19. března 2011

Madeirová vajíčka

Moje oblíbená technika na zdobení vajíček, která je pojmenovaná po „madeirové výšivce“. V podstatě jejich motiv tvoří hlavně dírky, které se vyvrtají do vyfouknuté skořápky. Už jsem ji párkrát zkusila a možná na ni dojde i letos :-). 
inspirace Fler
Pin It

18. března 2011

Srdíčko z březových větviček

Jednoduchá srdíčková dekorace třeba na dveře nebo do okna.  

inspirace internet
Pin It

Jarní recepty pro zdraví

Dneska jsem se vrhla na Jetelíčkov. V poslední době ho těžce zanedbávám, mám skluz v aktualizaci fotek Honzíka a Natali a taky už bych tam měla dát kompletní velikonoční výzdobu. Tak že kdybych o víkendu sem nedávala příspěvky, tak se nebojte, to jen makám na Jetelíčkově :-). Zatím jsem stihla jen obléct titulní domeček do jarního kabátku a do rubriky Roční období dát něco o jaru a taky jarní recepty pro zdraví. Jelikož příští týden už je tu jaro!!!!

inspirace internet
Pin It

Samolepící dekorace

Dneska mi dorazila samolepící kuřata ♥♥♥ z dárkovny na Fleru. Jsou super, dala jsem je na okna do ulice, jelikož tam se nám rosí okna a vystřihovánky tam nevydrží :-(. 
inspirace dárkovna

Pin It

17. března 2011

Inspirace na zdobení vajíček

I když tu podobné zdobení už jednou bylo, tak ještě jednou nápad pomocí gumiček do vlasů .-).
inspirace strana masterov
Pin It

Papírové velikonoce

Další hezký nápad, který můžete realizovat spolu s dětmi (vy stříhat a děti lepit) jsem dnes našla na jednom  ruském tvořivém webu. 
inspirace strana masterov
Pin It

Prší, prší jen se leje....

... tak že se nedá jít ani ven :-(. Bacily nás už trochu opustily, tak že dneska u nás byl den ve znamení vystřihovánek :-). 


Pin It

Tvoření s dětmi

Včerejší návštěva Kejt radule na mém blogu mě inspirovala k tomu, že jsem se rozhodla, že sem tam sem vložím i nějaký návod na tvoření  s dětmi. Prostě něco co mě zaujme :-). Zrovna u těchto dvou šikulek se mi líbí, že se dětem maximálně věnují (omlouvám se, asi je vás tady víc, ale prostě včera mě zrovna inspirovaly ty dvě ♥♥♥). A to co do dětí vložíme, se nám vrátí. Tedy aspoň já si to myslím ♥♥♥.

inspirace krokotak
Pin It

16. března 2011

Babské rady

Na jednom ženském serveru měli dneska jako téma dne "Babské rady a recepty". Moc se mi tam líbil příspěvek od jedné čtenářky, která jako malá jezdila ke své prababičce, která byla bylinkářka v pravém slova smyslu. A proto si dovoluji sem zkopírovat pár cenných a odzkoušených rad její milé prababičky:
  • na kašel dusivý - med a čaj lipový
  • na odřeniny a rány otevřené - odvar a mast z jitrocele
  • na vosí či hmyzí kousance - čerstvou cibuli držet na rance
  • pro klidný spánek - mateřídoušky šálek
  • na bolení hlavy - čajíček mátový
  • pro spokojené bříško dětiček - z kmínu, fenyklu a anýzu čajíček
  • na problémy s čůráním - odvar z přesličky zachrání
  • na bolesti ženských dnů - silný odvar z kontryhelu
  • Pro jemnou pokožku - smetanu, med a heřmánku trošku
  • na ouška bolavá - lněné semínko se dá

Pin It

Velikonoční výstava

S0Š zahradnická Rajhrad
Pin It

Medicína na kašel


Obě mladší dítka a i já kašleme a smrkáme, tak že jsem hledala nějaký dobrý babský recept na sirup. Sice bylinkové čajíky poctivě pijeme, dělám z yzopu, lípy, divizny a jitrocele a cca do dvou dnů mám po nachlazení, ale chtěla jsem ještě něco na ten kašel. A našla jsem jeden úžasný recept na Tymiánový sirup. Stačí jen 1 sáček tymiánu (8-9 gramů), kterého mám v létě plnou zahradu, 200 gramů cukru a 250 ml vody. Určitě vyzkoušejte ♥♥♥.


