13. srpna 2011

Endorfiny

Jsou to hormony štěstí a centrální vylučování endorfinu způsobuje celkové uvolnění, uklidnění, stupňující se pocit pohody. Zvýšená koncentrace endorfinů zmírňuje bolest, vyrovnává, uklidňuje, zvedá náladu. Prokazatelně se zvyšuje při extatických, radostných, veselých zážitcích (např. při poslechu hudby, sportovních výkonech, opalování, nespaní, sexuální stimulaci, dýchacích cvičeních, meditaci, tanci, masáži reflexních zón, masážích obecně) no a mě se zvyšují při prohlížení krásných a inspirujících časopisů o bydlení :-). Bohužel jen v českém jazyce skoro žádný s bydlením, které se mi líbí neexistuje, jen snad Chatař & chalupář. No ještě že zahraniční trh je o něčem jiném. 


Pin It

Noční stolky do ložnice

Tak jsem konečně ukořistila dva staré noční stolky :-). Mám opravdu radost, jelikož sehnat dva stejné od někoho kdo je i pošle a dokonce jsou skoro zadarmo, tak to musíte uznat, že to je opravdové terno. Vyměním asi jen úchytky a bude to. Jsou to první vlaštovky do mé ložnice, ale bude to běh na dlouhou trať, jelikož ještě potřebuji komodu, skříň....no je toho hodně a peněz málo, respektivě skoro žádné :-D. Ale mě shánění baví a kdo si počká ten se dočká že? Bych se pak nudila, kdybych měla peněz hodně a všechno si mohla koupit bez problémů :-D. Sice nejradši bych sehnala nějakou starou ložnici jako komplet, jenže když se mi nějaká líbí, tak je buď drahá nebo je k vyzvednutí na druhém konci republiky :-(. Do jedné jsem se zamilovala, cena byla úžasná jenže bohužel byla daleko. Tak jsem si uložila aspoň fotky. Třeba se někdy nějaká naskytne tady poblíž. Nejlépe kdyby mi ji někdo daroval :-). Slibuju, že bych se o ni starala s láskou a něhou :-). 

inspirace internet
Pin It

12. srpna 2011

Krásnej den

Moc takových nemám, ale říkám si, že nemusí pršet, stačí když kape a ten dnešní se fakt povedl :-). Nejprve jsem tu měla vzácnou návštěvu a Petře moc děkuji za super dopoledne a za krásný věneček, který už má svoje čestné místo. Moje děti byly z jejich dětí absolutně nadšené a Honzík se celý den ptal, kdy zase kluci dojedou :-D. A já byla nadšená z Petry. Viděla jsem ji naživo poprvé v životě, ale připadalo mi, jako kdybych ji znala už několik let ♥♥♥No a aby byl ten den dokonalý, tak dnes dorazilo plno očekávaných balíčků, tak že už mám doma sprchu, zahradní židle, smaltovaný hrnec, semínka, záclonku (která je úžasná a na verandě vypadá skvěle, tak že budu objednávat i na zbývající okna) a dorazil dokonce i taburet,, který jsem si sehnala na verandu ke křesílkům od Halabaly. Mám z něj radost hlavně proto, že má skoro stejný dekor jako křesla a aby zapadl, tak jsem přes něj přehodila háčkovanej ubrus z Jysku :-D. Budu si na něj dávat svoje unavené nožky, když se náhodou dostanu k přečtení nějaké knížky :-).


Pin It

11. srpna 2011

Porcelánová vařečka a kvedlačka (kvrdlačka)

Nedávno v jednom příspěvku jsem psala, že se mi podařilo ukořistit porcelánovou paličku do kuchyně. Neustále se inspiruji u Alenky a zjišťuji, že mě ještě hodně věcí do sbírky chybí. Ale dnes mám obrovskou radost. Podařilo se mi sehnat k paličce vařečku a kvedlačku. Nebo kvrdlačku? Vím, že na netu se vedou diskuze, které slovo je správně, ale moje prababička určitě kvedlala :-D. 

inspirace Alena MMBa porcelánové sítko na čaj by se taky hodilo :-).

inspirace internet
Pin It

10. srpna 2011

Staré kameninové hrnce

Některé jsou v mém vlastnictví a některé bohužel jen z netu :-(.


Pin It

9. srpna 2011

Panenky

Provází mě celým mým životem. Jako malá jsem měla tu klasickou gumovou, u prababiččiné kamarádky jsem obdivovala na naducaných peřinách krásnou malou panenku v nařasených háčkovaných šatech. Později jsem měla panenku chodící, pak mluvící a teď na stará kolena sbírám panenky porcelánové :-). 

inspirace internet
Pin It

Forma na ruské ořechy

Dneska dorazila z Ukrajiny a jak bude čas, tak vyzkouším recept a poreferuji :-).


