27. srpna 2011

Háčkovaný sen

Když jsem dneska viděla u Jarušky co dokáží vytvořit její šikovné packy, tak jsem si vzpomněla na háčkované věci v kombinaci s látkou, které chodím na internet okukovat. Polštářky, přehozy, ubrusy, dečky..to všechno mi připadá jako kdyby to dělala Jarka. I podobná růžičková látka tam je :-). Jako od babičky...

inspirace internet
Pin It

26. srpna 2011

Háčkovaná srdíčka

U šikulky Tiny se mi moc líbila háčkovaná krása motýlci v srdíčku a tak jsem si je v jejím obchůdku na Fleru objednala. Navlékla jsem po obvodu drátek a srdíčka už visí v oknech na verandě. 


Pin It

Blbenka

Moc se mi líbí záznamníky neboli blbenky na nákupy. Jedině co mě od nákupu této věcičky odrazovalo bylo, že všechno je psané v angličtině a nám doma třeba chybí mléko a chleba a ne milk and bread :-D. Nemám nic proti angličtině a nebo i jiným jazyků, ale radši mám doma věci popsané česky. Tak že se nebudete divit jakou radost jsem měla, když jsem tuto maličkost ukořistila v češtině. Už se těším, až si poznačím, že musím koupit cikorku a potřeby ku praní :-D. 


Pin It

25. srpna 2011

Noční stolky podruhé

Tak už mám stolky doma....sice pořád ještě není ložnice podle mých představ, ale třeba jednou bude :-). 


Pin It

Léto ještě nekončí...

...pořád něco kvete.Pin It

Horka

Natali při koupání neztrácí čas svlíkáním a zouváním :-D a Honzík bere vše s nadhledem :-) a raději zůstává ve stínu pergoly. 


Pin It

24. srpna 2011

Hic

Nebo taky horko, parno. No prostě nic pro mě, jelikož takové počasí nemusím. Jelikož se nedá nic dělat, protože z člověka leje při sebemenším pohybu, tak se aspoň zásobuji časopisy pro dlouhé zimní večery. Dneska se mi podařilo ukořistit celý ročník 2010 :-). 


Pin It

23. srpna 2011

Celuloidová panenka

Jednou jsem tu psala, že jako malá jsem chodila se svojí prababičkou k její kamarádce. Bydlela v takovém maličkém jakoby sklepním bytě a v jednom pokoji měla vždycky úžasně zastlanou starou postel, na které býval háčkovaný přehoz a nahoře seděla celuloidová panenka v háčkovaných šatičkách a já po takové od malička moc toužila :-). Už jsem jednu podobnou sehnala, ale pořád to nebylo ono. Až včera se štěstí opět slitovalo. Mám z ní ohromnou radost, jelikož je to přesně taková, jako měla doma ta prababiččina kamarádka paní Burianová. Zjistila jsem, že první celuloidové panenky se začaly dělat v Americe kolem roku 1870 a rychle se rozšířily po celém světě. A zajímá mě přesně to, co moji oblíbenkyni Ivu Hüttnerovou v jednom jejím fejetonu. S čím si budou hrát děti tak za sto let. I ji zajímá, jestli ty dnešní dokonalé plastové panenky budou pro příští generace stejně přitažlivé a dojemné, jako jsou ty staré panenky pro nás. Nějak si to nedovedu představit :-D. Ostatně všechno na světě je prý budoucí starožitnost. Hihi tak že i já :-D. Je to prostě krása ♥♥♥.

inspirace internet
Pin It

22. srpna 2011

Šuplíčky

inspirace internet
Pin It

21. srpna 2011

Rebelové

Já ten film miluji ...tedy hlavně ty písničky ♥♥♥.
Pin It

Kalkulačka

Tuto krásku jsem dostala včera od své kamarádky ♥♥♥. Jedná se o mechanickou kalkulačku z roku cca 1955 :-). Naprosto mě fascinuje, jelikož tedy já bych na tom určitě nic nespočítala :-D, ale ta číselná klávesnice je naprosto úžasná...


Pin It

34 - 35.týden

natali design cal2011
Pin It