29. října 2011

Voňavá vánoční dekorace

Takovou mám nejradši :-). 

inspirace sjarmerendejul.blogspot.com

inspirace internet

inspirace St.Stello Flickr
Pin It

Dřevění koníci

Mám hrozně ráda dřevěné ozdoby co se tváří jako staré :-). Tak že hned vedle medvědů řadím ke svým oblíbencům koníčky. Už pár jich doma mám a dneska jsem si zamluvila u Vendy další kousek.

inspirace Vendy MMB
Pin It

28. října 2011

Růžová

Červenou už nechci víc 
a černá se mi protiví,
s tou bílou jsem to přehnala
 a ta zelená je šílená,
jen růžová to může být ....

A kdo mě zná se vůbec nediví :-D... po třech klucích mám růžové šílenství povoleno. Autíček už bylo dost. Tak že si myslím, že na vánoce se nikdo netěší jako já a to má Natali ještě 22.12. narozeniny :-). Prostě už vybírám, plánuji a chystám se nakupovat. Vánoce se blíží...A nebojte, ani Honzík nepřijde zkrátka. Svoje děti miluji všechny stejně ♥♥♥.

inspirace internet
Pin It

Doba pečení jablek

Už je tu zas ta doba co miluji..svíčky, pečení jablíček a jablečných koláčů. Dneska jsem neodolala a už to tu úžasně voní :-). Sice loni jsem o jedné ze svých pícek na jablíčka psala, ale určitě to nevadí, že se opakuji. Chutných nápadů není nikdy dost :-). Dnešní jablíčko jsem zkoušela podle iDNES. Jen bohužel jsem neměla doma rum, tak že to bude nealko :-D. 


Pin It

Podzimní přísavník


Pin It

27. října 2011

Ručně vyšívané záclonky

Přírůstek na verandu. Mám tam dvoje skleněné dveře, a bílá s béžovou se tam bude perfektně hodit. A budou barevně pasovat i ke kredenci :-).


Pin It

26. října 2011

Vánoční medvídci

Loni jsem si pořídila u kamarádky Vendy hnědé chlupáče :-) a letos to budou bílomodří :-). Sice píšu o vánočních medvídcích, ale ty hnědé mám vystavené po celý rok. Jsou tak krásní, že by mi bylo líto je nechat někdy ležet v krabici a čekat, než zase přijde jejich doba :-). 

inspirace Vendy MMB
Pin It

Stromečková inspirace

Opět od mé kamarádky Katky (ta holka je hodně šikovná a zvládá snad všechno) a chystám se podobné stromečky letos vyrobit do oken. Ozdoby pořídím na Fleru u blowball. Jsou přesně to, co potřebuji a doplním třeba šiškami nebo oříšky. Loni jsem dávala inspiraci na stromečky v trochu větším měřítku :-D. Ty by se mi bohužel do okna nevlezly. 

inspirace Katka Pomněnka


inspirace blowball
Pin It

25. října 2011

Punč

Počasí už asi lepší nebude, tak že nastává doba mého oblíbeného nápoje :-).

3/4l vody a 20 dkg sušených švestek krátce povaříme, vypneme, necháme vyluhovat 5 minut 2 sáčky černého čaje (já používám nějaký s vánoční příchutí), poté rozmixujeme švestky, přidáme hřebíček (tak 10 - 12 kousků), celou skořici, šťávu ze 2 citronů, 20-25 dkg cukru, 1/2l pomerančové šťávy (džusu), 1l červeného vína, 1/4l rumu. Vše přivedeme k varu, ale už nevaříme! Je to opravdu dobrota :-).

inspirace iDNES
Pin It

24. října 2011

Váleček podruhé

Dneska dorazil a už má svoje místo. Perfektně se hodí k dóze na sůl, kterou jsem kdysi zabavila svoji mamince a to jsem ještě nevěděla, že se mi bude líbit modrá barva :-). Sice už je slepovaná, ale to vůbec nevadí. Časem mám v plánu pořídit si poličku na válečky a ještě sehnat nějaké s modrým dekorem. Inspiraci jsem našla u své internetové kamarádky Katky. 


inspirace Katka Pomněnka
Pin It

23. října 2011

Zabydlená kredenc

Celý víkend jsem šůrovala a zabydlovala. Sice to zatím není úplně podle mých představ (lepší záclonky zatím nemám a hlavně nechci, aby byly přes celou plochu, ale chci, aby bylo vidět co je uvnitř, tak že budu hledat. A taky chci krémové a né bílé :-)). A určitě budu měnit postupně dekorace. No holt  to bych nesměla být já..věčně nespokojená :-D. Tak že prosím o shovívavost ..je to prvotina :-D. Ještě si chci nechat namíchat přesně tu barvu, jakou je natřená kredenc a zatřít odřená místa. Jinak ji nechám tak jak je. A zkusím shánět chybějící kořenku. Mrzí mě jen jedna věc :-(. Že ji nemůžu mít v kuchyni. Děsně by se mi líbilo mít celou kuchyni v tomto stylu.


Pin It