Pin It

Po babičce klokočí...

Po babičce klokočí
a po tmě strach 
a do očí padl ti prach, 
proto vím, že je nutné
vést řeči smutné 
o tom, co bude potom, 
až budu sám...

Jedná se nejen o známou písničku pana Suchého a Šlitra, název několika vesniček  v naší republice, ale i o keř nebo nízky strom botanicky nazývaný Staphylea pinnata - klokoč zpeřený. České slovo klokoč se odvozuje od slova klokotati, protože zralé tobolky chřestí - klokotají. Z plodů se vyráběly růžence a lidová bižuterie.  Plody je dobré sbírat na sv. Michala což je 29. září, mají pak prý čarovnou moc. Kdo je nosí, tomu přinášejí štěstí, ochraňují od nemoci, rozmnožují majetek a chrání věrnost manžela či manželky. Čarovnou moc má též klokočová hůl, která chrání před uřknutím a nadpřirozenými bytostmi. Zkracuje vzdálenosti, kdo ji nosí toho nohy nebolí a blesk do něho neuhodí. Tak že jsem se rozhodla, že tento zázrak budu mít ve své zahrádce :-D. Sice bych brala i mišpule (má léčivé účinky), kdouloně (plody krásně voní a za dob našich babiček se vkládaly mezi prádlo), ale bohužel moje zahrádka není nafukovací....jaká škoda :-). 


Pin It

Bylinkové pytlíky podruhé

Dneska mi dorazily další přírůstky do mé bylinkové sbírky od Evičky jehličky ♥♥♥. Někdy mám pocit, že Evča nemůže být skutečná, ale že je to vyšívací stroj :-D. Jede jako fretka a já mám ohromnou radost a pytlíky už visí mezi ostatními :-). ♥♥♥ Evi díky ♥♥♥.


Pin It

Výhra

Před nedávnem jsem se zúčastnila soutěže na blogu Katky a vyhrála krásnou starou plechovku na kakao. Včera mi balíček dorazil a nebyla v něm jen plechovka, ale i švýcarská čokoláda na moje nervy :-) a modré voňavé levandulové pytlíčky, co Katka vyráběla. Tímto moc děkuji ♥♥♥ a plechovka už má čestné místo na poličce se "serebele" (volně přeloženo lapače prachu) mezi ostatními plechovkami :-D. 


Pin It

Ibišek

Dneska mi vykvetl :-). Škoda, že kvete jen tak krátce.


Pin It

8. srpna 2011

Hyundai Retro Style

Babičko viď že mi splníš přání
Natoč svůj stařičký gramofón
Zanech teď na chvilku štrikování
Řekni mě jak se tančí charleston

Představ si báby jak holky budou kulit oči
Až jim zítra povím jak se to tancuje
Už to vidím jak se kluci okolo mě točí ó jé

Babičko prosím tě nech ten svetr
Do vánoc času dost nač ten shon
Já ti ho upletu zítra metr
A co chceš budu večeřet a po sobě uklízet
A ve všem tě poslechnu a hned - no čestně bábi
Jen mě nauč charleston...

Stačí jen kliknout a vybrat si...

Pin It

Starý květinový stolek

Jedná se spíše o starý mycí stolek, ale já ho stejně budu mít na zahradě na květiny :-D. A smaltovanou konvičku dostanu jako bonus...


Pin It

7. srpna 2011

Iva Hüttnerová kalendář 2012


Herečka a malířka Iva Hüttnerová jako každý rok přichází se svým tradičním nástěnným kalendářem s krásnými charakteristickými obrázky. Iva Hüttnerová je milovnice „starých dobrých časů“ našich babiček. Je také známá jako moderátorka televizních pořadů Domácí štěstí a Barvy života, autorka čtyř knih, sběratelka starých předmětů z domácnosti a zálibou v zahradničení. Já její kalendář kupuji každý rok :-) ještě s kalendářem  Vlasty Kahovcové a obrázky pak zarámuji a dávám třeba jako dárky těm, kterým se jejich obrázky líbí stejně jako mě. 

inspirace internet
Pin It

Krása starých časů

Staré harampádí...

inspirace internet
Pin It

Bylinkový záhon krok za krokem

Dnešní zajímavý článek na iDNES.

inspirace iDNES
Pin It