15. ledna 2011

Za každou chvíli s tebou platím

Některé texty jsou opravdu jak šité na tělo :-(
Studio Lorie Falling Leaves Autumn Tea
Pin It

Jonášek

Tak tento úžasný medvídek mě dneska dostal. Škoda že na mě nepočkal :-(.
Asi budu brečet... 

Pin It

Rosemary & Thyme

Mám ráda staré anglické zahrady a úžasné domky v nich. Asi proto je mým oblíbených seriálem Zločiny v zahradách. Nejsem žádný televizní maniak, televizi mám spíše jako kulisu k jiným činnostem, ale tento kouzelný seriál pokud to jen trochu jde si nenechám nikdy ujít a můžu ho  jen doporučit. 


Pin It

14. ledna 2011

Jaro klepe na vrátka

A tak začínám syslit dekorace. A Hanička nikdy nezklame. Hani díky !
Pin It

Už je to tady

Zase plná schránka katalogů a nešlo odolat. Prostě bez žluté vějířovky a letní žluto-modré zahrady nemůžu být :-) a o dalších kytkách radši ani nebudu psát...a to jsem ještě letos ani nenakoukla do svého oblíbeného bylinkového zahradnictví, které můžu sama za sebe jen doporučit. 

Pin It

13. ledna 2011

Háčkování

Jak už jsem psala, tak háčkovat moje levé ruce neumí, ale neznamená to, že nesháním vždy ruce náhradní (ruce někoho, kdo vysněnou věc do které se zakoukám pro mě uháčkuje). I u těchto úžasných lustrů a poklopů tomu nebylo jinak. 
Prostě opět z mé strany láska na první pohled :-) a nutně jsem nějaký takový lustřík potřebovala. A tím pádem bylo nutno sehnat ruce náhradní a taky nějaký bílý nefunkční lustr s kovovou kostrou. O kostru na obháčkování  se postarala moje nejlepší kamarádka Eva, která si schovávala dvě kostry doma na horší časy, ale sestersky se podělila :-) co jí taky zbývalo :-), stahovací mechanismus na mě vykoukl v bazaru a nakonec se našly i velmi šikovné náhradní ruce, které patří mé kamarádce Valince  a ta mi kostru obháčkovala. Vali ještě jednou díky ! A lustřík už visí v kuchyni.


Pin It

12. ledna 2011

Nástěnka

Aukro je mor :-) a zařadila bych ho mezi drogy. Ale někdy jsem moc ráda, že tam nakouknu. Jako třeba dneska. Podařilo se mi ukořistit vyšívanou nástěnku do naší vznikající modré ložnice. Jako kdyby tam na mě čekala :-).
Pin It

Pokračování proměny

Tak že dneska jsem stihla povlíknout a trochu doladit doplňky. Hlavně jsem využila háčkovaný pytlík, který jsem použila na dálkové ovládání a přes lampičky jsem přehodila háčkované dečky, jelikož nemám co bych na ně navlíkla (byl tam původně zelený proužek, ale ten se teď nehodí). Zatím jsem nedělala žádné celkové fotky, jelikož ložnice je pidi, špatně se to fotí a ještě je tam narvaná postýlka pro Natali, tak že kompletní foto bude až nakonec až bude všechno kompletní. Povlečení z Ikea je super, využila jsem i povlečení na francouzskou postel. Do povlaku jsem dala starý přehoz a jeden z polštářů se taky šikl. Tak že postel má 3 vrstvy - klasické přikrývky, přes to přes celou postel francouzská přikrývka a na to ještě háčkovaný přehoz :-). 


Pin It

Touha

Kdy a kde vlastně vznikla moje touha po modrobílé ložnici? No už je to nějaký ten pátek :-) a bylo to na jednom super srazu u mé kamarádky, kde jsem se zamilovala. No sice její manžel taky není k zahození :-), ale objektem mé zamilovanosti se stala její ložnice, respektivě postel v této ložnici. Původně jsem si myslela, že vše modře proužkované je šité na zakázku, ale byla jsem vyvedena z omylu. Prý bylo vše koupeno jako celek i s postelí, jen bohužel už si nepamatovala kde. Tak že moje pátrání skončilo dřív než začalo :-(. Ale dnes jsem měla štěstí...narazila jsem na svoji postel snů. A dokonce jsem zjistila, že vše lze koupit i bez toho, že by se musela kupovat i postel. Jen to má háček..my máme postel širokou 180 cm a toto je jen na 160 cm :-). Tak že zase přemýšlím, jak to nastavit :-). 


