12. února 2011

Máš-li s kým...

A další z mých oblíbených písniček z pohádky Z pekla štěstí 2 Zdeňka Trošky. Jeho pohádky můžu snad všechny 

S čím sám jeden rval se spoustu let, 
To ve dvou se zvládne témeř hned 
Kdekdo jak dá se říct, sám nezmůže nic 
Však v páru už páry má víc 

Máš-li s kým ráno vstát, můžeš svým trablům se smát 
Postav s ním s písku hrad, 
Že štěstíčko máš, buď ráda, buď rád...

Pin It

Narcisky

Tak mám doma další kousek jara a těším se až všechny poupátka rozkvetou 
natali design spring
Pin It

Proti jarní únavě

Máme tady zase sobotu a s ní další rady našich babiček. Tentokrát něco proti únavě :-). Jarní únavu spolehlivě zahání křen, je totiž vitamíny doslova nabitý. A když ho zkombinujete s kvalitním suchým červeným vínem, určitě se dobrá nálada dostaví. Stačí naložit asi půl kilogramu křenu do půllitru červeného vína, nechat tři až pět dnů vylouhovat a pak pít. Ovšem pozor, po lžičkách! Křen totiž také dokáže pořádně rozházet sliznici žaludku! Na únavu vyzrajete i ve vaně, když si to teplé vody (ne horké!) kápnete trochu rozmarýnového oleje nebo vlijete dvě deci odvaru z této byliny. Ta vůně vás zaručeně postaví na nohy.
Dobrým životabudičem je také sama jarní příroda. Mladé jarní lístky některých bylin totiž obsahují vitamíny, stopové prvky a další biologicky aktivní látky, které oslabený a unavený organismům potřebuje. Například listy čekanky, pampelišky nebo popence. Ovšem měli byste je před tím, než se do nich zakousnete, důkladně omýt. Pokud chcete s únavou zatočit rychle, pak sáhněte do spíže pro zelí, česnek nebo citróny. Šťávy z nich vás zaručeně povzbudí. A když po osvěžení volá i vaše unavená pleť, přiložte si na obličej plátky okurek. Nebo docela jednoduše vypijte před usnutím sklenku teplého mléka s trochou medu a vanilky.

Pin It

Svíčková podle Kuchařky pro dceru

Blíží se doba oběda a tak při hledání inspirace co vařit jsem našla recept, co se chystám časem taky vyzkoušet .Já si zatím na svíčkovou nikdy netroufla a tady píší, že je to svíčková jako od babičky. Tak hospodyňky s chutí do toho :-). A kuchařky od paní Zatloukalové mohou být i pěkným dárkem pro vaše malé hospodyňky. Už sama autorka je mi moc sympatická tím, že je  matkou čtyř dětí a byla jednou z těch dívek, které toho doma, co se týče vaření, zrovna moc nepochytily což je přesně můj případ :-). Jinak také provozuje Bistro Florentýna a její knížky mají i svůj blog.
Pin It

11. února 2011

Já ti prstýnek dám

Další moje oblíbená pohádka ♥

...Já ti prstýnek dám 
já ti za něj dám svůj 
lásku věrně mi přísahej celý život při mně stůj 
lásku věrně mi přísahej celý život při mě stůj...

Pin It

Velikonočně jarní ozdoby

Mám moc ráda přírodní dřevěné ozdoby a přesně takové jarní jsem dnes objevila u kamarádky Hevy v jejím internetovém obchodě. Nejsou úžasné?


Pin It

Jarní vystřihovánky

Dneska jsem si dala za úkol pohledat fotky mých jarních vystřihovánek od Vránů, abych  vám neukazovala jen obrázky z internetu :-). Úkol jsem splnila, tak že můžete kouknou :-). 


Pin It

Staročeské velikonoce

Tak jsem s potěšením zjistila, že letos bude moje velikonoční výzdoba naprosto in :-). Mám totiž malý smrček v květináči a je mi ho líto někam dávat, jelikož na verandě je mu zatím skvěle a zatím je ověšen srdíčky. Jen jsem řešila co s ním na velikonoce...no a při prohlížení fotek jsem zjistila, že naše babičky věšely na smrček vajíčka. Tak že doufám, že nebudu za cvoka a letos budu mít asi svůj první "velikonoční smrček" :-).

inspirace skanzeny
Pin It

10. února 2011

Chtěla bych jednou

A toto je další moje zamilovaná pohádka....prostě jsem nenapravitelný romantik  ♥♥. Prostě asi to co mi chybí v reálném životě prožívám aspoň formou pohádek.

