19. února 2011

Co budu sázet na jaře

Tak jsem včera koukala na stránky zahradnictví manželů Krulichových ...no a jasně že jsem opět neodolala bylinkám a pár kytičkám. Jejich nabídka bylinek je opravdu obdivuhodná a strašně ráda u nich nakupuji ♥♥♥
inspirace Zahradnictví Krulichovi
Pin It

Inspirace

A aby se dneska jen nevařilo :-), tak jsem našla úžasné švédské stránky s bydlením jiných tvořivých šikulek a když dneska počasí nepřeje procházkám a na jaro to tedy aspoň tady u nás nevypadá ani náhodou, tak si můžete uvařit kafíčko a kochat se třeba aspoň touto jarní galerií :-). A pokud by vám to nestačilo, tak můžete kouknou i do polských bytečků a zahrádek :-)

inspirace www.styleroom.se
Pin It

Vývar jako od babičky

Dneska jsem přemýšlela, jakou sem vložím radu našich babiček a jelikož jsem koukala do receptů, tak se dnešní rady budou týkat docela obyčejného vývaru a nejdůležitější rada zní vývar neuspěchat!
inspirace iDNES
Pin It

Žemlovka

Toto jídlo od malička miluji. Mám ji ráda i z rohlíků, ale pokud si chci pochutnat, tak ji dělám z vánočky jako moje prababička. A jak píši na iDNES, vylepšuji ji vším možným a to je pak opravdová mňamka. Tak že se nechte inspirovat a přeji dobrou chuť ♥♥♥.
inspirace iDNES
Pin It

18. února 2011

Popisky k bylinkám

Blíží se doba sázení kytiček a bylinek. Když jsem zakládala bylinkové záhonky tak jsem hledala inspiraci jak vyřešit popisky k bylinkám, až jsem natrefila na keramiku Břetislava Vaška a jeho ženy a do jejich bylinkových ptáčků jsem se okamžitě zamilovala. I proto, že mají snad všechny druhy na které si vzpomenete a pokud nemají, tak udělají :-). Tak že už asi 4 roky zdobí ptáčci mé záhonky a každý rok dokupuji další buď přímo u nich na netu a nebo pokud se dostanu na keramické trhy do Berouna popřípadě do Kunštátu, tak si je koupím přímo na jejich stánku. Úžasné jsou i jejich dózy na bylinky domovní čísla. Jinak ptáčky se dají sehnat i v zahradnictví u Krulichů, kde nakupuji každoročně bylinky, jelikož mají úžasný výběr všech možných druhů, které jinde neseženete. 
inspirace Zahradnictví Krulichovi

A loni, když jsem se rozhodla, že začnu ladit zahrádku do modra, tak jsem na Fleru u Pucify našla bylinkovky přímo jako navržené pro moji modrou zahrádku :-). Tak že teď budu mít mišmaš :-). 

Pin It

Sluníčková buchta

Sluníčko dneska venku nevykouklo ani omylem, tak jsem ho dětem vykouzlila aspoň doma. Nadšení bylo obrovské, hlavně u Honzíka :-D. Původně jsem chtěla dělat bábovku, jenže se někam zatoulala forma. Tak jsem směs nalila do formy dortové a bylo to :-). No a sluníčko dodala paní Vránová ♥♥♥, tak že i tak lze využít její vystřihovánky.

Pin It

Jeanne d'Arc Living

Nové jarní číslo tohoto super časopisu vychází až 25.2., ale koukala jsem, že na Bella Rose už je ke koupení. Já dala tento měsíc přednost nákupu z Ebay, jelikož tam je i v německé verzi, což je mému oku bližší, jelikož jsem se přece jen němčinu pár roků učila na rozdíl od angličtiny :-). 

inspirace www.jeannedarcliving.dk
Pin It

Růžičky z papíru

Tak jsem při brouzdání po internetu narazila opět na jednoduchou a pěknou dekoraci, která se dá využít nejen na jaro, ale po celý rok a zvládnou ji i děti. A pokud se vám nelíbí žluté, tak si můžete udělat červenou variantu :-).
inspirace skonthemma.blogg.se
Pin It

17. února 2011

Nácvik na velikonoce

Dneska mi dorazil balíček od Martiny z Bella Rose. Můj nejstarší "andílek" to okomentoval, že tedy nechápe k čemu jsou mi kusy pletiva :-). No třeba jednou dostane rozum a pochopí :-). Tak že jednu čepičku dostaly kytičky a z druhé vznikl svícínek.
Pin It

Valentýnské karbanátky

Sice už je po Valentýnovi, ale můžete to brát jako inspiraci na příští rok a nebo udělat takové karbanátky svému miláčkovi k narozeninám :-).
inspirace fotobank
Pin It

Bydlení ve starém kostele

Dneska mě na iDNES zaujal článek v rubrice bydlení. Myslím, že to mají moc pěkně udělané, sice bydlet ve starém kostele bych asi nemusela, ale nějaká stará fara by se mi líbila :-). 
Pin It

16. února 2011

Světýlka z ubrousků

Jelikož včerejší krajkové světýlka se Vám líbila, tak jsem dneska koukala po netu a narazila jsem na světýlka z krajkových ubrousků co se dávají pod dorty. Sice baňky na obrázku už nejsou in, ale i tak je to pěkný nápad. 

inspirace Dixie DIY
Pin It

Smaltované harampádí

Asi se možná plno nakukujících včera divilo, proč mám takovou radost z hromady železného šrotu :-). No prostě jsem na něj ujetá a tak jsem Vám ještě dneska nafotila asi 10% z toho co už mám doma :-).