Pin It

11. ledna 2011

Římské rolety

Tak že dneškem jsem se vrhla na předělávaní ložnici ze zelenorůžičkové do bílomodré  varianty. Sice do původní barevné verze jsem byla hodně zamilovaná, ale holt už potřebuji nějakou změnu..to bych ani nebyla já :-). Menší změna nastala už před časem když se narodila Natali. Přestěhovali jsme naší ložnici do menšího pokoje kde měl zatím Honzík dětský pokoj s tím, že jeho pokoj uděláme z naší velké ložnice a časem k němu Natali šoupneme. Jelikož mám svoje malá zlatíčka neustále někde za sebou, tak na přeměnu barevné varianty došlo až dnes a i tak budu muset postupovat pomalu..každý den něco podle toho jak mě děti nechají. Dneska jsem přidělala římské rolety. K zelenorůžičkové variantě jsem měla zelené ratanové rolety z Jysku a k bílomodré jsem se rozhodla pro plátěné římské rolety z Ikea. Jen jsem je vylepšila háčkovanou bordurou. Tuto inspiraci jsem odkoukala v jednom internetovém obchodě a taky od jedné své šikovné virtuální kamarádky. Jen já bohužel háčkovat neumím vůbec, natož tak úžasně, tak že jsem si musela vypomoct nákupem na Aukru. A další pokračování přeměny zase příště.


Pin It

10. ledna 2011

Vykrajovátka

Tak vánoce jsou už za námi, ale bylo mi líto nechat závěsný košík jen tak prázdný než budou velikonoce a tak mě napadlo použít k oživení vykrajovátka s jarními neutrálními motivy a trochu ho dozdobit :-). Jinak vykrajovátka jsou moje další "úchylka". Mám jich požehnaně jelikož jdou použít nejen na těsto ale i třeba na keramickou hlínu popřípadě samotvrdnoucí hmotu nebo právě na dekorování. Kdysi jsem objevila úžasný zdroj u paní Malátkové v Berouně na keramických trzích a od té doby jinde nenakupuji. 
natali design love
Pin It

9. ledna 2011

Filcové kytičky

Jaro je tu co by dup (tedy aspoň já si to toužebně přeji),  tak se možná bude hodit návod na jednoduché kytičkové aplikace z filcu. Třeba na kabelku, na věneček nebo větvičku, na sponku pro malou parádnici...prostě záleží na vaší fantazii.
z internetu
Pin It

Panenky

Jednou při bloumání po internetu jsem narazila na článek:

Proč sbírat originální porcelánové panenky?
Panenky jsou odjakživa přirozenou součástí ženského světa. Svou první dostanete jako úplně malá holčička a neopustí vás až do dospělosti.
Potom na chvilku z vašeho života zmizí, ale než se nadějete, jsou tu zpátky, když je dáváte svým dětem nebo vnoučatům...už to ale nejsou VAŠE panenky.
Jistě, kdybyste si třeba ve 40ti hrála s pannou, budete zdrojem veselí pro velkou část vašeho okolí. Je-li ale ta panenka sběratelský kus, který s lety získává na ceně a navíc tak skvěle doplňuje váš pečlivě zařízený interiér…posmívat se vám nikdo nebude, právě naopak.
"....alespoň jednu překrásnou panenku by měla každá 
žena vlastnit a dál ji pak předat svému pokolení....
Vlastnit panenku je jako vlastnit zpáteční vstupenku do dětství...."

... a tak se i v naší domácnosti pár kousků zabydlelo. Zatím se tomu ani nedá říkat sbírka :-) spíše sbírečka, ale určitě se časem začne rozrůstat. Aspoň má rodinka vyřešené co na vánoce a narozeniny.

SIOBHAN KITE DOLLY
Pin It

2 - 3. týden

natali design cal2011
Pin It