6. srpna 2011

Sprcha

Nemáme bazén, jelikož máme malou zahrádku a hlavně nemáme studnu :-). Ale máme velkou plechovou vanu a zahradní sprchu. Ale jen takovou obyčejnou, myslím značku Garden. A já se v zimě zakoukala ve svém oblíbeném časopisu Jeanne d'Arc Living do jedné pěkné sprchy i s úžasným kohoutkem třeba na opláchnutí rukou nebo zalévání květin, která se mi moc líbila. Jenže jsem si říkala, že takovou tu neseženu a  nakonec jsem ji vypustila z hlavy. No a opět štěstí si mě našlo :-D a já sehnala skoro úplně tu stejnou (má i ten kohoutek) i u nás a za pár korun. Tak že teď k ní potřebuji jen starou modrou vanu na nožkách. Loni jsme viděla jednu úžasnou v aukci, jenže mi utekla :-(. 


Pin It

První culík

FlyPixelSt TheMomen QP
Pin It

Zahrádka začátkem srpna

Pin It

5. srpna 2011

Veranda

10 metrů na jednu stranu a 10 metrů na druhou, tak že si dovedete představit, jak si užívám umývání oken :-D. Ještě že tato činnost patří mezi mé oblíbené...
Pin It

Semínka

Začínám přemýšlet dopředu a zásobuji se semínky na příští rok. Zatím jsem si objednala směs semínek mých oblíbených orlíčků:

WHITES- Munstead White (Nivea) Sunlight White, Irish Elegance and Kristal.
PINKS- Strawberry Ice Cream, Jane Hallow, Pink Petticoat, Pom-pom and Apple Blossom.
RED&YELLOW- Firecracker, Tequila sunrise, Robin, Chrysantha Yellow Queen, Double Rubies, Winky and Clematiflora Fire wheel.
BLUE&PURPLE- Michael Strominger, Addelaide Addison, Hensol Harebell, Ice Blue, Bluebird, Purple Emperor and Royal Purple (Double Clematis).
GREEN- Green Apples (Clematiflora), Lime Sorbet and Viridiflora Chocolate Soldier.
PURPLE/BLACK- Black Barlow, Magpie- (Now William Guinness) and Guinness double.
FRAGRANT- Fragrens (Apple), Milk and Honey (Honey), Sweet Lemon Drops (Lemon).
VARIEGATED/GOLD/BRONZE- Vervaeneana GP Woodside Mixed Colours, Sunburst Ruby, Ruby Port, Roman Bronze, Burnished Rose, Golden Guinness and Leprechaun Gold


a když už jsem objednávala, tak ještě směs různých omějů. Tak že se pomalu těším na příští jaro :-D. 


Pin It

4. srpna 2011

Skládací židle

Před nedávnem jsem zjistila, že nutně potřebuji skládací židle a stolek. Prostě když třeba na jaře svítí sluníčko a v pergole je ještě chladno, tak prostě vynesu stolek a židličku a dám si na sluníčku kafčo. Jak mají židličky vypadat, to už jsem věděla dávno, inspirovala  jsem se u Sar. Jenže jako vždycky, když něco sháním, tak to prostě nikde není. Prostě klasika. Když podobnou sestavu za slušný peníz prodávala Ikea pod názvem TÄRNÖ, tak jsem o to nestála a teď když už není v celé ČR, tak ji prostě nutně potřebuji. To jsem prostě celá já :-D. Ale štěstí sem tam stojí i při mě (hlavně když se to týká utrácení, ale aby si na mě sedlo když vsadím, tak to ne :-D) a aspoň se mi zatím podařilo sehnat židle. Jenže židle byly k vyzvednutí v Plzni což mám trochu z ruky. Shodou okolností tento typ nábytku sháněla i kamarádka Dana, která bydlí nedaleko, tak že židličky vyzvedla a protože je židliček 6 a ona je moc hodná holka a stačí ji ke štěstí 4, tak mi 2 přenechá :-). A obě budeme teď shánět k židlím stolek :-D. Jen nevím jestli je nechám v bílé a nebo budu přetírat :-D. 


Pin It

3. srpna 2011

Modrásek

Modrá mánie pokračuje a tím pádem mám další přírůstek :-). Nemůžu si pomoct, ale když těm kytičkám to s tou modrou tak sluší :-D. 


Pin It

Trávník

Asi jsem skoro jediná, které počasí minulých dní vyhovovalo. Bude to tím, že mám radši jaro a podzim, nesnáším dusno a hlavně proto, že tady u nás minimálně prší. Tak že jsem byla jako ryba ve vodě. V noci pršelo a přes den to ušlo a já mám konečně na zahrádce zelenou trávu. Nemáme studnu a zalíváme vodou z vodovodu, tak že trávník se u nás nekropí a tím pádem už v půlce července jsme měli na zemi spíš seno a nebo udusanou hlínu. No a teď jsem se zase konečně dočkala zeleně :-D. 


Pin It

1. srpna 2011

Opět něco z Hrdějovic

Mamon je hrozná věc :-D a přece to tam nenechám :-D. 


Pin It

31. července 2011

Smaltované hrnce

Používám je jako obaly na květináče do zahrady ale i na verandě :-). Čím větší, tím lepší. A tento má dokonce 35 litrů. 


Pin It

Háčkovaná inspirace

inspirace internet
Pin It

Drátovaná krása

Drátované kousky jsou  úžasné jako dekorace na kachlová kamna či dřevěný trám do staré světnice, kde dodávají atmosféru doby našich babiček. Do Drátenictví na Fler nebo na jejich www chodím nakukovat dost často :-) a jednou určitě neodolám :-D. 

inspirace Drátenictví
Pin It

30 - 31.týden

natali design cal2011
Pin It