7. ledna 2012

Další dávka zeleně :-)

inspirace Wohnen und garten

inspirace Wohnen und garten
Pin It

6. ledna 2012

Těšíte se?

Já hrozně :-). Nikdy bych netušila, že já panelákové dítko s odporem k zahrádkám a hlavně pletí rodné hroudy se na tuto činnost budu těšit a bude mě bavit :-D. Asi fakt stárnu a blbnu :-). I když v mém případě se snad už víc zblbnout nedá :-D. 

inspirace wohnen und garten
Pin It

První porcelánová objednávka

Začla jsem plnit svoje předsevzetí ohledně doplnění své kytičkové porcelánové sbírky Villeroy & Boch a dneska jsem si objednala sněženky, narcisky a vánoční růži. Snažím se ladit jen do bílo žluta, aby to nevypadalo moc kýčovitě a přeplácaně. Možná doplním modrými krokusy :-).


Pin It

K † M † B † 2012

My tři králové jdeme k vám,
štěstí zdraví vinšujem vám.

Štěstí, zdraví, dlouhá léta,
my jsme k vám přišli z daleka.

Zdaleka je cesta naše,
do Betléma mysl naše. Co ty, černej, stojíš vzadu,
vystrkuješ na nás bradu?

A já černej vystupuju
a Nový rok vám vinšuju.

A my taky vystupujem
a Nový rok vám vinšujem.Pin It

5. ledna 2012

Adventní razítka

Plány na tvorbu adventního kalendáře pokračují a postupně se je snažím realizovat. Moc děkuji za nabídky půjčení razítek ♥♥♥. Až budu mít všechno pohromadě, tak se rozhodnu, jestli vaše nabídky využiji. Zatím se budu snažím využít vlastního umu, tak že se razítka pokusím vyrobit z moosgumi, jak mi pár šikulek radilo. Dnes proběhla objednávka na špalíčky pod razítka, pytlíčky jsou už na cestě a taky jsem dávala dohromady vánoční obrázky, které by se daly na razítka použít. Tak že teď už chybí jen moosgumi :-) a můžu se dát do výroby.

inspirace internet

A dokonce jsem objevila úžasná adventní razítka :-). Je jich přesně 24, jenže nejsou ke koupení u nás. Ale obrázky z nich jsou taky pěkná inspirace pro domácí výrobu. 

inspirace internet

Nakonec ještě krásná betlémová razítka :-).

inspirace internet
Pin It

Trochu jara od nás

Barborka se umoudřila a vykvetla :-). A i zlatice a kočičky mi dělají radost. Už se těším, až to tak bude kvést na zahrádce...


Pin It

4. ledna 2012

Motýlci

Do letošního roku jsem si dala předsevzetí, že se konečně naučím háčkovat :-). Ale zatím jsem neudělala ani řetízek, ale jelikož mám na pěkné háčkované věci a ještě v béžové barvě slabost, tak jsem dnes u Lenky Včelky neodolala jejím háčkovaným motýlkům.Prostě její šišky s háčkovanou sukýnkou jen vyměním za motýlky :-D. Ještě že tu holku mám ♥♥♥.


inspirace Lenka Včelka Fler
Pin It

Velikonoční stromek

O šikulce smu z Fleru tu už byla zmínka v souvislosti s krásnými drátěnými závěsy, které už mám doma v oknech. