23. července 2011

Recept našich babiček, který ohromí každého

Že nevíte o čem bude řeč? No já až do dneška taky nevěděla, ale při pohledu na obrázky jsem si vybavila, že jsem toto cukroví na vánoce jako malá měla moc ráda. Jedná se o "Ruské ořechy" na které potřebuje speciální formu. Možná, že takovouto formu doma máte a ani netušíte k čemu vlastně je…Tak že jsem se dala do pátrání a jelikož většinou mi štěstí přeje, směje se pod  fousy a říká si, když chceš holka utrácet, máš to mít a jednu formu jsem si na Ukrajině sehnala. Tak že teď budu jen čekat až dorazí a pak hned vyzkouším :-D. Ta moje je na 16 ořechů, ale existují formy i na menší počet a nebo formy i na jiné tvary než jsou ořechy. To víte.. musím se předzásobit, vánoce jsem tu za chvilku :-D. 

inspirace Za Rohem
Pin It

22. července 2011

Malířské dekorační válečky podruhé

Už určitě víte, že jsem žena činu :-D a ve většině případů to co si dám za úkol i splním. Tak že už mám základ pro svoje malování, o kterém jsem psala v jednom z předešlých příspěvků. Podařilo se mi dnes ukořistit sadu čtyř starých a stále funkčních válečků na malování skoro za pusu. Dva válečky jsou z měkké hmoty, jeden s dekorem velké květiny ve tvaru šištice a jeden s dekorem v proužcích z hvězdiček. Dva válečky jsou z tvrdé hmoty, jeden s dekorem plošných drobných lučních kvítků a jeden s dekorem plošných větších kulatých květů. Zatím nemám strojek, ale i ten brzo bude :-D. 


Pin It

Dárek

Dárky mám moc ráda, hlavně ty nečekané :-D. Proto jsem dneska byla překvapená, když zvonila pošťačka a dávala mi balíček. Sice mám pár věcí objednané z Aukra, ale ty budou chodit postupně až příští týden. To víte, plánuji to tak, aby byl denně aspoň jeden balíček a já měla vánoce celoročně :-D. Koukám tedy na odesílatele a ona víla Morkusovic :-). Nedočkavě trhám obal, jelikož jsem si nic neobjednala a říkám si, jestli se Zuzka třeba nespletla. A vypadla na mě krásná vyšívaná nástěnka. A jako kdyby to Zuzka věděla, tak přesně na takový rozměr jsem měla místo za lavicí na chodbě. No prostě miluji celoroční vánoce a Zuzko jsi neskutečná...díky ♥♥♥.


Pin It

Něco málo ze zahrádky


Pin It

21. července 2011

Mozaikový stolek na zahradu

Rozhodla jsem se, že si musím na zahradu udělat nějaký stolek, abych měla třeba kde přesazovat kytky. A už mám základ. Dvě pěkné litinové nohy :-). Tak že ještě desku a můžu se vrhnout na mozaiku...

Pin It

Malířské dekorační válečky

Šikulka Yvona z MMB mě přivedla na jeden nápad, který snad brzo zrealizuji. Sbírá staré malířské válečky, má jich už cca 350 ks a používá je nejen na dekorování stěn, ale i na textil, papír, sklo...a za menší peníz si je můžete u ní i na týden půjčit. No a právě na sklo je potřebuji i já. V koutku, kde jsem nasypala kačírek a vytvořila plot jsou okna do dílny. A jelikož je tam binec a nějaké záclonky nebo rolety tam nehrozí, tak mě právě napadlo udělat podobnou ekologickou záclonku na oknech jako má Ylona ve své dílně. Vytvořila ji pomocí rozmočené křídy. Tak že už mi zbývá jen sehnat někde levné válečky a strojek :-D a nebo si nějaký váleček z bohaté Yloniny nabídky půjčit ...

inspirace MMB
Pin It

Domácí štěstí našich babiček

Tak tyto skvostné obrázky z jedné výstavy ve Slezsku jsem našla na Picasawebu. Jedná se o výstavu starých věcí, které půjčili lidé z vesnice, kde se výstava konala. Opravdu krása !!!

inspirace Martina Picasa
Pin It

Domácí štěstí Ivy Hüttnerové

Můj oblíbený pořad. Půvabné časy podle Ivy Hüttnerové, tentokrát o sběratelích. Tento díl je trochu zvláštní. Autoři se totiž rozhodli udělat inventuru v zajímavých sbírkách soukromých sběratelů, a protože k nim patří i Iva Hüttnerová, tak ve svém pořadu představila divákům také sbírku svých pokladů. Ve studiu pak byla Ludmila Pekárková která se od svého dětství zabývá filumenií, nebo-li sbírá nálepky od sirek. V Humpolci v podkroví svého domu ukázal pan Miroslav Moravec opravdu ojedinělé muzeum vah, jeho sbírka má kolem osmi set exponátů a rozhodně stojí za vidění. Výtvarnice Jiřina Pálková je známá svými kreslenými vtipy, ale tentokrát předvedla svou sbírku plyšových medvídků, které shromažďuje asi patnáct let. Určitě mrkněte, stojí to za to :-).

inspirace ČT1
Pin It

Boží požehnání

Jedná se o obrázek nebo text zarámovaný a zavěšený nad vstupními dveřmi. Už dlouho jsem nějaké sháněla, proto že si myslím, že to k starému domku patří, ale pořád to nebylo ono. Ale dnes se poštěstilo a andílci to vyhráli. Trochu mi totiž připomínají andílka od Ivy Hüttnerové, kterou mám moc ráda.


