16. července 2011

Zvelebování zahrady

Na zahradě jsme měli jeden nevzhledný kout s bednou na kompost a na odkládání různých krámů. No a jelikož já se snažím využít každý kousek své pidi zahrady, tak jsem se vrhla na jeho zvelebení. Začla jsem jak už víte plotem a dneska došlo na konečnou úpravu záhonku, osázení nádob, které jsem doplnila keramickými kytičkami od Zuzky  a vysypání nevzhledné plochy kačírkem. No a hned to prokouklo :-). 


Pin It

Domek v Dánsku

Kamarádka byla na dovolené a dovezla mi fotky domečku, o kterém si myslela, že je mi přímo šitý na tělo. No jasně, že se strefila ♥♥♥. 


Pin It

Srdíčka na mozaiku

Rozhodla jsem se, že opět budu pokračovat v mozaice u dalšího nášlapného kamene a tak jsem hledala, čím bych ho vylepšila. A narazila jsem na tyto keramická srdíčka...půjde z nich udělat třeba čtyřlístek a nebo kytička. Balení obsahuje 100 ks různých barev. Tak že hned jak dorazí, tak se do toho dám :-). 


Pin It

15. července 2011

Hrníčkový cuketový bramborák


inspirace internet
Pin It

Večerní info ze zahrady

Povíjnice dosáhla vrcholu :-)...


... namíchaný oleandr taky krásně kvete..sesadila jsem dvě barvičky :-)...


...a dokonce už mi konečně rozkvetla Sundaville Dipladenia nebo taky Mandevilla 'Sundaville', kterou mám už 3 rokem. Mám i bílou a červenou variantu. Říkám jim podomácku Sandell Mandell :-D.


Pin It

14. července 2011

Co mi chybí ke štěstí...

V reálném životě mám přání a snů celkem hodně a u modrého smaltu se toho taky ještě dost najde, co nutně potřebuji ke štěstí :-D

inspirace internet
Pin It

13. července 2011

Hořec

Malá ochutnávka keramiky z Fleru z keramické dílny Martina Sršně z Kunštátu. Moc se mi líbí a přemýšlím, jestli hrníčky neskončí na plotě místo vyhlídnutých hrdějovických, které nakonec zůstaly pod střechou :-D. 

inspirace Martin Sršeň
Pin It

Hrdějovická keramika podruhé

Jak už jsem psala v jednom příspěvku, podařil se mi skvělý kup a konečně mám všechno doma a dneska jsem dopoledne rozmísťovala :-). Nakonec to dopadlo tak, že na plot nic nezbylo a všechno se hodilo na verandu, jelikož mi bylo líto něco nechat v krabici. Tedy zatím, než bude někdy v budoucnu letní kuchyň a než seženu nějaký pěkný kredenc. Jen mám obavu jestli výroba této keramiky do té doby neskončí, jelikož jsem na stránkách výrobce našla info o prodeji provozovny s výrobními a skladovacími prostory :-( a já určitě ještě plno věcí budu nutně potřebovat. 


Pin It

12. července 2011

Svratka

První svratecké muzeum, nazvané Svratecká jizba, plné pozoruhodností ze Svratecka, založil v roce 1940 pražský nakladatel Bedřich Tuček. Po jeho smrti byly však jeho sbírky uzavřeny do beden a poztráceny a rozkradeny. Zachovalo se pouze torzo. Nové muzeum, prezentující řemesla Svratecka, bylo otevřeno v roce 2002 v přízemí zrekonstruované hasičské zbrojnice. Nová expozice, představující život v městečku v období první republiky, v níž návštěvník chodí městskými uličkami a nakukuje do jednotlivých domků, v nichž může navštívit např. světnici kovodělníka, dílnu hrnčíře, klempíře, ševce, truhláře, koláře, krejčího, kloboučníka či školní třídu, koloniální obchod, trafiku, a telegrafní úřad, byla otevřena v roce 2005 v půdních prostorách zbrojnice. Pin It

Trubač

Tato popínavá rostlina roste planě na ostrově Martinique, v severoamerické Kanadě a Virginii a je moje oblíbená. Zatím mám červenou, červenooranžovou a žlutou variantu, která ale ještě nekvetla, tak že fotka se žlutým trubačem je jen informativní. Ale ještě mi  moc druhů chybí :-D, hlavně stromkové varianty, jelikož pro popínavé už asi nebudu mít kam zasadit :-D. 


Pin It

11. července 2011

Mojito

Tentokrát se nejedná o vynikající nápoj, ale o limitovanou edici kosmetiky z obchodu Manufaktura. Jedinečná řada Mojito využívá příznivých účinků mátového esenciálního oleje a dalších cenných ingrediencí – obilných klíčků, panthenolu, vitamínu E, bambuckého másla a dalších… Jedinečná vůně máty doprovázená citrusovými tóny limetek Vás osvěží, povzbudí a báječně naladí. Příznivých účinků máty využívali hojně již Řekové a Římané. Mátový výtažek má osvěžující a čistící účinky na pokožku, povzbuzuje mozkovou činnost při únavě a nervozitě, tiší bolesti hlavy, působí antidepresivně a pomáhá uvolnit dutiny při nachlazení. Koupila jsem si zatím pečující sprchový & koupelový gel Mojito s mátou, obilnými klíčky a panthenolem a můžu říct, že je opravdu úžasný. A ještě recept na nealkoholické mojito. To taky nemá chybu :-). Doporučuji...

inspirace Manufaktura
Pin It

A zase trochu kytek...


Pin It

Soutěž Giveaway

Kdo rádi soutěžíte o krásné ceny, tak mrkněte na blog Sandry, kde najdete bližší podrobnosti. Výhra je velmi lákavá, jelikož se jedná o poukázku do úžasného obchůdku Bella Rose :-). Tak že s chutí do soutěžení a přeji všem hodně štěstí při losování :-) a ve skrytu duše doufám, že se třeba štěstí usměje taky jednou na mě :-). 

inspirace Bella Rose
Pin It

10. července 2011

Hrníčky

Nejsou sice s puntíky, ale všechny dohromady mě přišly na 30 Kč. Nekupte to za tu cenu :-D.


Pin It

28 - 29.týden

natali design cal2011
Pin It

Inspirace z internetu


Pin It