21. října 2011

Malá forma na pudink

Další přírůstek k pudinkovým formám. Tato má jen 7 cm. Vyčistím (na hliník a jiné kovy je opravdu velice dobrý a učinný cigaretovy popel. Stačí lehce navlhčit hadřík, "namočit" do popela a leštit) a asi půjdou všechny tři co zatím mám do nové kredence :-). A nebo se pokusím o bábovičky...


Pin It

20. října 2011

Dávkovač na potraviny

Součástí mé kredence je i dávkovač potravin (cukru, mouky, strouhanky nebo melty z let 1890-1940). Jedná se o dávkovač firmy Chvalko. Bohužel není úplně komplení, chybí jedna dóza a jedna násypka a taky nějak nemůžu přijít na to, kde byl v kredenci umístěn :-). Ještě by se mi líbily i dávkovače na bonbóny :-).


inspirace internet
Pin It

19. října 2011

Inventář z Četnických humoresek


Pin It

Slavná kredenc

Tak je doma. Je opravdu super, celý den jsem se kochala :-). Zatím jsem jen sešroubovala a očistou projde asi o víkendu. Nějak se mi pořád nedostává čas :-D. A představte si, že moje kredenc je slavná :-D. Dozvěděla jsem se, že si zahrála roli v seriálu Četnické humoresky. Jen škoda, že nevím v kterém dílu. Předchozí majitel totiž vybavoval celý seriál "starými krámy" a teď mu je postupně vrací a on je prodává. Kredence si v seriálu zahrály celkem 3. Teď prodává už poslední a můžu říct, že ta poslední je ještě hezčí než ta moje. Škoda, že nemám tu  zlatou kreditku. Vzala bych i tu poslední kredenc. Hodila by se mi do budoucí letní kuchyně :-).  


Pin It

18. října 2011

Váleček

Sice nemá motiv holandských mlýnů jako mají šuplíčky v mé nové kredenci, ale za 80 Kč jsem ho tam nemohla nechat :-). Modrobílou keramiku z  holandského města Delft mám hned vedle Hrdějovické keramiky taky moc ráda :-).    


Pin It

17. října 2011

Můj vánoční dárek

Letos jsem si pospíšila a mám vánoce :-). Už jsem tu o něm psala, byl drahý, nikdo ho nechtěl a paní pak zlevnila skoro o půlku. Ve středu mi ho dovezou, tak že jsem dnes celý den běhala po verandě a přesouvala poličky, kytičky abych mu udělala místo :-). Jen zjišťuji, že mám malou verandu, moc věcí a málo místa :-D. Prostě klasika..Tak že ve středu holt uvidím...ale nebojte, kdybych měla přistavět, tak  prostě dárku se nevzdám :-). Tak že zatím jen foto před a až bude doma, tak nafotím.  


Pin It

16. října 2011

Pyramida pro rozchodníky a sukulenty

Už se pomalu připravuji na jaro (doufám, že už jste si všichni zvykli na to, že přeskakuji mezi ročními obdobími, ale už jsem holt taková...no třeba jsem hyperaktivní :-D a nevím o tom) a tato pyramida se mi zalíbila...na netřesky a rozchodníky bude úžasná. 

inspirace ready made
Pin It

Váza z dýněinspirace Martha Stewart
Pin It

Raznice

Nedávno jsem tu dávala příspěvek s nápadem na krásný vánoční papírový řetěz nebo girlandu, který byl vytvořený pomoci raznice. Plno z vás se ptalo na značku, tak že jsem zapátrala a jedná se o raznice Marthy Stewart. Má mnoho různých vzorů a myslím si že vánoční stromeček ozdobený papírovými výseky by byl moc hezký. Možná by šlo udělat výseky i z nějakého tenkého filcu. 

inspirace internet
Pin It