Pin It

Jarní porcelánová inspirace

Já jsem neustále zamilovaná ♥♥♥ale chlapi v tom nejsou :-). Tentokrát se jedná o něžné mini porcelánové kytičky, které jsem objevila na úžasném blogu o kterém jsem tu už psala. No jasně, že jsem neodolala a objednala aspoň 8 ks konvalinek :-) a ještě moje ♥ touží po sněženkách, bledulích, narciskách a zvonečkách. A raději se ani neptejte na cenu, jedná o značkovou keramiku :-), tak  že je to mazec. Utěšuji se jen tím, že je to keramika napořád a kytičky neuvadnou :-). 
inspirace internet a dekogeruempel
Pin It

15. února 2011

Velká sada modrého smaltu

Musím se pochlubit, jakou jsem si udělala dneska radost na Aukru. Moje nejúžasnější virtuální kamarádka Dana tam pro mě našla tuto jedinečnou sadu nádobí ♥. Ví, že modrému smaltu neodolám :-)Byl to adrenalin, ale je to moje...jupíííííí ♥♥♥. Už se těším na jaro, až naaranžuji do pergoly a osázím kytičkami :-). 

Pin It

Moje romantická recyklace

Tak abych nebyla nařčena, že jen kecám a nic nedělám :-), tak jsem se na to dnes odpoledne vrhla. A s výsledkem jsem spokojená ♥. Fakt je to rychlé a jednoduché.

Pin It

Jarní pohlazení

Tak už rozkvetla skoro všechna poupátka 
natali design spring10
Pin It

Vitráž ze starých deček a záclon

Opět další super nápad na jednoduchou a krásnou dekoraci. I když nemáte doma přímo staré vitrážové okno, tak není problém koupit samolepící olovopásku, obdelníčky a čtverečky si vyrobil někde na starém okně a staré háčkované dečky a záclony doma taky určitě najdete, popřípadě za levný peníz při troše štěstí se dají pořídit na Aukru. 
Pin It

14. února 2011

Romantická recyklace


Miluji úžasné a jednoduché nápady na dekorace. A dneska jsem na jeden narazila na portugalském blogu. Asi to zítra vyzkouším pokud najdu lepidlo ve spray :-). 
margaretearquitetando.blogspot.com
Pin It

První vlaštovka

Dneska dorazila police do koupelny....tak že už chybí jen ručníky, předložka, háčky, poličky.....:-).  Něco jsem si už vyhlídla v Ikea.


Pin It

Zápichy do květináče

Zase jsem holt vlezla někam kam jsem neměla :-). Jenže Vendy má v obchůdku takové krásné pracholapky, kterým málokdy odolám ♥. Tak že moje sbírka lampiček se opět rozšířila :-).

Pin It

13. února 2011

Co je to láska

Dneska mě zaujala jedna myšlenka od jedné úžasné dušičky, která toho má hodně za sebou a já před ní smekám. Napsala:


"Já jsem hrneček na poličce, co zůstal sám, krapet otlučený … je možné, že někde je nějaký podobný, který by chtěl být po mém boku, na stejné polici a nebude se mu chtít po chvíli skočit dolů na zem? Nebo ho nevystrčím znechuceně já?"


Nevím proč, ani zdaleka jsem toho neprožila tolik jako ona (respektivě vůbec se můj a její život nedá srovnávat), ale taky  si připadám jako opotřebený hrneček, tedy poslední dva roky jako hrneček bez talířku. Hezky to bylo řečeno ve filmu Dívka na koštěti :

„Co je to? To, mít rád. My jsme to nebrali.“ „No, to je pak těžký. Podívej se, vidíš tenhle hrníček a tenhle talířek? Bez toho talířku by byl ten hrneček vopuštěnej. Proto se vo něj bojí. A kdyby s tím talířkem někdo něco proved, tak to tomu hrnečku nemůže bejt jedno, protože maj bejt pohromadě. Už to chápeš?“ 

Jo jsem hrneček, otlučenej a bez talířku.. Můj talířek se mi rozbil a asi nepůjde slepit....Ale já to zvládnu... a třeba najdu jednou i ten talířek, který ke mě bude pasovat ♥. Tak jsem se vykecala a přeji dobrou noc ♥.Pin It

Něco z XaverovaKropenatá slepička
snesla bílá vajíčka,
obarvím je, vymaluji,
všechny chlapce podaruji,
pentličky si nastříhám,
na pomlázku jim je dám.
(inspirace z internetu)
Pin It

DekoGerümpel

Nevím jak přesně to celé z němčiny přeložit, ale Gerümpel znamená v překladu haraburdí, harampádí neboli veteš. Ale když jsem dneska narazila na tento úžasný blog, tak moje ♥ zaplesalo, jelikož to je můj šálek kávy, jakékoliv haraburdí a veteš miluji a před autorkou smekám....má to famózní ♥. Je tam moře různé inspirace, napravo stačí jen procházet jednotlivé štítky. Tak že přeji pěkné pokoukání ♥.

Pin It

Jarní inspirace z časopisů

Dneska jsem dělala pořádek v dílničce (no dílna to byla kdysi, teď tam převažují balíky plín, vlhčené ubrousky do zásoby a oblečení po Naty a Honzíkovi, které je určeno na prodej) a narazila jsem na časopisy, které jsme si navozila z Rakouska. Tak že malá inspirace :-).

časopisy Anna, Lena, Lea...
Pin It