25. června 2011

Spěchám

Koukám na telku na Noc plnou šlágrů. Staré písničky já můžu ♥♥♥. Hanička Písnička je moje nej zpěvačka a Spěchám je skoro napsaná o mě :-). Taky se pořád někam ženu :-D.


Pin It

Natírání

Dnešek byl ve znamení natírání. Respektivě napřed jsem uháněla do Brna pro modrou barvu, jasně že nakonec jsem táhla mimo barvy i úžasný Digitalis Camelot. No jsem blázen co k tomu říct :-D. Vím, že je prudce jedovatý, ale nebojte takové rostliny dávám tam, kde dítka nechodí a do záhonku mi nelezou :-). Mám jedovatých kytek plnej barák, tak že už vím, že ohryzávání kytek nehrozí a můžu si je dovolit. No a po návratu a zasazení náprstníku jsem se na to vrhla. Nakonec je modré nejen lehátko, ale i bílá stolička a křesílko na kytky a i nově objevené štafle. S těmi mám jeden záměr, ale jsou dlouhé, tak že je budu muset zkrátit :-). Jen fotky budou posléze, jelikož jsem vypadala jako Šmoulinka a tím pádem místo focené jsem hupsla do vany. No a ještě se mi podařilo ukořistit poličku do pergoly :-). 


Pin It

24. června 2011

Fler

Zakladateli Fleru Jiřímu Kubešovi by na jednu stranu měli pozlatit ruce za stvoření tohoto internetového tržiště, ale na druhou stranu ho dobrém "proklínám". Moje peněženka je skoro pořád prázdná :-D. Opravdu některé prodejkyně jsou opravdu abnormálně šikovné a nad jejich výrobky se tají dech. Pár jsem jich už na svém blogu zmiňovala, ale v posledním době jsem častým hostem u Lenky Včelky. Prostě věcem jako od babičky těžko odolávám a ještě ve smetanové barvě :-). 

inspirace Lenka Včelka
Pin It

Inspirace

Kdo mě zná, ví, že miluji vše babičkovské, staré a zašlé a v posledním roce taky vše modré :-). A za to, že modrá je moje nejoblíbenější barvička může Katka a Alena z MMB. A právě u Alenky jsem se inspirovala porcelánovou paličkou a dneska jsem měla štěstí, že jsem ji po dlouhé době hledání ukořistila :-). Tak že už mi chybí jen ten zbytek :-D. Pin It

Pořád něco kvete


Pin It

23. června 2011

Modrý květ pro štěstí

Evi děkuji ♥♥♥


Pin It

Léto je léto ...

... ale mohlo by i u nás zapršet nebo budu muset místo kytek pěstovat kaktusy a sukulenty :-). 

Je letní ráno, slunce,
v trávě kapičky rosy 
a pak už jenom já. 
Zula jsem si sandály a jdu bosa.
Škoda, že tu nejsi se mnou. 
Té krásy, kterou vnímám očima, 
kterou cítím a které se dotýkám, 
té je pro jednoho příliš mnoho. 
Sedla jsem si do trávy a píšu ti lístek. A strašně moc bych si přála, 
abychom se už zítra dívali spolu 
a říkali si přesně to, 
co ti teď v duchu zpívám.Léto je léto, 
když den patří snílkům, 
když můžem jen v tílku ven jít.

Léto je léto, 
když vzduch není špína, 
když svět projdem v džínách, 
jen chtít...
(Helena Vondráčková)Pin It

Podnájemník

Dneska koukám a jezírko má podnájemníka :-).


Pin It

22. června 2011

Háčkovaný polštář

Nový přírůstek do "sbírky háčkovaných polštářků" v mé oblíbené smetanové barvě.


Pin It

Zvonkohra

Moje nová zvonkohra a určitě neuhádnete odkud je :-)


Pin It

Kolíčkovník

Tuto krásu jsem dnes dostala od své kamarádky Evičky jehličky (čtenáři mého blogu už vědí, že je to ta šikulka, co vyšívala a šila bylinkové pytlíčky). Evi, moje dobrá a šikovná vílo moc děkuji  ♥♥♥ je  to krása.
Pin It

A zase kytičky...

Pin It

Dolaďování

Ladím a dolaďuju :-) kytičky, hrnečky, ...

Pin It

Jezírkové přírůstky

Jezírko se mi rozrostlo o plovoucí Salvinii a o plovoucí modrý hyacint.

Pin It

21. června 2011

Úlovky

Tak už je mám doma ♥♥♥. Hodný syn sehnal kamaráda s autem a vyaukrované zboží mamince dovezl. Zatím jsem do křesílka dala lavor s muškáty, ale zítra ho plánuji osadit slibovanou popínavkou. No a lehátko půjde asi na modro...jen musím do velkoměsta pro barvu, tady u nás mají barvy jen v jednom obchodě a modrou asi nikdo neprožívá :-D. 

Pin It

Stříhám, stříháš, stříháme

Nudím se (kecám :-D), tak stříhám a lepím...


Pin It

Mini zahrádka v cedníku


Pin It

Ahoj léto

Pin It

20. června 2011

Háčkovaná úchylka

Prostě háčkovaným záclonkám neodolám :-). A s těmi mašličkami se mi podařily ukořistit 2 kusy. Jen s tou, co jsem sehnala před nedávnem k sobě nepasují, jelikož ta má jiný háčkovaný vzorek. Ale to mi vůbec nevadí :-D. 


Pin It

Trochu kytek


Pin It

19. června 2011

Starý stolek na květiny

Jak jinak než modrý ♥♥♥


Pin It

Netřesky neboli Sempervivum

A něco o jejich netradičním aranžování :-). 

inspirace internet
Pin It

Letní kuchyň...

...aneb kdo umí umí a kdo neumí čumí. Tak v tomto případě to sedí, jelikož já už delší dobu koukám jako puk, co všechno Zuzka zvládá. Má velké štěstí, že bydlím celkem daleko jinak by se ze mě stala vtěrka a návštěvní typ :-D. Tak že pro ty co nechodí na MMB, kde má Zuzka mraky inspirace, vám představují její letní kuchyň. A doporučuji mrknout i do jejího albíčka. Opravdu to stojí za to ♥♥♥Zuzka dala laťku hodně vysoko a já už spřádám plány :-), jak a kde něco podobného vytvořit. Jenže to bude běh na dlouhou trať :-)

inspirace Zuzka Morkusovic
Pin It