5. listopadu 2011

Moje medvídková sbírka

Pěkně se mi kluci namnožili :-)


Pin It

Staročeský věneček

Jako od babičky. Tento je od sanvitalky z Fleru a nešlo mu neodolat :-). Má moc krásné věnečky a vazby ♥♥♥.  

inspirace sanvitalka
Pin It

Keramická vesnička

Moje kamarádka Evička Jehlička (je to ta, co tak úžasně vyšívá) je majitelkou krásné keramické vesničky, do které jsem se zamilovala (tedy hlavně do toho modrého stavení :-)). Poprosila jsem strýčka Googla a ten mi objevil dost podobné keramické domečky na čajovou svíčku, které se mi okamžitě zalíbily. Asi taky začnu budovat vesnici :-D. 

inspirace Evča a internet
Pin It

Vánoční cukroví jako od babičky


Už mám napečeno :-). 
14 druhů domácího cukroví z pravého másla
a 12.12. si ho pojedu vyzvednout.
Ať žije zdravá výživa :-)
vanilkové rohlíčky
linecké slepované marmeládou
ořechové pracky
dvoubarevné pracky
ořechové kytičky
ořechové tyčky
čokoládové slepované tyčky
kakaové tyčinky stříkané čokoládou
košíky plněné ořechovou náplní
žloutkové banánky
šohajky
myslivecké knoflíky
kokosová kolečka
kokosky
Pin It

4. listopadu 2011

Sbírka forem na pudink

Kredenc se pomalu plní, zatím je to foto bez posledního včerejšího přírůstku :-). 


Pin It

3. listopadu 2011

Přírůstek do sbírky

Další pudinková formička :-)


Pin It

Recept na vytlačovaný perník

Recept je přímo z Perníkové chaloupky, kde jsou na výrobu těchto perníků fakt machři a úžasné formy najdete u pana Slavíka.

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
jeden díl tmavého medu
dva díly hladké mouky 
koření - skořice, badyán a dále vše, co máte v perníku rádi

POSTUP PŘÍPRAVY
Nejtmavší med co seženeme, zahřejeme, nevaříme, vmícháme koření a necháme vychladnout. Poté do něj postupně vmícháme dva díly hladké mouky, těsto necháme 2-3 dny odležet, následně do těsta vpracujeme co nejvíce hladké mouky, ale těsto musí zůstat vláčné. Formy dostatečně vymažeme jedlým olejem a v průběhu tvorby opakujeme. Těsto vyválíme do plátu a začneme s ručním vytlačováním do forem, opatrně vyklopíme a ořízneme (vyřízneme) a po vyříznutí můžeme doupravit. Dáme na plech s pečícím papírem a necháme den zaschnout. Poté pečeme při 150 stupních cca 30 minut (podle trouby) a během pečení potíráme vajíčkem či karamelem. Perníček je hotový jak začne zlátnout povrch těsta. Jen pozor, perníky z tohoto těsta jsou spíše určené k dekoraci než k jídlu :-).

inspirace Perníková chaloupka
Pin It

2. listopadu 2011

Památka zesnulých

Dušičky nahradily původní keltský svátek Samhain, který se slavil v den keltského nového roku, v němž se podle keltské víry prolíná náš svět se světem mrtvých. Právě noc z 31. října na 1. listopadu měla mít magickou sílu, neboť se věřilo, že z hrobů vystupují duše zemřelých předků a vcházejí do světa živých. 2. listopadu se Svátky zesnulých konají asi od roku 998, kdy je zavedl francouzský opat Odillo († 1048), který se takto snažil čelit přetrvávajícím pohanským obřadům. Ve 13. století se pak tento zvyk rozšířil po celé západní církvi. Předcházející svátek Všech svatých je věnován všem zesnulým lidem, kteří se za svoji zbožnost dostali do nebe. Dušičky jsou naopak vzpomínkou na zesnulé, kteří ještě nejsou na tuto skutečnost připraveni a procházejí fází očišťování v Očistci. Svíčky zapálené na hrobech byly a jsou přenesenou formou očistného ohně. Také se traduje, že když 2. listopadu prší, oplakávají duše své hříchy. Dneska aspoň tady u nás nepršelo :-). V zemích s křesťanskou tradicí je v tyto dny zvykem navštívit rodinný hrob a rozsvítit na něm svíčku, či položit živé květiny, což má symbolizovat víru ve věčný život a demonstrovat přesvědčení, že život hrobem nekončí. (zdroj Wikipedia). Bohužel jsem se dnes na hrob nedostala, tak jsem aspoň symbolicky zapálila svíčku za svoji drahou prababičku a svého tatínka, který by se 11.11. dožil 90 let ♥♥♥.


