2. dubna 2011

Láska a trápení

♥♥♥ pár citátů na dobrou noc ♥♥♥

Až na střepy rozbije se můj nejkrásnější sen, utřu slzy, zatnu pěsti, vždyť střepy přece přinášejí štěstí...¨

Rozum říká: "Zapomeň", ale srdce říká: "Vydrž!"

Klíčem k dlouhodobému a šťastnému manželství je uvědomit si, že vlastně neexistuje nic, kvůli čemu stojí za to se hádat.

Nejcitlivěji býváme zraněni těmi, bez kterých si svůj život nedokážeme v plném rozsahu představit

Nezapomeň na úsměv! je to světlo, které při pohledu do očí prozradí, že srdce je doma...

Pravá láska je vždycky nešťastná....

Říká se, že zítra bude líp, ale vždy, když se probudím, je dnes...

Člověk, který miluje, je ochoten dlouho ustupovat, až se ocitne na samé hranici. Na hranici zranitelnosti a své hrdosti

Pin It

Velikonoční inspirace

inspirace internet
Pin It

Krásný den

Dnešek se opět povedl. Sice ráno to vypadalo všelijak a u nás dokonce pršelo, ale odpoledne se udělalo krásně. Tak že jsem s dětmi vyběhla na zahrádku a zase něco podělala. Všechno raší, pučí, levandule krásně obráží, bylinky lezou ze země, tak že to vypadá, že žádné ztráty po zimě letos nebudou. Dokonce už mám venku muškáty :-). Hodila jsem dnes řeč s paní, která tady vedle v ulici má malé zahradnictví přímo doma a ta mi to schválila. Tak uvidím...


Pin It

1. dubna 2011

Levandulový košíček

Sice doba levandule ještě nenastala, ale já jsem vždycky o kus dopředu :-). Návod není česky, ale určitě všechny šikovné holky pochopí vše z obrázků ♥♥♥.

inspirace internet
Pin It

31. března 2011

Zahradnictví

Řeknu vám, že zahradnictví v místě bydliště cca 10 minut od domu je děs :-). Jasně, že naše jarní procházky vedou většinou tam a nikdy nejdeme domů s prázdnou. Je tam krásně už proto, že majitelé zahradnictví neustále zvelebují  a dělají z toho něco jako arboretum. Jsou tam různé zahradní houpačky, altánky, rybníčky se zlatými rybkami a pro děti je tam pískoviště, ohrada kde můžou krmit kozy, všude se prohání už skoro ochočené kachny, mezi tím kočky s koťaty...no prostě idylka a náš Honza to tam miluje. Nejraději krmí rybičky starými rohlíky. Tak že dneska jsme absolvovali naši první zahradnickou procházku. Skleník už je nabitý letničkami, všude muškáty, surfinky, ....ani jsem nestačila si všechno zapamatovat a těch barev :-). A s prázdnou jsem zase neodešla. Do krabice se mi vešlo 8 krásných bílých vzpřímených muškátů s lehce narůžovělým nádechem a hlavně zajímavým jakoby růžičkovým květem. A k tomu mi ráno dorazil obrovský balík s 21 čistě bílými vzpřímenými babičkovskými muškáty ze zahradnictví Prima zahrada, které jsem letos poprvé  vyzkoušela a můžu vřele za svoji osobu doporučit. Někdo se asi diví proč si objednávám muškáty někde jinde, když je mám přímo u nosu :-D. Tak že vysvětlení :-). Objednávám hlavně proto,že neuvezu kočárkem tolik muškátů naráz a hlavně loni jsem tu čistě bílé sice koupila, ale byly hned pryč, tak že pro jistotu jsem se pojistila objednávkou odjinud. A dobře jsem udělala, protože čistě bílé tu letos nemají. A já se snažím ladit i kytky na zahradě do bílo modré barvy :-). Takže utíkám sázet :-)


Pin It

Jaro v rozpuku

Něco z dnešní zahrádky :-).


Pin It

30. března 2011

Trochu velikonoční inspirace

Opět klasicky dneska nestíhám. Původně jsem si myslela, že strávím po obědě nějaký čas na zahrádce, ale znáte to člověk míní, Pánbůh mění. Tak že jsem odpoledne strávila jako IT mechanik na PC u dědy a babi. Ale super, problémy jsem vyřešila, sebevědomí mi stouplo :-), jak jsem holka šikovná a babi si užila vnoučátek, tak že všechno jak má být. A tím se omlouvám, ale dnes bude jen trocha velikonoční inspirace.

inspirace internet a MMB
Pin It

Když milujete svou zahradu

Dneska bych si tedy z nabídky Tchiba určitě vybrala mít tak zlatou kreditku :-) a jelikož nemám tak se budu holt jen kochat...

inspirace Tchibo
Pin It

29. března 2011

Lobelky

Tak mi holky dělají radost. Už pěkně lezou ♥♥♥.


