5. února 2011

Rady našich babiček - koupelna

Dneska jsem chytla nějakou uklízecí slinu a tak jsem udělala jarní generální úklid koupelny a je jako nová :-). Otázkou jak dlouho se 4 chlapama v baráku :-). Tak že dnešní rady našich babiček se týkají zrovna koupelny. 

Pin It

Petrklíč

"Není, není ze železa, přece je to klíč,
otevírá bránu k jaru, je to petrklíč."

Tak jsem dneska při cestě do obchodu neodolala :-)
natali design laprimavera
Pin It

4. února 2011

Jaro, jaro...

Jaro zatím v nedohlednu, tak jsem si aspoň udělala radost
a na jaro se mnou budou čekat zajíc a zajícová od Vlaďky  
natali design laprimavera
Pin It

Jarní nálada

Tak nevím proč, ale mám dneska nějakou jarní náladu :-) i když počasí u nás dneska nic moc...
inspirace z netu
Pin It

Jaro

Těšíte se tak hrozně jako já? Už se nemůžu dočkat No a kdo by si chtěl jaro udělat aspoň na svém PC, tak si může nějakou z kytiček uložit jako tapetu pracovní plochy :-).

inspirace z netu
Pin It

Modřenec

Tyto jarní kytičky mám moc ráda a jelikož mám na zahradě jen tmavěmodrou variantu, tak jsem bílé, bleděmodré a dvojbarevné nemohla odolat. Ještě musím sehnat žlutou odrůdu :-).
inspirace z netu
Pin It

3. února 2011

Obraz

Byla nebyla jedna moc hodná, šikovná a super virtuální kamarádka, taková ta co vám řekne přímo co se jí nelíbí nebo líbí, ta co jen nechválí, ale i kritizuje (v dobrém) a takovou ji mám ráda...prostě sem tam potřebuji nakopnout nebo uzemnit ...no a ta naznala, že v naší ložnici se jí nelíbí proutěný klobouk nad nástěnkou :-)....on je tam zatím provizorně, jelikož kdysi tam byl obraz z Ikea a zbyl tam hřebík...no a dala mi nápad....starý oválný rám....no a mě se poštěstilo a na aukru na mě jeden čekal. I s obrázkem, tak že uvidím jestli obrázek nechám a nebo vyměním.

Pin It

Kdo si hraje, nezlobí

 tak jsem si tak trochu hrála 
FlyPixelSt togetherness
Pin It

Bylinář

Krásná a praktická publikace o pěstování bylin a dřevin a jejich využití v domácnosti. Najdete v ní inspirativní nápady na vkusnou a aromatickou dekoraci z bylin, na spolehlivé bylinkové léky proti běžným onemocněním, informace o terapeutickém využití rostlinných olejů nebo o uplatnění bylin v kosmetice. Kniha vám poradí, jak si zhotovit i různé saláty z bylinek. Najdete v ní tradiční metody na výrobu rostlinných barviv, papíru a vonných směsí. Poskytuje bohaté informace o úspěšném pěstování rostlin a originální návrhy na vytvoření vlastní bylinkové zahrady. Jedním slovem hezčí knížku o bylinkách jsem ještě neviděla.


Pin It

Domácí štěstí

Už dlouho sháním nějaké pěkné "Domácí štěstí" a nebo "Boží požehnání". A narazila jsem na tyto a je rozhodnuto  ♥. Jen podklad bude bílý a nebo světlé dřevo. A i jiné krásné věci dělá moje kamarádka Pavla. Je to další šikulka šikulek ♥.


Pin It

2. února 2011

Vana

Já v špatném počasí však dodnes zpívám si:
"Já dnes mám vanu plnou fialek,
mám vanu plnou fialek, mám vanu plnou fialových fialek."

Já nemám ani takovou vanu, natož plnou fialových fialek...ale musí to být úžasné v takové koupelně relaxovat, kolem svíčky, koukat do krajiny a popíjet třeba šampaňský s jahodami.
iDNES
Pin It

1. února 2011

Přírůstky

Tak že rozšiřuji svoji sbírku o další srdíčko na řetízku s novými výřezy a o srdíčko na tyčce, které se zapichuje do květináče nebo do zahrady. Je super vysoké ...1,80 m..tak že ještě o 10 cm víc než já :-)

Pin It

Jak si správně v životě vésti

Domácí štěstí
Iva Hüttnerová
Pin It

Babičkovská ložnice

... jojo tak nějak bych si ji představovala....jen to má 2 vady...nemám peníze a ani místo :-)

