3. prosince 2011

Starý štykovaný lem

Uznáte, že jsem ho tam nemohla nechat :-). Délka je přes 2 m a jen za 39 Kč. Jak by řekl můj tatínek "Nekup to, když je to tak levný" :-D a hlavně modrý. A určitě se časem bude na něco hodit...jsem holt stará vetešnice :-D. 


Pin It

Meziobdobí

Je to takový ten čas mezi Novým rokem a jarem. Vždycky přemýšlím jakou výzdobu do oken a do truhlíků, jelikož nemám ráda prázdná okna a výzdobu na Valentýna nedělám. Někdy to řeším vystřihovánkami od Vránů, ale příští rok (už je to za necelý měsíc) bude změna. Našla jsem úžasné drátované závěsy přesně podle mého gusta na Fléru u smu. Jsem prostě staromilec :-) a závěsy s formičkami mě nadchly. Tak že v každém okně bude jeden a ještě musím popřemýšlet nad truhlíkama. 

inspirace smu Fler
Pin It

Staročeský trdelník

Nastala doba jarmarků a řemeslných trhů a tím pádem i doba punčů, medoviny a trdelníků. Trdelník, to je sladká pochoutka z kynutého těsta, jejíž výroba má dlouholetou tradici. Název trdelník je odvozen od slova "trdlo", což znamená válec. Právě na trdlu se rovnoměrně namotané těsto peče. Našla jsem na netu jeden super recept, kde můžete místo klasické formy na trdelník využít formy na klasické kremrole, které mám taky hrozně ráda :-). A nebo můžete zkusit falešný trdelník popřípad popřípadě trdelník na plech. Přeji dobrou chuť. 

inspirace internet Wikipedia
Pin It

Kostelíček

O bydlení své kamarádky Evči jsem tu už psala. Ale ona je velmi šikovná nejen po stránce bytové dekorace, ale i po stránce ručních prací a to hlavně keramiky. Prostě na co sáhne tak to se jí daří. Úžasný kostel na čajové svíčky je její autorské dílo :-). 


Pin It

Ztracená vánoční výzdoba

Skřítkům se mě zželelo a ztracenou krabici s výzdobou mi vrátili zpátky :-). Tak že jsem konečně mohla ozdobit drátěný stromek skořápkovými ozdobami od Svatavy a taky si dát na stůl úplně obyčejný a jednoduchý adventní svícen. Stačí slaměný korpus, svíčky a skřipce :-). Ale hlavně budu mít čím nazdobit stromeček, jelikož v krabici byly všechny důležité ozdoby :-). 


Pin It

2. prosince 2011

Vánoční venkovní výzdoba

Moc z venku nezdobím, jelikož mám strach, že by se to tam moc dlouho neohřálo. Moc by se mi líbily truhlíky nakombinované s keramikou, jenže otázkou je jak dlouho by to vydrželo. No uvidím, třeba to na jaře risknu :-). 


Pin It

Vánoce a dekorace na poslední chvíli

Pokud ještě nemáte, tak doporučuji :-).


a malá ochutnávka ...

inspirace Receptář SPECIÁL 5/2011
Pin It

1. prosince 2011

Adventní věnce

Tentokrát inspirace z internetu :-) v mém oblíbeném přírodním duchu. 

inspirace wohnen und garten
Pin It

Svíčky

Přes zimu mám spotřebu svíček jako menší hřbitov :-). Jejich světlo mám moc ráda, tak že denně pilně zapaluji. Teď jsem dokonce sehnala čajové svíčky, které hoří 8 hodin a ne jen 3 nebo 4 hodiny. Hned jsem vzala 2 balíky, ale určitě do jara budu ještě další potřebovat :-)Pin It

Kde láska, tam štěstí...

... aneb nezapomeňte si koupit nové číslo časopisu Chatař & chalupář. Opravdu stojí za to :-) a takové krásy je tam 11 stránek. 

inspirace Chatař & chalupář 12/2011
Pin It

30. listopadu 2011

Mochomůrky

Už dlouho se mi tyto něžné ozdoby líbily. A dneska se mi podařilo sehnat celou sadu. Na stromeček sice nepůjdou, ale březové nebo modřínové větvičky jim budou taky slušet :-). 


