26. března 2011

Hardy Geranium Rozanne

Včera dorazil balíček z Anglie. Původně jsem si říkala, že jsem naprosto šílená nechat si kytky zasílat z ciziny. Semínka objednávám normálně, ale živou kytku ještě nikdy. Ale jelikož mám s jejich poštou lepší zkušenosti než s tou naší, tak jsem to riskla. A byla jsem mile překvapená...jak rychlostí dodání tak i vzhledem kytky po transportu. Oni to nezasílají  s cedulkou Živé květiny popřípadě Neklopit a přitom to došlo v lepším stavu než kytky z našich zahradnictví. 


Pin It

Narcis žlutý

Pověst o Narcissovi vypráví příběh krásného, ale poněkud plachého mladíka, který měl být podle řecké mytologie tak krásný, že se mu kromě žen klaněly i nymfy (vodní, lesní a horské bohyně). On však dával přednost sám sobě a svým tužbám. Rád se toulal po lesích a při svých výpravách pozoroval sám sebe celé hodiny v odrazu vodní hladiny. Podle pověsti se mladý Narcissus (Narkissos) tak dlouho zhlížel ve svém vodním obraze až se bohové rozhodli ho kvůli jeho odmítání, sebelásce a domýšlivosti potrestat utopením. Jeho tělo se prý nikdy nenašlo a podle pověsti byl proměněn ve žlutý narcis, který byl v Řecku považován za květinu smrti. Dodnes používáme označení „narcismus“ pro vyjádření něčí samolibosti a ješitné zamilovanosti k sobě samému.
Já mám narcisky moc ráda, škoda jen, že nekvetou od jara až do podzimu. Dneska tedy venku počasí nic moc, ale na zahrádce mám "sluníčka".


Pin It

Záclonkové háčkování

Jsem hrozně ráda, že plno šikovných tvořilek nám přes internet předává svoje úžasné nápady. Třeba jako  Alena z MMB, která má nejen úžasnou kuchyni ale i krásný a netradiční velikonoční věnec. Je to taková výzva pro ty, kteří třeba neumějí háčkovat jako já a mají doma staré dečky, záclony....a pak už stačí jen proutěný nebo slaměný věnec, krajky, stužky a můžete se nechat inspirovat ♥♥♥.
inspirace Alena MMB
Pin It

25. března 2011

Cinkání

Včerejší slibované zvonkohry. Ale nestihla jsem je nafotit všechny :-).


Pin It

Svítí, svítí slunce


Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou. 
 Svítí, až kraj se zelená. 
 V tom zpívá les i louka, 
kdo jen trochu správně kouká, uvidí, 
co krásy tahle země má.

(Jiří Korn "Honza málem králem")


a i doma na zahrádce se všechno zelená...

Pin It

24. března 2011

Zvonkohry

Tak to je moje další úchylka ♥♥♥. Už jich mám doma požehnaně, z každé návštěvy hrnčířských trhů vždycky aspoň jednu dovezu, tak že visí na verandě, v pergole....no skoro všude :-). Zkusím zítra nějaké nafotit. A na Fleru  v Hrnčířské dílně U veselého psa mají moc krásné, tak že v létě mi v pergole určitě bude nějaká nová cinkat :-). 
inspirace Hrnčířská dílna U veselého psa
Pin It

Těšení

natali design easter
Pin It

Pozdrav ze zahrádky


Pin It

23. března 2011

Pěkné nápady

Dneska jsem byla celý den mimo domov, tak že jsem blog nestíhala. Ale aspoň pár jarně velikonočních nápadů od šikovných holek z Fleru a MMB pro Vás mám :-). Hezký večer...

inspirace Fler a MMB
Pin It

22. března 2011

Na jařeNa jaře se hlína budí,
sněženka ji nožkou studí.
Našlapuje lehce
nachladit ji nechce.

A už i narcisky začínají otvírat své žluté hlavičky ...

Pin It

Hortenzie


Hortenzie jsou vznešené a krásné květiny, které mám moc ráda ♥♥♥. Půvabné jsou jejich květy i sušené, téměř zázračně si zachovávající tvar i barvu, kterou měly v létě. Zkouším je sem tam sušit, ale pokaždé se mi to nepovede. Letos se chystám na sušení v mikrovlnce :-). Doma mám 3 hortenzie, které pěstuji jako přenosné a na zahradě jednu keříčkovou a jednu popínavou. A ty přenosné už krásně obráží ♥♥♥.


