20. srpna 2011

Wohnen & Garten

Moje oblíbené endorfiny :-D. Ještě že existuje Ebay. Zjišťuju, že se nevyplatí kupovat nové časopisy po jednom kuse, ale je lepší počkat až si je někdo přečte a prodá celý ročník a nebo půl ročníku za hubičku :-). Tak že budu mít 6 čísel z letošního roku pomalu za cenu jednoho časopisu. Jupíííííííí :-). Miluji to listování a plánování, co si jednou musím všechno pořídit a nebo co musím vytvořit ♥♥♥.


Pin It

19. srpna 2011

Háčkovaný límeček

Dneska jsem objednávala další záclonky na verandu jelikož se osvědčily a neodolala jsem háčkovanému límečku jako od babičky v mé oblíbené béžové barvě. Ještě nevím co s ním udělám, ale možná bude pasovat jako stínidlo na lampičku a pokud ne, tak skončí jako dekorace na ramínko. Uvidím až dorazí :-). 


Pin It

Zahradní momentkyPin It

Štykování

Neboli bílé vyšívání, richelieu. Jedná se o výšivku bílou přízí na bílém plátně, často dírkovou. A tuto krásu jsem dostala jen tak ještě s dalšími dečkami, ubrusy a prostírkami od nejhodnější Zuzky. Tak že jsem hned oblíkla kredenc místo do háčkovaných bordur tak do vyšívaných :-D. Zuzko díky ♥♥♥.


Pin It

18. srpna 2011

Kořenky

K dalším pokladům, které můžete po svých prababičkách nebo babičkách získat jsou kořenky. Je to jedna z věcí, kterou už nepotřebuji, jelikož v tomto bodě mám v kuchyni splněno na 110% :-D. Sice je nemám po příbuzenstvu, ale to nevadí. Ty trojlístkové jsem pracně sháněla, dokonce pošta mi 2 velké rozbila :-(, ale jsem spokojená aspoň s tím co zbylo. 

inspirace internet
Pin It

Krajkové koule

Pomalu myslím na vánoce. Vím, že jsem švihlá, ale už jsem  tu upozorňovala, že plánovat a shánět začínám pomalu koncem léta abych byla připravená :-D. A letos už mám vyhlédnuté vánoční koule. Krajkové, laděné do bílé, béžové a zlaté. 


Pin It

17. srpna 2011

Krásný den

Dneska bylo opravdu krásně a já toho mraky stihla. Posekala jsem zahradu, vyměnila vodu ve svém brčálníku, pověsila smaltované pokličky, které dneska dorazily spolu s litinovými podstavci od šicího stroje, tak že jsem si hned vyrobila i stolek, než se mi podaří sehnat skládací. Tento si pak nechám třeba jako pracovní na přesazování kytek :-)- No a na finále jsem si vyrobila stínidlo na žárovku do pergoly :-D a podařilo se mi zásluhou Zuzky sehnat další přírůstek do mého smaltovaného království. Zuzi díky ♥♥♥No prostě byl to príma den.
Pin It

16. srpna 2011

Stará okna

Psát budu ale spíše o starých okenních rámech :-). Na téma tohoto příspěvku  mě přivedla kamarádka Věrka, která má doma staré rámy a manžel je chce vyházet. Což je dost velká škoda a tak jsem poprosila strýčka Googla a ten mi našel inspiraci jak tyto rámy zužitkovat...


inspirace internet
Pin It

Záchrana

Chudinku malou nikdo nechtěl, jelikož má poškozenou nožičku. Tak že jsem ji zachránila a nechám ji uháčkovat krásné šatečky od jedné šikulky z MMB, které zakryjí její handicap :-). 


Pin It

Pověry

Moc na ně nevěřím, ale už se mě plno lidí ptalo třeba na pověru ohledně hortenzií. Tak že jsem poprosila strýčka Google, hledala a našla toto:
  • pěstování hortenzie se nedoporučovalo tam, kde bylo děvče na vdávání. Podle pověry to totiž byla květina starých panen
  • lidová pověra praví, že kdo má doma anebo na zahradě šalvěj, ten nezemře
  • kytice bílých lilií v domě vám pomůže překonat zlobu, žárlivost,nedorozumění a jiné negativní pocity
  • bílý vřes přináší štěstí
  • pokud někdo porazí černý bez aniž by zasadil nový čeká ho velká smůla
  • pověšený kopr nad dveřmi domu odhání všechny zlé čarodějnice,síly a nepříjemnosti
  • domy by jste neměli věšet sušené květiny, symbolizují smrt a smutek
A co vy? Neznáte ještě další pověry o hortenzii a nebo o kytkách, které když pěstujeme nebo sušíme, tak to přináší smůlu?

inspirace internet
Pin It

15. srpna 2011

Kredenc

Další z věcí, kterou nutně potřebuji a která mě zatím úspěšně míjí :-D. Buď je to daleko a nebo je to nad moje finanční možnosti. Tedy respektivě potřebuji krásnej, levnej a u nosu...to chápete že? No zase neházím flintu do žita a vím, že on si mě jednou najde :-D. A co to byla vlastně ta kredenc? Kredenc je samostatně stojící "skříň", ať už s horními nebo dolními dvířky. Horní část (nejčastěji dvířka) bývají prosklená, aby bylo vidět na vybavení, jako jsou hrníčky, skleničky, talířky apod. Dolní část slouží především k ukládání hrnců či různých pomůcek nutných k vaření. Nicméně to není podmínkou a kredenc tak poslouží k úschově ubrusů, ubrousků apod. Správným doplňkem kredence jsou šuplíky, které nesou lžičky, příbory, nože ke krájení atd. Některé kredence mají i šuplíčky na koření a po straně skříně na potraviny. Starší kredence zdobily ještě secesní motivy. Postupem času přibývalo šuplíků a zásuvek, aby hospodyňka našla vše potřebné na jednom místě. Jejich součástí bývaly také vály na těsto zasunuté uvnitř nebo zavěšené po straně.


inspirace internet
Pin It

14. srpna 2011

Nanynka nebo Natynka

Tak mám pro Natali panenku a vypadá to, že se bude jmenovat asi Natynka, jelikož mi připomíná mého blonďatého a modrookého andílka :-). Přesně tuhle panenku jsem měla jako malá a našla jsem i fotku, kde jsem s ní vyfocená. Ještě ji musím sehnat nějaké šatečky.


Pin It

Zahrada v půlce srpnaPin It

32 - 33.týden


natali design cal2011
Pin It