9. července 2011

Zpravodajství ze zahrádky

Povíjnice se krásně rozrůstá...


... trubač míří do nebe, motýlí keř krásně kvete a příští týden mám slíbený ještě bílý a snad seženu i bleděmodrý :-)...


...no a kroucená vrba má podnájemníka. Bohužel je k nevyfocení, tak že jsem nafotila jen budoucí rodinku když se jejich maminka odletěla najíst :-).


Pin It

Bazén

Někdo má jen jeden, ale my máme dva :-) a jeden i se sprchou :-D. Jen anglický trávník chybí. Bohužel nemáme studnu a kropit každý den trávu vodou z vodovodu nejde :-(. Chtělo by vždycky v noci zapršet. Přeji všem krásný letní den ♥♥♥.


Pin It

8. července 2011

Ceanothus delilianus "Henri Desfosse"

Dneska jsem ukořistila další druh "amerického šeříku" :-) Ceanothus delilianus. Doma už mám Ceanothus impressus, tak uvidíme jak se jim bude dařit. Tento zkusím pěstovat jako přenosnou rostlinu. 


Pin It

Chlebové jednohubky

Asi není člověka, kterému by doma čas od času nezbyl chleba, který začíná pomalu ale jistě tvrdnout. Pokud je vám ho líto vyhazovat a topinky vás nebaví, vyzkoušejte tenhle skvělý recept od paní Marie Bohuňovské.

inspirace prozeny.cz
Pin It

Prázdninové kytičky

Dlouho jsem už nedala žádné kytky :-), tak to dneska napravím...Pin It

7. července 2011

Kachlový sporák

Představte si krásnou starou roubenku, v ní starý kachlový sporák, na kterém pečete bramborové placky od Mlsné kočky :-). Není to paráda? Sny jsou krásná věc :-).

inspirace internet
Pin It

Vertikální zahrada

Máte málo místa a nebo nudný plot? Můžete si ho oživit malou vertikální zahradou :-). 

inspirace shelterness
Pin It

Poslední Honzík

Tak už vykvetl i bílofialkový :-).


Pin It

Inspirace z MMB

Jak už jsem psala, moje maminka kupuje domek a věnuje mi kachle ze starých kamen. No a dneska jsem na MMB u Martiny narazila na úžasnou inspiraci co s nimi asi časem provedu :-) v letní kuchyni.


Pin It

Pletení z papíru

Přiznám se, že jsem to ještě nikdy nezkoušela, mám radši pletení z pedigu, jelikož mě děsí ta ruční příprava ruliček. Ale dnes jsem narazila na vychytávku, která by se takovým, kteří se děsí ručního ruličkování mohla hodit :-). Dělat ruličky pomoci akuvrtačky by mě tedy nenapadlo...


Pin It

6. července 2011

Oblíbené místo

Máte taky takové? Já už několik let ano. Mojí láskou jsou Hostýnské vrchy a malá obec Rusava. Prostě byla to láska na první pohled a pokud to jen trochu jde, tak trávím dovolenou tam a sním o malém domečku. Sice by se dalo říct, že značené turistické cesty tam znám i poslepu, ale stejně po nich můžu chodit pořád dokola. A česneková polívka na kolibě Čecher nemá chybu. Miluji výlety do Lukova, Držkové, Rajnochovic nebo na zmrzlinový pohár na Brusence. A našla bych i další místa, které stojí za zmínku...prostě pokud milujete aktivní dovolenou s turistickými výlety a koupáním, tak můžu doporučit ♥♥♥. Kousek odsud je i ZOO Lešná, krásné zahrady v Kroměříži a nebo skanzen v Rymicích. Prostě týdenní dovolená na to všechno nestačí :-). 


Pin It

Modrá v zahradě

Líbí se nejen mě, ale i Pavlovi, Margot, Katce, Ivě Hüttnerové, Ewy, Susanne a určitě i dalším :-). Prostě modrá je dobrá...

inspirace internet
Pin It

5. července 2011

Modrá krása

Sehnat velkou modrou konev byl můj sen :-). Zamilovala jsem se do ní u kamarádky Dany. No tak že jsem dnes zajásala a jelikož mi chyběl i lívanečník a cedník alá naběračka, tak jsem neodolala :-). 


Pin It

4. července 2011

Bylinkové jmenovky

Kdo nemá možnost vyrobit si jmenovky z keramiky
tak je může zkusit třeba z Fima :-).

inspirace Amanda Wright
Pin It

3. července 2011

Mlýnek na kávu

Z tepla se nikdy nechtělo -
a už první tramvaje zvoní.
Deku jsem stáhl na čelo,
choule se sladce do ní.

Nejdříve vstával pohrabáč,
pak lopatka, pak uhlí na ní.
Někdy přiletěl na pavlač
kos ještě před snídaní.
Hrníček s mlékem na plotně
- byl sešlý už a neměl ceny -
na ucho dal si překotně
čepici z bílé pěny.

Pak procitlo i zrcadlo,
je staré též, zaspalo dobu.
A na zdi šňůra na prádlo
zatáhla něžně skobu.
(Jaroslav Seifert)

Má ráda staré věci. Když vezmu do rukou starý mlýnek na kávu, který je oprýskaný a osahaný, tak na mě dýchne čas našich babiček a cítím vůni mleté kávy. Krásně to v článku popsal Miroslav Holeček. Proto už budu mít doma druhý mlýnek :-). 
Pin It

Blahokeř

Botanický název Clerodendrum, Clerodendrum thomsoniae. Dělá mi jen radost a krásně opět kvete...


Pin It

Bílý Honzík

Další barvička vykvetla :-).


Pin It