18. prosince 2010

Bezva kup

Tak jsem si dnes zase udělala drobnou radost :-). Podařilo se mi jen za 50 Kč v bazaru sehnat knížku Domácí štěstí aneb jak si správně v životě vésti od Ivy Hüttnerové, kterou jsem dlouho sháněla, jelikož už mám doma volné pokračování tohoto dílu Za domácím štěstím a chtěla jsem to mít komplet. Pin It

Recepty našich babiček

Úžasná regionální kuchařka od Vladimíry Jakouběové. Sestavila jedinečnou kuchařku V babiččině kuchyni od Tří králů do Vánoc s 300 recepty. Sbírala je ve starých kronikách a od pamětníků. Doplnila je popisem oslav méně i více známých výročních svátků. 
„Česká lidová kuchyně je mimořádná v umění z mála surovin vytvořit lahůdku,“ zdůrazňuje Vladimíra Jakouběová. Hospodyně si vystačily si s bramborami, zeleninou, bylinkami, mlékem, máslem, tvarohem, sýrem, masem a sádlem. Prostě s tím, co na vsi bylo k dispozici na záhonu nebo ve chlévě, v kurníku, králíkárně. Sem tam i s upytlačenou rybou. Skvěle uměly zacházet s bylinkami: majoránkou, pažitkou, petrželkou, saturejkou.


Pin It

Netradičně ozdobené stromky

Musím se s vámi podělit o fotky úžasných selských stromků, které nafotila moje kamarádka Petra v Brně na Zelném rynku. Nejsou úžasné?Pin It

17. prosince 2010

Polštářky

Miluji polštářky....je to taková moje úchylka a dalo by se říct, že už mám pěknou sbírku. Prostě kde je místo, tam nějaký polštářek mrsknu. Hlavně mám ráda polštářky tzv. babičkovské...háčkované, vyšívané, ale nejvíc mám radost když je to kombinace obojího.Poslední úžasné polštářky jsem objevila na MMB. Zatím jsme si pořídila ty režné, ale časem se chystám i na bílé. Jsou prostě úžasné. 

Pin It

16. prosince 2010

Poslední dekorace

Tak jsem si nastrojila ještě jeden stromeček...mám ho od své šikovné kamarádky a pořád byl nevyužitý....až při hledání inspirace na netu jsem narazila na jeden super blog a hned jsem věděla po čem moje srdce touží....udělat stromek z klacíků jsem už sice nestihla, ale myslím si, že na tomto nevypadají skořápky také vůbec marně. 


Pin It

15. prosince 2010

Email

Dnes ráno mi došel email. Dostávám denně hodně emailů, ale tento byl výjimečný. Tak moc, že mě dohnal až k slzičkám. Byl od osůbky mě dodneška neznáme, které jsem já i mé kamarádky prý virtuálně pomohly když jí bylo ouvej. A ona nám dnes tímto emailem poděkovala. Díky ní a tomuto emailu jsem měla krásný a výjimečný den, přesně takový jako byl její email. Andělům bez křídel nemůžeme říkat andělé, proto jim říkáme přátelé. Leni díky za to že jsi a není vůbec zač!


Pin It

14. prosince 2010

Sen

mám sen.....třeba někdy na stará kolena konečně sedne štěstí na vola :-) a já si pořídím venkovský statek s velkou zahradou. A budu sedět na zápraží, popíjet kafíčko s hrnečku s modrými puntíky a vzpomínat na mládí :-)...
Pin It

Drobné radosti

....miluji háčkované věci a jelikož sama tuhle techniku neovládám, tak sem tam se u nějaké šikulky do něčeho zakoukám a je to....prostě jak se říká "je vymalováno" ...jako v tomto případě..prostě jsem to tam nemohla nechat a hlavně si myslím, že by si člověk měl udělat sem tam nějakou radost...odměnit se :-). Použila jsem její originál fotku, jelikož já bych to tak pěkně nenafotila.


Pin It

Nová dávka endorfinů

další číslo mého oblíbeného časopisu vychází 14. ledna. Lze koupit v Bella Rose, na MMB, v Ma Maison, popřípadě sehnat na Ebay. Poprvé vychází i v němčině, jinak ho lze sehnat v dánštině a angličtině.


a z dalších inspirativních časopisů můžu doporučit Country Living. Přímo na jejich stránkách si jde objednat předplatné buď na půl roku a nebo na rok.


Já osobně si kupuji zpátečně jednotlivá čísla na Ebay...lze tam sehnat i celé ročníky pokud máte štěstí. Teď zrovna jsem sehnala po libře některá z čísel 2010..a to jsou nová, nečtená :-).

Pin It

13. prosince 2010

Modrý blog

tedy aspoň já mu tak říkám, i když správný překlad je Modrá chata. Je to jeden z mých oblíbených blogů, jelikož Cobi je sběratelkou modrého smaltu a je zblázněná do modré barvy jako v poslední době i já. I když hlavně modrou barvou mě ovlivnila Ája a její úžasné bydlení a taky bydlení její švagrové Katky. Tak že modrá je dobrá :-)...aspoň pro mě.


Pin It

Dnešní radost

úžasné vánoční ozdoby z obchodu mé kamarádky.....

Pin It

12. prosince 2010

Truhlíková inspirace z netu

Pin It

Něco vánočního od nás

a více z výzdoby najdete na mých stránkách
Pin It

Vánoční inspirace

Zastavte se ve shonu shánění dárků, pečení cukroví a vánočního úklidu...sedněte si, uvařte si vánoční punč, zapalte svíčku a relaxujte....doporučuji..miluji dny, kdy mi dorazí nové číslo :-).

Pin It

Začátek

Mám ráda začátky....nový  začátek je výzva dělat věci jinak a lépe, tak že jsem se rozhodla pokusit se o blog i když už mám svoje www stránky...no uvidíme jak se mi bude dařit. A taky si myslím, že zrovna nadcházející vánoční čas k novým začátkům přímo vybízí :-). Tak že vás tu vítám...
Pin It