Pin It

Hody hody doprovody...

inspirace internet, Fler a MMB
Pin It

Co nového na zahrádce

Konečně mám ostříháno, v rámci možnosti i vypleto, jelikož jsem expert a někdy nepoznám, jestli je to kytka a nebo plevel když je to prťavý. Tak že musím počkat, tak vše ještě trochu povyroste. Tak jsem aspoň zase něco nafotila :-).

Pin It

Kytičkový balík

Dneska dorazila první várka kytek :-) ze zahradnictví pana Lebiše. Bílé, žluté a bleděmodré macešky a Snow princess. Tak že jsem po obědě vyrazila s dětmi sázet. Původně jsem měla namyšlené macešky do truhlíků na okna do ulice, ale jelikož už mám objednané i bílé babičkovské muškáty, které tento týden dorazí, tak by se tam macešky moc dlouho neohřály a hlavně nemám tolik volných truhlíků :-). Na zahradě bylo úžasně, počasí dneska bylo skoro letní. Už se těším na víkend, hlásí teploty přes 20 stupňů. 


Pin It

Pokojovky

Na jaře mě chytá nejen nakupovací mánie kytek na zahradu, ale i pokojovek. Tak že včera na Aukru jsem si pořídila řízek Netykavky konžské neboli Papouškovníku a taky Ohnivou výheň neboli Aeschynanthus evrardii.

Pin It

28. března 2011

Kolíkový stávek

Začínám o něm přemýšlet :-). Tedy není to poprvé, už kdysi když jsem viděla v telce tkání s Hankou Hořákovou, tak se mi to líbilo a čím dál tím víc si myslím, že pro moje potřeby sedáků, polštářů a koberečků do pergoly ai jinam je tato technika naprosto ideální a mohla bych ji zvládnout. Na Fleru je pestrá nabídka stavů a popřípadě i materiálu. Tak že se ještě dlouze zamyslím a uvidím :-) a popřípadě si koupím i příručku. Škoda, že je Olomouc trochu z ruky, zrovna v sobotu je tam kurz. Mám jen trochu obavu, aby to nedopadlo jako s rámem na hedvábí :-). Ten už mám dost dlouho i s výbavou na malování a nějak není čas ani chuť na něm dělat. No ale jak říkala moje prababička "chleba to nežere", tak to tady klidně může ležet a  třeba na něj jednou taky dojde řada. 

inspirace Fler
Pin It

Vstávej semínko holala...

Denně jim zpívám :-D a začíná to přinášet ovoce (tedy spíše květy :-)).


Pin It

27. března 2011

Skloubení šikovnosti a vkusu...

...a výsledným efektem je úžasná keramika a přenádherné bydlení Zuzanky z MMB. Chodím k ní nakukovat neustále a jen žasnu ♥♥♥. Prostě ona je přesně můj  šálek kávy ...

inspirace Zuzka MMB
Pin It

Jarní stolování

Praktická žena pro Vás připravila publikace, které si můžete stáhnout ve formátu PDF a dále prohlížet doma v klidu na svém počítači, nebo je vytisknout na domácí tiskárně. Využijte jedinečnou nabídku výjimečných návodů a popisů krok za krokem, doprovázených šablonami a rozkresy! Tyto knížky nenajdete nikde jinde v prodeji. Každá publikace je vytvořena tak, že si ji po vytištění můžete svázat kroužkovou vazbou nebo na vyznačených místech vytvořit otvory a svázat do pořadače. Budete tak mít pohotově po ruce návody pro Vaši kreativní práci. 
Pin It

Máty není nikdy dost

Mátu zná asi každý pro její příjemnou mentolovou vůni a chuť. V našich oblastech je doloženo používání máty už od dob středověku, nejstarší důkazy o jejím využívání pocházejí z Egypta. A celá naše rodina miluje v létě mátový sirup, tak že když jsem v zahradnictví u Krulichů narazila na další rozmanité druhy této bylinky, tak jsem neodolala a objednala. Tak že naše zahrádka se letos rozroste o mátu Tic Tac, dlouholistou, taškentskou, červenou, s vůni vína, fíkovou, jahodovou, pomerančovou, citronovou, mandarinkovou a grapefruitovou. Ale určitě to nejsou poslední přírůstky :-).
inspirace Krulichovi
Pin It