Pin It

Hrnčířské trhy

Řemeslné trhy mám hrozně ráda a proto pokud to jen trošku jde tak jezdím s kamarádkou Mončou každý rok na jarní hrnčířské a řemeslné trhy do Berouna a pokud to vyjde, tak nevynecháme i ty podzimní jak v Berouně tak v Kunštátu, kde budou letos 17. - 18. září 2011. Tak že se letos zase po dvouroční pauze chystám vyrazit :-). A pokud se chcete aspoň atmosférou trhu pokochat, tak stačí mrknou na Rajče. A nebo se můžete mrknout, jestli se v nejbližší době nekoná nějaký řemeslný jarmark ve vašem okolí. 


Pin It

15. března 2011

Papírový ptáčci

Inspirace od Vránů. Stačí koupit pidi kolíčky a je to :-).


inspirace Vránovi
Pin It

Šiju, šiju si...

...ale ne botičky, nýbrž polštářky :-). Zvládla jsem další dva kousky, jelikož dítka ještě marodí, tak že stejně ven nemůžeme a asi udělám nájezd na Ikea. Koukala jsem, že koberečky (aspoň v Brně) mají opět skladem. No nekupte to za 29 Kč :-D


Pin It

Zlatý déšť

Správně Forsythia intermedia neboli Zlatice prostřední a takto krásně mi doma vykvetla ♥♥♥.

Pin It

14. března 2011

Keramické kytičky z Fleru

Další moje oblíbená keramička Marcelka. Už mám doma od ní 2 kočky a kytky se mi na jarní dekorování taky moc líbí. Její nabídku najdete i na MMB. Dekorace z břízy je převzatá taky z MMB. 

inspirace Macachaba
Pin It

Trochu jarních kytiček

inspirace internet
Pin It

Zahrádka

Dneska  bylo zase krásně, jenže obě dítka mají rýmu a kašel a já jsem na tom obdobně :-(. Tak že dneska jsem na zahrádce s ničím nepohnula, jen jsem spálila nějakou suchou trávu a ostříhané roští z keřů a stihla jsem nafotit nějaké kytičky ♥♥♥. Už to pomalu všechno leze :-). 

Pin It

Roubenka jako z pohádky

Kdyby mi takovou někdo nabídl, tak se okamžitě stěhuji ♥♥♥. Dokonce převládá moje oblíbená modrá barva :-). Doporučuji po přečtení článku si prohlédnout i celou fotogalerii. Je to opravdu krása ♥♥♥. 
inspirace iDNES
Pin It

13. března 2011

Okna a dveře

Vždycky přemýšlím, kdo za těmi okny a dveřmi bydlí a jak to tam asi uvnitř vypadá ♥♥♥

inspirace internet
Pin It

Jaký to je ...


Ty víš jaký to je když člověk ráno vstává
A zrcadlo ti říká "Děvče, žádná sláva"
Nemáš čím oslnit, nemáš čím překvapit
Jsi jenom holka od vedle, tak se s tím nauč žít!

Ty víš, jaký to je, bejt ta, no, celkem milá
Uvnitř jsi barevná a navrch černobílá...


...konečně někdo napsal písničku o mě :-DPin It

Odměna

Rozhodla jsem se, že si za ty dva dny práce zasloužím odměnu. Zahrádku mám už z půlky koukatelnou (a na tu další půlku radši nekoukám), ruce dodrané a tak jsem zabrousila do dvou krámku u Lavender na Fleru a odměna byla jasná ♥♥♥.
inspirace Lavender
Pin It

Bylinka plná vitamínu

Tak dneska se chystám vysévat řeřichu. Tuto bylinku mám moc ráda a to hned ze tří důvodů - má výtečnou chuť, je velice zdravá, a její pěstování zvládne i úplný začátečník. Zkuste si i vy ozdobit váš okenní parapet touto sytě zelenou a jemnou rostlinkou, určitě nebudete litovat! Vypěstovat si doma řeřichu může opravdu každý. Dokonce k tomu ani nepotřebujeme zeminu, úplně nám postačí třeba keramická miska a obyčejná vata, kterou rozprostřeme do misky, dostatečně navlhčíme a umístíme na okenní parapet s dostatkem světla. Na vatu pak rovnoměrně nasypeme semínka - můžeme i poměrně hustě - a každý den kropíme vodou tak, aby byla vatavydatně provlhčená. Sklízet můžeme už za týden, řeřicha roste opravdu rychle. Mladé zelené rostlinky jednoduše odstřiháváme nad kořínkem, propláchneme vodou a můžeme rovnou konzumovat. Pokud několik dní počkáme, aby rostlinky dosáhly kolem 10 cm a odstřihneme jen jejich vršky, dorostou nám. Můžeme tedy z jedné dávky semínek sklízet dvakrát až třikrát.

inspirace internet
Pin It