Pin It

31. ledna 2011

Kanýr

 tak že okno je kompletní...ještě předělat háčky u záclonek a je to 


Pin It

Čápi s mákem

Originální zámecká lahůdka na zámku Loučeň v restauraci Vtipná kaše, ale taky moje zamilované jídlo, které mi dělala moje milovaná prababička a které mi chutná dodnes. I když u ní to takový honosný název nemělo, říkala tomu šulánky s mákem a i postup byl jednodušší. Dneska se tomu říká spíše bramborové noky nebo šišky s mákem  ale princip přípravy je stejný. Jedná se o bramborové noky (šišky) posypané směsí mletého máku s moučkovým cukrem, přelité máslem. Existuje i plno dalších variant jak šišky obměnit.
recept z Czech specials
Pin It

Chaloupka na vršku

S Honzíkem jsme si zamilovali krásný loutkový animovaný čtrnáctidílný večerníčkový seriál z časů, kdy se o televizi dětem nezdálo ani ve snu a společně s dospělými žily daleko víc různými svátky, přírodou a lidovými zvyky. V chaloupce žije otec řezbář se třemi dětmi Andulkou, Mařenkou a Honzíkem už bez matky. Tu nahrazuje sourozencům nejstarší Mařenka. Seriál vrátí děti do časů, které jsou už nenávratně pryč, ale mají své kouzlo a i dospělí si na ně rádi vzpomenou a možná, že si spolu s dětmi také zazpívají. A abychom se mohli dívat i když je třeba venku škaredě a nemuseli čekat, až bude seriál zase v televizi, tak už máme doma DVD a uvažujeme i o knížce ♥.


„Nový večerníček chce dětem názorně ukázat celoroční cyklus, jednotlivá období, jak jdou za sebou – jaro, léto, podzim, zima. Děj se odehrává v podhorské vesničce na konci 19. století. Kořeny pohanských a křesťanských zvyků se tady prolínají tak, aby byly malým divákům srozumitelné. Přála jsem si také, aby děti pochopily, jak vznikaly lidové písničky a naučily se je. Vycházím ze zkušenosti, že já sama jsem si hodně zapamatovala z toho, co jsem četla a viděla právě v dětství.“ 
Šárka Váchová (autorka)

Pin It

Sýrovky

Tak na tyto mističky si brousím zuby už od léta...pořád se na ně chodím zálibně koukat a až je bude Potery opět v nabídce, tak asi neodolám. Sýry můžu na všechny způsoby a hrníčkové rychlovky miluju. A do sady má taky úžasné hrníčky ♥♥♥.mzimm grandmaskitchen
obrázky a recept Potery Fler
Pin It

30. ledna 2011

Jeanne d'Arc Living

Tak se začínám pomalu zase těšit na 25. únor.
Vyjde jarní číslo mého oblíbeného časopisu 
Pin It

Záclonky

"Už mám uděláno, už mám hotovo...nevídáno, neslýcháno..."
a tak dál....hlavně je důležité, že mám došito :-). Slibované záclonky z ikeácké rolety už visí. Jen budu muset ještě předělat háčky neb ty předešlé háčkované záclonky byly delší. Ale i tak se musím pochválit. Na to, že je to moje první šití, tak to nevypadá věru zle :-). Tedy určitě by to nevypadalo kdyby nebylo háčkované bordury od Evičky....opravdu je to šikulka šikovná a uděluji ji tímto "řád zlatého háčku" 
Pin It

Nepečený moučník ze sušenek

Tak tento recept jsem nedávno vyzkoušela a doporučuji třeba jako nedělní moučník ke kafíčku. Nepečená sušenková roláda byla rychle hotová a jen se po ní zaprášilo. Jen místo mandarinek jsem použila kompotované meruňky a sem tam ještě přihodila na kolečka nakrájený banán, který jsem našla v ledničce. A nejlepší je koupit si Knihovničku Recepty Rolády II kde najdete další recepty na pečené i nepečené rolády. 
zdroj: iDNES
Pin It

Štrůdl pro chlapy

Jedná se o tradiční závin ve slané variantě. Stačí jen balíček listového těsta, pikantní salám či uzené, sýr a zelenina. Jelikož mám ráda štrůdl na všechny možné způsoby, tak tento recept, na který jsem narazila dneska na iDNES určitě brzy vyzkouším Už se mi sbíhají sliny.
zdroj: iDNES

Pin It