22. ledna 2011

Hobby show Jirky Savince

Nevím, jestli někdo tento pořad na televizi Public sledujete, ale některé díly opravdu stojí za to. Namátkově třeba domek Kamily Skopové, zahrada Ivy Hüttnerové nebo domek Jaroslava Houby. A určitě najdete i další díly, které vás zaujmou. V tištěné podobě najdete jednotlivé díly i v Knihovničce Zahrada.


Pin It

Rady naší babičky

Dneska mi kamarádka dala odkaz na jeden úžasný blog, kde jsem se inspirovala ještě úžasnější knížkou, která mě dostala. Při mrknutí na cenu se mi protočily panenky, ale to bych nemohla být já, abych nehledala, kde levně sehnat. A povedlo co a brzy se budu kochat i já :-). Moje knihovnička s babičkovskými knížkami se pěkně rozrůstá. 

Pin It

Iva Hüttnerová


Jak už jsem psala v jednom příspěvku, tak tato paní herečka a malířka patří mezi mé oblíbené i proto, že má ráda "staré dobré časy" jako já a je sběratelkou starých předmětů z domácnosti, zejména textilií stejně jako já. Mimo jiné má i překrásnou zahradu, úžasnou kuchyň, píše skvělé knížky, maluje mému srdci milé obrázky a její pořad Domácí štěstí jsem měla moc ráda. Sem tam kouknu i na pořad Barvy života speciál, který moderuje. Prostě z ní vyzařuje taková ta "babičkovská pohoda".


Pin It

21. ledna 2011

Přání

Rybičko zlatá, přeju si, mít vrásky smíchu u pusy
A písničky a zpívání a klid na tichý dívání
A čtení knížek schovaných na sladké chvíle před spaním
Mít třistapětašedesát dnů štědrých každý rok.
(Hana Zagorová)

....a k tomu všemu ještě toto celou tuto sadu povlečení a doplňků :-)
Pin It

Velikonoční příprava

Já vím, že jsem cvok a že je ještě brzo. Jenže u mě začíná syslení a těšení se na svátky jak vánoční tak velikonoční vždycky cca 3 měsíce předem :-). A u Laďky nikdy neodolám a co kdyby mi to někdo vyfouknul. Tak že syslení jsem zahájila a první vlaštovka...vlastně slípka :-) s věnečkem bude příští týden doma.

Pin It

20. ledna 2011

Přírůstek

Tak mám dneska ohromnou radost. Dorazila nástěnka do ložnice. Jasně že jsem ji musela hned pověsit, tak že nedošlo ani na přežehlení. To muselo počkat :-).

Pin It

Obrázky

"Maluj zase obrázky dlaní horkou od lásky.."
Konečně jsem pověsila do ložnice vílové obrázky od mé kamarádky Nany

Pin It

19. ledna 2011

Životní moudro

Dřív, než mě budeš pomlouvat a soudit můj život:
Obuj si moje boty a projdi moji cestu, projdi moji minulost, pociť moje slzy, zažij moji bolest, projdi roky, které jsem prošla já, zakopni na každém kameni, na kterém jsem zakopla já! Za každým vstaň a jdi dál, tak jako já! A až ...potom......můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš...

Pin It

Chalupářská romantika

Stoletou chalupu v podhůří Beskyd nedávno rekonstruovala rodina paní Ivy. Se zařizováním interiéru jim po rekonstrukci pomáhala designérka Veronika Trávničková, která na přání majitelů vtiskla chalupě tradiční venkovský, tak trochu country styl. Dnes paní Iva zatoužila po změně. Proto si Veroniku na chalupu přizvala znovu, tentokrát i s další výtvarnicí Pavlou Richtrovou. Obě designérky dnes budou společně měnit okoukaný country styl za "něžnou romantiku".

Pin It

Starý kočárek

Vždycky se mi líbily staré kočárky. Mám prostě ráda tu dobu I. republiky, kdy dámy a pánové chodili na korzo a odpolední čaje a děti se vozily v krásných kočárcích. Tak že jsem si řekla, že až jednou budu mít domeček, tak si takový kočárek pořídím, jelikož do panelákového 2+1 by se mi moc nevešel. Domeček byl, miminko taky ale zase nebyly peníze, tak se sen odsunul do pozadí....Ale najednou bylo na cestě další miminko a ještě ke všemu vytoužená holčička po třech klucích. A tak jsem si řekla "teď nebo nikdy" a sen zrealizovala. Na aukru na mě čekal kočárek za málo peněz, který stačilo trochu zrenovovat, jedna šikulka z MMB mi ušila peřinky do růžova a další z Fleru mi uháčkovala peřinky do modra, aby kočárek ladil v pergole :-). No a myslím, že naší Natali se v kočárku moc líbilo. Spávala v něm přes den až skoro do roku. Ale i když kočárek už nevyužíváme, zůstane s námi jako vzpomínka a dekorace. A až Natali povyroste, tak dostane svůj starý kočárek pro panenku. Už je pro ni nachystaný i s panenkou. 

Pin It

18. ledna 2011

Jonášek II.

Tak jsem volala k nebi přání a Jonášek si mě našel :-) a za nedlouho ho přivítám u nás doma.
♥♥♥♥♥♥
Antique Rose
Pin It

Dlouhá cesta

Moje úžasná kamarádka dneska mění svůj život a odlétá za štěstím.
Nany myslím na Tebe a šťastný let 
jsem tu... kdyby něco...

Pin It

Lampičkománie

Tak že další slíbené lampičky :-), které visí v chodbě. 

Pin It

Zahradní domek

Dneska jsem při courání po netu narazila na jeden úžasný blog. A zatoužila jsem být na místě té malé holčičky a mít svůj krásný zahradní domek. Jeden už mám vyhlídnutý :-). A třeba si někdy sen splním. Sny se mají plnit nejen o vánocích.

Pin It

17. ledna 2011

Srdíčkové okno do ložnice

Pomalu postupuji dopředu, vyměnila jsem obal na květináč za modrý, aby ladil a do okna dala srdíčkové lampičky. Teď bude chvilku pauza, čekám  až mi šikovné ručičky uháčkují srdíčkovou borduru, abych mohla dát do okna záclonky, které budou ladit s roletami. 

Pin It

Tak už je tady

Ještě voní tiskařskou černí a vypadá úžasně. K tomu nějakou dobrotu, hruškový čaj s vanilkou a citronem, nohy na stůl a jdu na to.... 

Pin It

16. ledna 2011

Jarní ptáčci

Tak k mým dvěma závěsným ptáčkům přibude bráška na podstavci .
Lampičková sbírka bude mít další přírůstek.
lmurphy karin islandallure

Pin It

Pec na jablko

.
SilviaRomeo DonnasCookbook

Receptů na pečené jablko v pícce najdete na internetu hafo. 
Mě se líbí ten dnešní na iDNES.


Pin It