Pin It

Inspirace do zahrádky

Od kámošky Ušky jsem dostala tip na norský blog, kde je spousty zajímavé inspirace. Tak že jsem pro vás našla třeba tip na jezírko v betonu a nebo krásný betonový list

inspirace Else Irene Lykkefryd
Pin It

20. července 2011

Háčkovaná taška

Taky se vám stává, že koupíte něco, co vlastně vůbec nepotřebujete? Mě sem tam ano..prostě daná věc se mi líbí a když je ještě skoro zadarmo, tak není co řešit. A to je případ této tašky. Prostě ji jen tak vidím pověšenou na předsíňové stěně jako dekoraci :-D. 

Pin It

Mycí koutek

Plním slib a dneska jsem vám nafotila náš zahradní mycí koutek :-). Je to vlastně jediné místo v zahradě, kde převažuje bílá, jelikož umyvadlo s modrým dekorem, které jsem do stolku plánovala, se tam na finále nevešlo. Holt ono se říká dvakrát měř a jednou řež....Jenže to bych nesměla být já. Když se mi něco líbí, přestávám uvažovat o všem ostatním a hlavně neměřím a doufám, že popřípadě danou věc využiji jinde. On tam nepasuje ani toto umyvadlo, je totiž z jiného mycího stolku, který mám na verandě, ale vypadá tu líp, tak že jsem je prohodila a budu shánět nějaký další a doufám už, že pasující :-D. Stolek časem možná zrenovuji, ale zatím se mi líbí takto. Mám ráda, když věci mají svoji patinu. 


Pin It

19. července 2011

Vyšívaná nástěnka

O vyšívaných kuchařkách neboli nástěnkách jsem tu už psala. Jednu mám v ložnici, další dvě v kuchyni a dneska se mi podařilo získat jednu do koupelny.


Pin It

Irský pub

Dneska se mi moc líbila Chalupa je hra. Zdiměřice jsou malinká vesnice pod Blaníkem a stoletá chalupa uprostřed návsi není na první pohled ničím zajímavá. Obyčejně vyhlížející vesnické stavení s nepříliš stylovou břízolitovou fasádou. Když ale projdete branou, ocitnete se na dvoře venkovského statku, kde se jakoby zastavil čas. A právě v bývalé stáji této chalupy designérka Marta Kačorová zařizovala společenskou místnost ve stylu irského pubu. Už byla v této chalupě potřetí. Poprvé dělala stylový zahradní domek ze starého včelína a podruhé kuchyni snů ze starého harampádí

inspirace Chalupa je hra
Pin It

18. července 2011

Hosta neboli bohyška či funkie

Jedná se o jedinečnou rostlinu okrasnou listem. Bohyška na zahradě vykouzlí krásná zátiší, vyplní i stinnější kouty, a to bez velkých nároků na péči. Listy v nejrůznějších odstínech a zdobené panašováním jsou pastvou pro oči od jara do zimy. Tento rod rostlin čítá kolem čtyřiceti druhů, a dále nepřeberné množství kultivarů, k nimž každoročně přibývají další, nově vyšlechtěné jelikož se jedná o rostlinu velmi oblíbenou. I já propadla jejímu kouzlu, hlavně tedy proto, že může být ve stínu, ale hlavně pod ní nemá plevel skoro žádnou šanci :-). Tak že jsem vám dneska svoje kousky nafotila...mám velké i ty zakrslé a určitě přibudou další. Vypadají úžasně v  i nádobách  a velké plus je, že nevymrzají, tak že na zimu nemusím nádoby nikde zimovat. Velký výběr najdete třeba v zahradnictví Lukon Glads.


Pin It

Odpolední čaj v Jetelíčkově


Pin It

17. července 2011

Hrníčky a květníky

S keramikou Elišky Kovandové (na Fléru ji najdete jako Potery.) jsem vás už v jednom příspěvku seznámila. Teď jsem koukala, že má v nabídce nové květníky a hrnečky. No opět krása ♥♥♥A její dcera Igrein háčkuje úžasné záclonky.

inspirace Potery

inspirace Igrein
Pin It

Bylinková vesnička

V malebné vesničce Mutišov u Slavonic proběhlo 16.6.slavnostní otevření ,,Bylinkové obce Mutišov“ a udělení plakety Ukázková přírodní zahrada obci Mutišov i dalším soukromým zahradám v rámci projektu „Přírodní zahrady bez hranic“. Ani jsem netušila, že taková krása u nás taky existuje. Obyvatelé vesnice se inspirovali v sousedním Rakousku, kde už je takových vesniček několik. Já osobně do Rakouska hrozně ráda jezdím právě kvůli krásně upraveným vesnicím s úžasnými zahrádkami. Je to taková moje srdeční záležitost ♥♥♥ jelikož bylinky miluji.

inspirace internet
Pin It