29. ledna 2011

Galerie Marina


Nedá mi to nedoporučit všem švadlenkám časopis Marina. Sice nešiji a ani tuto činnost neplánuji, ale myslím si, že pro všechny začínající švadlenky (a nejen pro ně) je to super časopis a únorové číslo najdete už v nabídce. Já na stránky Galerie Marina chodím když se chci pokochat výrobky, popřípadě od srdce se zasmát :-). A taky jsem si tam vyhlídla Jonáška ♥.

Pin It

Zima

JZ Winter Blues
Pin It

Jaro u nás na verandě

Pin It

Rady našich babiček

Jsem se rozhodla, že si založím takové pravidelné rady našich babiček :-).
Jejich rady jsou k nezaplacení a bylo by škoda, aby zapadly v zapomnění.
Tak že každou sobotu budě nějaká rada nebo moudro ♥ ♥ 
Cottage Arts Homemade Goodness
Pin It

28. ledna 2011

Vakre Hjem & Interior

Tak už mám doma první letošní číslo nejoblíbenějšího norského magazínu o interiéru a bydlení! Magazín přináší mnoho inspirace pro dům i zahradu, vše v oblíbeném severském stylu , má 170 stran, vychází 8x do roka a je super. Můžu doporučit!


Pin It

Bordura

Tak už mám doma srdíčkovou borduru, kterou potřebuji pro záclonky do ložnice. Dostala jsem k nim i úžasnou háčkovanou kytičku jak jinak než modrou :-). 
♥ ♥ ♥ Evi díky ♥ ♥ ♥ 

Pin It

26. ledna 2011

Venkovská zahrádka

Typická venkovská babičkovská zahrádka je můj sen. Zatím sháním kytičky a sázím je bez ladu skladu jak mě napadne, abych vyzkoušela jestli vůbec sem jim v té mé pidi zahrádce bude dařit, koukám na zahrádky jiných a sbírám inspiraci. Proto jsem si taky pořídila knihu pana Lloyda Venkovská zahrada. Je napsaná s velkou láskou a je tam spousta starosvětských kytek a spousta informací o jejich potřebách. Ráda si ji prohlížím a sním o zahradách. Tu moji  se snažím ladit do modré a bílé, tak třeba časem z toho nějaká ta babičkovská vznikne :-).


Pin It

Čtvero ročních období se sušenými květinami


Už ji mám doma dlouho, tak že asi bude sehnatelná jen na inzerát. Ale je úžasná. Je to kompletní průvodce pro řezání, sušení a aranžování sušených květin s více něž 20 návody krok za krokem na různá roční období s četnými tipy a triky pro aranžování květin. A jestli můžu doporučit, tak jednička s aranžování sušených kytiček a dělání vazeb je Vendulka z Fleru
Pin It

25. ledna 2011

Zima se vrátila

"Kolem nás všude sníh na řasách i v očích tvých kolem nás všude sníh....."

jen doufám, že nevydrží moc dlouho a brzo se dočkáme jara.

Pin It

Kuchyňská nástěnka

Tak z této vyaukrované nástěnky jsem měla obzvlášť radost :-). Tedy ani tak ne z ní samotné, jako spíše z toho motta, které je na ní vyšité. Už mě nebavilo neustále vysvětlovat, proč mám doma tolik "starých krámů",  lapačů prachu a jak často utírám prach atd. Tak že když mám teď někdo nějaký problém s mojí domácností, tak mu jen prstem ukážu na nástěnku :-).

Pin It

24. ledna 2011

Další změna


Tak že dneska opět došlo na další změny v ložnici. Inspirovala jsem se vysněnou sadou povlečení, jak jsem zmínila v jednom příspěvku a přidala k proužků kytičky a nevypadá to vůbec špatně. Na okno jsem pověsila zatím háčkované vitrážky než mi dorazí srdíčková bordura od Evičky a já dám do kupy plátěné záclonky k roletám. Vzniknou vlastně tak, že jednu roletu, kterou mám navíc jsem rozkouskovala na kousky, udělám tunýlek na tyčku, našiji borduru a bude hotovo. Došlo i na závěsy z Bonprixu, ke kterým jsem musela udělat tunýlek. Slibovali, že závěs má poutka a bude ihned k pověšení, i na obrázku byly poutka vyobrazená, ale skutek utek. K závěsům přibude ještě během 14 dnů kanýr v modrobílém proužku, na který netrpělivě čekám. Sepnutí závěsů jsem zatím vyřešila pomocí háčkované bordury místo spony. A dalším přírůstkem bude vysoká stará stojací lampa s bílou nohou, kterou se mi podařilo sehnat na bazošu, tak že jak dorazí, tak se pochlubím. Budu muset trošku vylepšit stínidlo obšitím a nebo obháčkováním. A máme dome nového podnájemníka - Jonáška ♥.
 


Pin It

Srdíčka
Valentýna sice neslavím, ale jemná srdíčková výzdoba se mi líbí a nemusí se vztahovat jen k Valentýnu. A tak jsem si doma vyzdobila pár březových větviček smetanovými srdíčky od Andělínka z MMB.

Pin It

23. ledna 2011

Bicykl

"Bicykl je zdrojem zábavy,kde chci, tam sám se zastaví, 
pak stačí šlápnout na pedál a hned jsem o kousek dál..."

Ale  moje kamarádka Petra, která je velmi šikovná a nápaditá a její dekorace mě neustále dostávají, pojala bicykl nejen jako zdroj zábavy, ale i jako objekt k dekoraci. Jasně, že jsem okamžitě taky zatoužila po starém bicyklu, který bych si nazdobila. Tak že začalo shánění a rozhazování sítí. Ale pořád nic. Až jednou....prostě najednou doma stál starý bicykl, který mi někde sehnalo moje nejstarší zlatíčko k narozeninám. Stačí ho jen přetřít do mé oblíbené modré, dát trochu do pucu a bude super. Tak že se na to pomalu chystám, abych to do jara stihla. Pin It

4 - 5. týden

natali design cal2011
Pin It

Vlasta Kahovcová

Další moje oblíbená paní malířka. Její obrázky, kde skloubí staré babičkovské věci s kytičkami se mi líbí ze všeho nejvíc a taky ji mám ráda pro její lásku k bylinkám. A i letos mi visí v kuchyni její úžasný kalendář. 

Pin It