Chtěla bych jednou na malou chvíli prožít co vídám ve spaní,
nebe je modré a zámek je bílý, přede mnou princ se uklání.

Chtěla bych jednou být paní kněžna,krásná a hodna únosu,
mne,ale krášlí jen sukně režná a černá saze u nosu.

Lalalalalala soukám svá přání,jak stříbrnou nit
Lalalalalala hezké je vědět,ale hezčí je snít.

Chtěla bych jednou na malou chvíli vznášet se v záři svíc a skel,
mít šaty z pavučin jak lesní víly,aby mi každý záviděl.

Chtěla bych jednou být vzácná paní, křehká jak lístek v herbáři,
jenže mne zdobí jen mozol v dlani a černá šmouha na tváři.

Lalalalalala soukám svá přání,jak stříbrnou nit
Lalalalalala hezké je vědět,ale hezčí je snít.

Pin It

Koupelna

Jak už jsem myslím psala, tak při úklidu koupelny mě opět chytlo nutkání, že by i tato místnůstka potřebovala nějakou změnu. Zatím to vypadá, že změna bude v barvě i stylu.....teď je převážně spousta věcí plastových, jediná věc je tam dřevěná a tou je taková koupelnová police na vanu z Ikea značky Molger, abych si měla kam odkládat třeba šampaňské a jahody :-). A tak jsem se rozhodla, že tam zkusím dát i další věci od této značky a barvičky budu ladit zatím do béžovobíla a pak se uvidí. Má to jen jeden háček. Ta polička na vaně je odstín ořech a jasně že Ikea už to v tomto odstínu nic nedělá :-(. Prostě holt na to budu muset jít přes inzeráty. Zatím první vlaštovkou je vysoká police, kterou se mi podařilo sehnat na MMB a snad se mi podaří sehnat i nějaké poličky a židličku. Stejně do té naší pidikoupelny víc věcí nedám :-). A z doplňků jsem si zatím dnes v Ikea pořídila takový závěsný systém na drobnosti značky Lidan v béžové barvě a k tomu 4 menší košíky stejné značky. Tyto výrobky budí dojem, jako by byly uháčkované, což odpovídá přesně mým představám. Ať žijí změny :-). 


Pin It

Trochu jara

Prostě si nedám pokoj...to počasí k tomu přímo vybízí :-)
inspirace z internetu
Pin It

Budík

Pořídila jsem si starý mosazný budík :-). Sice čas není zatím mým pánem, ale člověk nikdy neví...

Pin It

9. února 2011

Princezno moje ušmudlaná

Máte rádi pohádky? Já hrozně a hlavně ty s písničkami :-). Jako třeba pohádku O štěstí a kráse, z které je právě tato moje zamilovaná písnička ♥, kterou zpívám Natali :-)

Princezno moje ušmudlaná, není to mojí vinou
že jsem tě zahlíd dnešního rána, a už nechci jinou.

Až budu ženatý, až budeš vdaná, v mém srdci bude tvůj hrad,
princezno moje ušmudlaná, já tě mám, já tě mám rád.

Princezno moje mydlinková, na chvíli nech toho praní, 
já tě tu žádám znova a znova, staň se mou paní.

Nedělej drahoty, pro Krista pána, honem pojď za mě se vdát, 
Princezno moje ušmudlaná, já tě mám, já tě mám rád
princezno moje ušmudlaná já tě mám já tě mám rád.

Pin It

Čtyřlístek

Tak toto je můj čtyřlístek 

FlyPixelSt The Moment
Pin It

Jarní aranžmá

inspirace internet kamarádky
Pin It

Jarní truhlíková inspirace

inspirace internet kamarádky
Pin It

8. února 2011

Vystřihovánky

Sháníte jednoduchou a levnou výzdobu třeba na jaro do oken? Sama za sebe můžu doporučit vystřihovánky od Vránů, které působí jako kdyby byly z krajky. Mají široké využití, tak že je využijete nejen na okna, ale třeba i na dveře, na zavěšení do prostoru, jako veselé špejle do květináčů a nebo i třeba jako šablony na savování. Paní Vránová je opravdu velmi šikovná a krásný medailonek s ní byl například i v pořadu Toulavá kamera.

inspirace od Vránů
Pin It

Modrobílá kuchyně s patinou

Dnešní díl Chalupa je hra se mi celkem líbil. Majitelka si přála na své chalupě vybudovat modrobílou kuchyň ve starém stylu. Tak koukněte jestli se to povedlo :-).

