10. září 2011

Bylinkový kalendář 2012...

... a k tomu Bylinková zahrádka naší babičky. Už mám objednáno, rok 2012 je tu za chvilku :-). 


Pin It

Starý plechový "výrobník" halušek

Dneska Vám prostě nedám pokoj s vařením :-D. Což je až s podivem, jelikož já vařím z nutnosti a ne s láskou. Prostě sice vařit umím (tedy prostě to co udělám se dá jist), ale že by mě to zrovna bavilo to říct nemůžu :-). Raději než vařím, tak peču. Ale hrozně ráda jím to co udělají ostatní a hlavně věci nezdravé :-). Halušky přímo miluji a tak jsem zajásala, když se mi podařilo sehnat "haluškovník" :-D. Jak určitě víte, nejlepší je protlačit těsto přes takové síto. A můžu je s anglickou slaninou, škvarkami, vejci a nebo i s tvarohem ... je to mňamka.  


Pin It

Litinový tál

Nemáte stará kachlová kamna, ale máte plynový sporák a chcete si udělat placky, vdolky a nebo lívance jako za doby našich babiček? Není nic jednoduššího, pořiďte si litinový tál :-). Do dnešního dne jsem netušila, že takové slovo existuje :-D. Naše babičky pekly různé placky a vdolky na sucho na plynovém sporáku, na který si dávaly obdélníkovou litinovou plotýnku o rozměru asi 25 na 30 cm s držadlem (litinovým, muselo se to brát do hadru). Tál se mazal kusem špeku napíchnutým na vidličce. Později se podobná plotýnka, ale kulatá dávala jako příslušenství k plynovým sporákům a sloužila pro lepší rozptyl tepla z plynového hořáku. Tak že vidím, že budu mít další dekorace do kuchyně, které určitě často využiji. 


Pin It

Zlatá úsporná kuchařka s rozpočty

Oblíbená prvorepubliková kuchařka z roku 1926. Kniha tato obsahuje skutečně úsporné a vyzkoušené předpisy s rozpočty, jídelní lístky, dietní rady a předpisy na jídla pro nemocné a různé praktické rady pro hospodyňky. Každá úprava jídla je popsána tak, že i hospodyňka vaření neznalá podle ní může ihned s úspěchem vařit.


Pin It

Náplň do bramborových placek

Pamatuji se, že když jsem byla malá, tak placky maminka často dělávala. Ale hlavně mi chutnala náplň, kterou do nich dávala. Mohla jsem se po ní utlouct :-)

Mrkev očistíme, nastrouháme na hrubším struhadle a podusíme na trošce másla, přisypeme mletá mák a spaříme horkým mlékem, přisladíme a můžeme přidat trochu skořice. Kdo chce může dochutit kapkou rumu :-). 

Tak že se chystám, že zkusím placky udělat, ale chtěla bych si sehnat plotýnku na plynový sporák, aby to bylo dokonalé :-). Bohužel kachláky jako naše babičky nemám :-)

Bramborovou placku se škvarkama,
tak jako je pekla moje máma,
takovou mi nedá nikdo na světě,
ani na žádný jiný planetě, můj bóže
bramborovou placku se škvarkama,
tu má přece každý rád
já měl na mou duši mastnej nos i uši,
když je doma pekla naše máma.


Pin It

9. září 2011

Stará pudingová forma

Konečně jsem ji ukořistila :-). A dohledala jsem přesně k této formě i recept. Těším se až ho vyzkouším :-).


Pin It

Vošouchy

Belešník (někdy i benešník) můžete využít i na vošouchy (bramboráky, cmunda, trhance, sejkory). Receptů existuje strašně moc, tak že každý si může vybrat ten svůj :-). A jelikož je doba švestek, tak teď můžeme mazat švestkovými povidly. 

Recept po babičce:
Smícháme na drobné nudličky nastrouhané syrové brambory, přidáme sůl, majoránku a česnek dle chuti. Na 4 velké brambory dáme jedno vejce a zahustíme polohrubou moukou tak, aby těsto nebylo moc řídké. Děláme na  na sádle do zlatova. Hotové vošouchy lehce pomažeme švestkovými povidly.

inspirace bbkult net
Pin It

8. září 2011

Belešník

Jedná se o okrouhlé, čtvercové nebo obdélníkové formy, v kterých se připravovaly béleše (vdolky z kynutého těsta). K přípravě bélešů je tato forma podstatná, lije se do ní řídké těsto (1/2 l mléka, 3 lžice cukru, 3 lžice tuku – rozpuštěné máslo, margarin, 3 vajíčka, mouka tak, aby vzniklo těsto trochu hustší než na omelety, ale dobře se lilo, špetka soli). Formy se rozšířily po venkově ve druhé polovině 19. století. Bylo v nich 6 až 12 prohlubní s vytvarovanými ptáčky, rybami, raky, jelínky, srdíčky, věnečky, měsíčky, rohlíčky, bábovkami či jinými motivy. Formy, které mají méně prohlubní jsou většinou už vyráběny v tomto století a nejedná se o starožitnost. A v dnešní době můžeme belešník využít i na zdravý sýrový smažák :-). 

inspirace internet
Pin It

Povidla bez míchání

Podle tohoto receptu je dělá moje maminka a nemají chybu :-)

inspirace Apetit
Pin It

6. září 2011

Růžičky z listí

Jednoduchá a levná podzimní přírodní dekorace...listí je všude plno :-). 

inspirace internet
Pin It

5. září 2011

Soutěž Truhlík roku

Dlouho už jsem nikde nesoutěžila, tak že jsem si řekla, že zase zkusím pošimrat štěstí :-) v soutěži o Truhlík roku. Poukázka do zahradnictví by se hodila. Hlasovat se může denně až do konce září. 


Pin It

4. září 2011

Jaro

Ne, opravdu jsem se nezbláznila i když to tak může vypadat :-D. Jen prostě mám takové rozpolcené období. Přemýšlím o podzimní a vánoční výzdobě, ale přitom taky přemýšlím, co budu sázet na jaře a co bych měla objednat za semínka :-). No když to tak vezmete, tak za cca 5 měsíců budeme přemýšlet o jaru všichni :-). 


Pin It

Zahrada v září

Tak tu máme první fotky za měsíc září a všechny fotky za srpen už jsou na Jetelíčkově. 


Pin It

36 - 37.týden

natali design cal2011
Pin It

Pozdrav z Chorvatska

Moje nejstarší zlatíčko na mě myslí kudy chodí :-) a ví, co se mamince líbí. Ale že by z každého keříku ušmiknul větičku, tak to ho nenapadlo :-D. 


Pin It

Švestková povidla našich babiček

Nejlepší je recept, podle kterého švestky na kachlových kamnech vařily naše babičky – jednoduše a poctivě. Stačí tři suroviny a párkrát zamíchat :-). 


Pin It