Pin It

Háčkované podsedáky

Já  se snad budu muset naučit háčkovat :-). Je tolik krásných věcí co nutně potřebuji. Třeba tyto podsedáky v modrobéžové kombinaci by se mi hodily do pergoly :-D.

inspirace Garn Studio
Pin It

Háčkované velikonoční košíčky

Háčkovat neumím, ale tyto košíčky se mi líbí moc. Líbily by se mi v bleděmodré a béžové :-). 
inspirace Garn Studio
Pin It

21. března 2011

Devatero kvítí

Devatero kvítí z Valašska obsahuje kvítí léčivé, vonné a milodějné a tuto úžasnou směs najdete na Fleru u MaMaTaTa. A když ji osladíte třeba pampeliškovým medem, tak to nebude mít chybu. 

lípa malolistá - květ
mateřídouška obecná - květ a nať
meduňka lékařská - list
máta rolní - list
třezalka tečkovaná - květ a list
heřmánek pravý - květ
měsíček lékařský - květ
dobromysl obecná - květ a nať s listem
černý bez - květ 

V knize o lidovém léčitelství lze vyčíst, že devítka je číslo magické a když je v čajové směsi právě devět druhů, pomůže od kdejaké nemoci, problému - a ještě třeba přičaruje lásku! Tak že to je směs přímo pro mě namíchaná :-). 

inspirace MaMaTaTa
Pin It

Zahrada se probouzí


Pin It

První jarní den

Pro mě je opravdu významný :-). Nejenže přesně dvacet minut po půlnoci začalo astronomické jaro a letos je to zároveň na hodně dlouhou dobu přesně na 91 let naposledy, co první jarní den vychází na 21. březen, ale 21.3.1969 v sobotu se v podvečer, kdy zrovna všichni oslavovali vítězství československých hokejistů nad ruskými na mistrovství světa ve Švédsku, jelikož se jednalo o titul mistra světa a tak radost byla obrovská nejen ve Stockholmu, ale především doma u hokejových fanoušků, protože na mistrovství světa se stalo poprvé od roku 1954, kdy Sovětský svaz nedal svému soupeři ani jeden gól, tak se v Brně v porodnici na Obilném trhu narodila malá holčička, která dostala jméno Eva. Radost byla i u maminky, že porod dopadl dobře a miminko bylo v pořádku, jelikož se nemohla dovolat nikoho kdo by ji odrodil, jelikož všichni oslavovali, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. No a tou holčičkou jsem byla já :-) a dneska je to už dlouhých 42 let :-) co si užívám radosti a strasti tohoto světa. A v tento den se mnou slaví narozeniny i Halina Pawlovská, Zdeněk Podhůrský, Alena Šeredová, Milena Steinmasslová, Timothy Dalton a mnoho dalších. Přeji všem krásné narozeniny a krásný první jarní den ♥♥♥.

Pin It

20. března 2011

A zítra je tu jaro...

inspirace internet
Pin It

12 - 13.týden

Pin It

Nakupovací den

Dneska jsem se rozhodla, že se na všechno vykašlu a půjdu si užít :-). Pořád myslím jen na ostatní, na sebe minimálně, tak že si zasloužím jeden den volna a taky proto, že zítra je první jarní den :-). Nechala jsem děti a domácnost napospas hlavě rodiny a jela jsem do Ikea, že si nakoupím další koberečky na polštářky. No jenže asi ty davy lidí, co vzaly útokem jarní slevy měly stejný nápad a koberečky už nebyly :-(. No tak jsem si koupila aspoň sadu věciček do koupelny a vydala se o obchod dál. Další zastavení bylo v Manufaktuře, jelikož jsem nutně potřebovala na novou mýdlenku i nové mýdlo a taky nějaký olejovou lázeň, abych ten den večer ve vaně pěkně ukončila. No a nákupy jsem zakončila v oblíbeném obchodě C&A, kde jsem si pořídila dvoje kalhoty, dvě bundy, tričko a šálku. A vydala jsem se spokojeně k domovu (sice bych to domovem nenazývala, vypadalo to jako by se tam prohnalo tornádo, ale to budu řešit až zítra, přece si nebudu dnešní den kazit úklidem). Doufám, že teď už mě beránek nepokaká ( v některých krajích lidé věří, že by v neděli, která těsně předchází velikonočním svátkům, měli mít na sobě něco nového, aby je beránek nepokakal nebo jim neublížil. Jedná se o 6. neděli postní — květná, palmová, beránková (Palmarum)). Tak že olejová koupel už proběhla a teď už jen relaxuji a popíjím bílé víno z dědečkova sklípku  ♥♥♥. Hezký večer...

inspirace internet
Pin It