30. července 2011

Modrobílá keramika

Moc se mi líbí ten kruh na bylinky a kuličky na ubrus do pergoly :-). 

inspirace internet
Pin It

Objednávka kytek

Jelikož jsem kytičková a pořád potřebuji další a další nové druhy, které ještě nemám, tak jsem neodolala a udělala asi letos poslední kytičkovou objednávku :-). Prostě nutně jsem potřebovala kobercovou mátu, kostival, vytrvalou majoránku, jablečník, kyprej, řebříček bertrám, bílý dračík, plnokvětý orlíček, plesnivku perlovou, plamenku latnatou bílou, jarmanku, šuškardu klasnatou bílou, juku vláknitou, turan nádherný modrý a modrou tařičku zahradní :-D.

inspirace internet
Pin It

29. července 2011

Modré hrnky

Toto mi jednou uteklo na MMB..do dnes mě to mrzí ...krása nesmírná...


Pin It

Bílá hortenzie...

... a při odkvětu takto krásně zezelenala ♥♥♥. 


Pin It

Bucláky z Penny

Minulý týden byly v nabídce Penny i krásné modré keramické hrníčky a džbánky. Jelikož já letáky ze schránky vyberu a šup s nimi do popelnice, tak jsem to přehlédla. Až na upozornění kamarádek, že Penny má přesně něco pro mě, jsem zjistila, že bez nich nemůžu prostě být :-D. Jenže jako vždycky když něco moc chci, tak už to nikde nemají. Navštívila jsem všechny Penny  v širokém i dalekém okolí a nikde nic. Prostě nečíst letáky a otálet se nevyplácí. Tak že došlo na na vyhlášení akce "Kdo sežene bucláky pro Evíka"  a vyslala jsem všechny svoje internetové kamarádky včetně svoji maminky do obchodů Penny v jejich okolí. A ejhle...akce měla úspěch a velkou jedničku s hvězdičkou a fotku na tabuli cti si zaslouží Monis ♥♥♥. A velkou pochvalu dostávají i ostatní, jelikož se opravdu holky moje snažily, aby mi udělaly radost ♥♥♥.


Pin It

Modrá hortenzie

Včerejšek byl super den. Sice jsem nestíhala dát sem na blog žádný příspěvek, ale zase jsem stihla plno jiných věcí. Například super sraz s kamarádkami z jedné internetové diskuze :-). Taky jsem se stavila na hřbitově zapálit tatínkovi a prababičce svíčku a při té příležitosti jsem vyfotila modrou hortenzii, kterou jsem objevila při minulé návštěvě na jednom opuštěném a zanedbaném hrobě. Sice už byla skoro odkvetlá, ale předtím byla opravdu nádherná. Jenže klasicky já neměla u sebe tenkrát foťák. Hlavně mě zaujala proto, že byla krásně modrá a přitom ji tam určitě nikdo nehnojí speciálním hnojivem na modré hortenzie nebo nezalévá vodou s přídavkem kamence hlinitoamonného. Holt tam asi bude úžasná půda s pH 3,5 až 4,5 ve které se druhy a kultivary s růžovými a červenými květenstvími složenými převážně ze sterilních květů zbarvují domodra. No tak že jsem si zkusila uloupnout řízek, který mi už zakořenil a uvidíme :-). A jelikož to bude trvat, než se budu moci těšit z jejich květů, tak jsem si včera pořídila už jednu nakvetlou :-D.


Pin It

27. července 2011

Výbava

Chystám Natali pomalu výbavu :-D...už mám 4 kousek ♥ ♥ ♥.


Pin It

26. července 2011

Pokliček není nikdy dost


Pin It

Modrý zahradní nábytek

Asi budu přetírat :-D

inspirace internet
Pin It

Záclonka

Pořád přemýšlím o krátkých záclonkách na verandu. Tady spíše o kanýru, který by visel nahoře spíše pro ozdobu než pro nějaké stínění, jelikož na verandě to není potřeba a taky pohled ze zahrady do verandy by asi byl hezčí. Prostě bez ničeho mi to připadá takové holé, jelikož okna jsou tam celkem vysoká. Problém je, že oken je hodně, tak že aby to bylo trochu nařasené, potřebuji cca 4,5 m na každé okno x 4 :-D. Původně jsem si myslela, že bych udělala kanýr z bleděmodrého proužku a na to by se mi líbila háčkovaná bordura. Jenže to bych přitom, kolik toho potřebuji, musela napřed vyhrát nebo se naučit rychle háčkovat a hlavně kdyby se mi modrá znelíbila, tak bych musela vymýšlet něco nového. Tak že nakonec jsem se rozhodla, že půjdu do něčeho přírodního, smetanového jelikož i háčkované přehozy na křesla mám v této barvě a hlavně tato barva se úžasně kombinuje jak s modrou, tak i s ostatními barvami. Jo kdyby vás zajímalo kde jsem sehnala háčkované přehozy na křesla, tak jsem použila ubrusy z Jysku a nemá to chybu. Jak cenově (sem tam na ně mají poloviční slevy), tak vzhledově. No a asi výběrové řízení vyhraje tato záclonka ♥♥♥. Je taková babičkovská, jednoduchá a hlavně s háčkovanou bordurou. Jen budu potřebovat 10 ks :-D.


Pin It

25. července 2011

Muškát

Od maminky jsem dostala řízky muškátu, u kterého tvoří květy prý jakoby růžičky a víc nevykvetou. Konečně jsem se dočkala květů. No představovala jsem si to tedy zajímavější :-D.


Pin It

Porcelánové kytičky

Na jaře jsem vás v jednom příspěvku seznámila s porcelánovými kytičkami Villeroy & Boch, do kterých jsem se zamilovala. Jelikož to ale není vůbec levná záležitost, tak jsem si pořídila na jaře nakonec jen konvalinky. Ale dnes se na mě usmálo štěstí a na Aukru jsem sehnala za pár korun dalších 6 kousků do sbírky ♥.

Pin It

Zvonečky


Pin It

24. července 2011

Až se zima zeptá...

...co jsem dělala v létě, tak řeknu, že sháněla sáňky :-D. Už dlouho se mi totiž líbí vánoční stromek, který stojí na sáňkách. Viděla jsem to u Alči no a jelikož ti co mě znají, tak vědí, že vánoce, tedy respektivě vánoční příprava, která spočívá v hledání inspirace, shánění potřebných věcí apod. začíná u mě už v létě, abych mohla mít na první adventní neděli (letos to bude 27.11) vše nazdobeno a nemusela se stresovat, tak se nebudou ani divit, že už jsem začla :-D. Tak že letos bude stromek v proutěném koši postavený na sáňkách. Jen je asi namořím na tmavší barvu, aby pasovaly ke koši :-).


Pin It

Selské baroko

Selské baroko je stavební sloh lidové architektury, který se uplatnil převážně v jižních Čechách během 19. století. Takový statek v tomto stylu by se mi moc líbil ♥♥♥.

inspirace internet
Pin It