Pin It

Velikonoce našich babiček

inspirace skanzen Kouřim
Pin It

Přírodní velikonoční dekorace

inspirace z internetu
Pin It

Keramika v naší zahrádce

Keramiku v zahrádce můžu...tedy když to nejsou zrovna trpaslíci, ale každej má to svoje oblíbený, tak že nikomu nic nehaním :-). Moje keramika v zahrádce je alá Fler :-). Pítko pro ptáčky mám od své kamarádky Petry, úchvatné víly a skřítky dělá Lydie, hlavičku na kytičku mám od Kočidy, o kytičky na zeď se postarala Dora, modré hrnečky na tyčkách jsou od JaS keramik a ty modré s puntíky jsou z aukra....a svoji blbostí jsem si je zničila. Nechala jsem je přes zimu venku a jasně že dnem dolů, tak že do nich napršelo, nasněžilo, zmrzlo, prasklo a bylo po hrnečkách. Zůstaly jen střepy. No tak jsem je vzala a naaranžovala :-) jelikož mi bylo líto je vyhodit a slepit už to nešlo.

Pin It

7. února 2011

Silniční lišej

V neděli hlídal Natali poprvé tatínek :-)...
ale neuhlídal a takto to dopadlo....

FlyPixelSt Togetherness
Pin It

Něco na dobrou noc

Mravenčí ukolébavka
(Zdeněk Svěrák)

Slunce šlo spát za hromádku klád na nebi hvězdy klíčí.
Už nepracuj, mravenečku můj, schovej se do jehličí.

Slunce šlo spát za hromádku klád na nebi hvězdy klíčí.
Už nepracuj, mravenečku můj, schovej se do jehličí.

Máš nožičky uběhané, den byl tak těžký.
Pojď, lůžko máš odestlané v plátku od macešky.

Spinká a sní mravenec lesní v hromádce u kapradí.
Nespinká sám, s maminkou je tam, tykadlama ho hladí.

Máš nožičky uběhané, den byl tak těžký.
Pojď, lůžko máš odestlané v plátku od macešky.

Spinká a sní mravenec lesní v hromádce u kapradí.
Nespinká sám, s maminkou je tam, tykadlama ho hladí.


Pin It

Přírodní velikonoční věneček

Pin It

Velikonoční dekorace

Opět v přírodním tónu a jak jinak než od Babouky ♥♥♥. Ona je prostě můj šálek kávy :-). Věneček přijde asi na venkovní dveře a ozdobné květníky s obilím mezi okna do ulice :-). 
made in Babouka
Pin It

Průvaník

Dneska jsem dostala balíček s úžasným průvaníkem od Lenky včelky a ještě s úžasnějším srdíčkem z perníku. Tak že už mám průvaníky tři :-)...ke každým dveřím, kterými profukuje :-). Lenka je velká šikulka, mám od ní i krásné malované podložky pod hrnky s vůni bylinek a umí i krásně malovat. Ten obrázek se zvonečky je prostě neodolatelný ♥♥♥.

made in Lenka včelka
Pin It

Posel jara

Dneska je úžasné počasí, sice to má vydržet jen týden, ale už je cítit jaro ♥♥♥. Tak jsem s dětmi šla na obhlídku zahrady a už tam máme první jarní kytičku.

cucciola designs
Pin It

6. února 2011

Jarně velikonoční deko

Sice vím, že do velikonoc je ještě mraky času, ale jelikož jaro mám asi ze všech období nejraději a přírodní dekorace miluji, tak holt vám nedám pokoj a sem tam vás budu zásobovat. A kdo chce může mrknout na moje loňské a předloňské velikonoční šílenství :-).
inspirace z internetu
Pin It

6 - 7. týden

natali design cal2011
Pin It

Kuřecí bábovka

Dneska nějak nestíhám vymýšlet co dát na blog, jelikož po včerejším úklidu koupelny jsem si řekla, že bych taky měla začít dělat něco se sebou a tím pádem dnešní den byl ve znamení relaxace v kadeřnictví. Tak že jsem na hlavě o něco lehčí a v peněžence taky :-), ale stálo to za to, masáž hlavy byla úžasná a konečně se zase po dlouhé době cítím dobře i na dušičce. Jo jo ono se říká, že když se chce ženská cítit skvěle, musí začít od hlavy. Ale jinak mě dneska zaujal tento recept na kuřecí bábovku a asi ho brzo vyzkouším jelikož to vypadá dosti lákavě :-).
iDNES
Pin It