Pin It

Šišková dekorace

Slíbené fotky z Wohnen & Garten a pokusila jsem se ze šišek od Jutty vytvořit něco podobného. Nakonec jsem to pojala jako adventní svícen :-D. Ještě musím usušit nějaké ovoce a sehnat velkou skořici. Což snad nebude problém, jelikož jsem se ještě nestihla pochlubit tím, že jsem vyhrála první cenu v soutěži Truhlík roku za měsíc září což obnáší poukázku na 1000 Kč do Zahradnického centra Brabec. Má to jediný nedostatek, že poukázka je platná jen do konce roku a tím pádem za ni nenakoupím na jaře kytky jak jsem plánovala, ale budu ji muset utratit za vánoční dekorace což zahrnuji i zmíněnou skořici. Tímto taky moc děkuji všem co mi poslali svoje hlasy ♥♥♥.

inspirace Wohnen & Garten November 2011


Pin It

1. listopadu 2011

Tradiční vytlačovaný perník

Dneska jsem neodolala u Lenky Včelky a koupila si srdíčko do páru k tomu, co už mám doma a dva zvonečky. Těsto Lenka připravuje dle staré receptury z doby císaře Františka Josefa 1 a perník krásně voní medem a kořením. A jak sama Lenka říká, voní magickou vůní, ve které je krom nezbytného koření i pár gramů víry, naděje, vděčnosti, lásky a půvabu starých vánočních tradic :-). A to já mám moc ráda ♥♥♥.

inspirace Lenka Včelka
Pin It

Vánoce v listopadu

Tak ty mám asi jen já :-). A je to zásluha mé kamarádky Jutty z Rakouska. Dneska mi DHL opět přivezlo mega balík plný dárků. Moje oblíbené endorfiny (Home& Gardens, Country Homes, Landhaus Living, Landleben, Country Living a nejoblíbenější Wohnen & Garten vč. nejnovějšího čísla), tašku plnou úžasně voňavých šišek na dekoraci jelikož jsem si posteskla, že tu nemáme žádný les, krásnou krabičku plnou mých oblíbených bonbónů, pytlík s úžasnou vůní a nakonec bombu největší. Úžasnou tašku, kterou sama ušila, malovala a dokonce sama šila popruhy z kůže. No prostě bomba. A má modrou podšívku :-). Jutta je můj anděl ♥♥♥. V jednom časopisu jsem objevila jednoduchou dekoraci z šišek tak zítra něco takového udělám a nafotím. 

Pin It

Adventní kalendář

Můj oblíbený :-). Už asi dva roky se chystám k jeho realizaci :-D. Možná letos na něj dojde. A modrý ovečkový taky nevypadá špatně. Pin It

31. října 2011

Modřín

Letos jsem se inspirovala u Hübsch interior a asi si udělám dekoraci z modřínových větví, stříbrných ozdob a mochomůrek :-).

inspirace Hübsch A/S
Pin It

Domácí štěstí jako od Ivy Hüttnerové

Mám z něj velkou radost :-). Jak málo stačí ke štěstí...


inspirace Iva Hüttnerová
Pin It

30. října 2011

Stará kameninová forma

Konečně budu dělat zdravý smažák a péct bábovičky :-). 


Pin It

Kusudama

Kdo se dnes koukal na Receptář tak ví. Jedná se o japonskou květinovou kouli. Respektivě z jednotlivých kvítků se celá koule skládá. Dříve se dělala ze sušených léčivých bylin, později z papíru. Má kulovitý tvar připomínající zeměkouli. Dodnes je kusudama považována za důležitý element výzdoby všech významných událostí v životě. Kusudama má přinášet majiteli štěstí, pomoci zahánět zlé duchy a upravovat okolní energii v místnosti. Určitě je i krásnou dekorací do bytu. Může být zavěšena na okně nebo i z lustru uprostřed místnosti. Zajímavostí je že je i nedílnou součástí výzdoby v japonských nemocnicích. Líbí se mi, když je udělaní třeba z novin nebo bílého papíru. 

inspirace internet
Pin It