Pin It

29. listopadu 2011

Adventní kalendáře

Moje adventní vesnička :-). Domečky mají sundávací stříšku...


... a Honzíkuv medvěd. 
Pro Natali musím příští rok sehnat něco podobného. Letos ho budou mít dohromady. 


Pin It

Vánoční výzdoba

Konečně jsem stihla něco nafotit od nás :-). Jako každý rok jednu krabici jsem opět zatím nenašla :-D. (aby byl obrázek dobře viditelný, tak na obrázek klikněte  a pak po zobrazení ještě jednou pravým tlačítkem myši a dejte možnost Otevřít na nové kartě nebo stránce...dle typu internetového prohlížeče).
Pin It

27. listopadu 2011

Dobrota na neděli

O jednom nepečeném moučníků z Bebe sušenek jsem tu už jednou psala. Ale ten dnešní je mnohem a mnohem lepší. Jedla jsem ho u své maminky a můžu jen doporučit. Hned jsem maminku zaúkolovala, aby magazín s recepty, který dostanete vždy začátkem měsíce zdarma u pokladny v obchodě Albert, brala i pro mě :-). A ti kteří  nemají tak hodnou maminku :-) a nebo mají obchod Albert daleko, tak si mohou magazín s recepty vždy každý měsíc stáhnout na oficiálních stránkách obchodu. Tento recept najdete v listopadovém čísle. 

(aby byl recept dobře viditelný, tak na obrázek klikněte pravým tlačítkem myši a dejte možnost Otevřít na nové kartě nebo stránce...dle typu internetového prohlížeče).
inspirace Albert
Pin It

1. adventní neděle

Označení advent pochází z latinského slova adventus, které znamená příchod. Křesťané tím myslí příchod Vykupitele Ježíše Krista. Adventní doba trvá čtyři neděle před slavností Narození Páně, která připadá na 25. prosince. Datum první adventní neděle se každý rok mění tak, aby čtvrtá neděle připadla na poslední neděli před 25. prosincem. V některém roce se tedy může stát, že poslední adventní nedělí je Štědrý den. K přípravě na Vánoce patří nazdobený adventní věnec se čtyřmi svíčkami, jež lidé postupně adventní neděli za nedělí zapalují. Poslední hoří všechny čtyři. Bývá zvykem, že se svíce rozžehnou na věnci na stole před hlavním jídlem, když se u něj sejde celá rodina. Bez adventního věnce nejsou vánoce. A kdo nemá adventní věnec na venkovních dveřích či na stole, netěší se."Adventní věnec je holdem tomu, kdo je očekáván a kdo zároveň již přichází jako vítěz, jako král a osvoboditel - Ježíš Kristus. Světlo z hořících svící vyjadřuje přicházejícího Krista,". Přeji všem krásnou železnou adventní neděli ♥♥♥.

inspirace Wohnen und garten


A ještě něco o adventním věnci. Tento tradiční symbol slouží k odpočítávání čtyř týdnů adventu. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví ozdobeného čtyřmi svícemi. Každou adventní neděli se jedna zapálí. Svíček může být ale i více, mohou být různě vysoké, různých barev, symetricky, nebo asymetricky rozmístěné. Zdobené věnce bez svíček, které se také nazývají adventní, se používají k ozdobení vchodových dveří. Rozsvícení svící na adventním věnci nepřímo navazuje na židovskou tradici starou 2000 let, na svátek světel zvaných Chanuka. Na židovských chanukových svícnech se rozsvěcuje postupně osm světel. Klasické adventní věnce se zavěšovaly na stuhách pod strop, v posledních letech je nahradily věnce umístěné přímo na svátečně upravený stůl. Kruhový věnec představuje Boží věčnost, vzkříšení a věčný život, ale i ustavičnou cestu slunce. Stálozelené rostliny jsou symbolem života jako takového. Nejpoužívanější obdobou klasického vzoru je adventní věnec zahrnující pátou bílou svíčku ve středu věnce jako symbol Panny Marie nebo Ježíše Krista. Zapaluje se na Štědrý den a Boží hod vánoční.

můj adventní věnec z Kouzelných kytiček

můj věnec na dveře z Kouzelných kytiček
Pin It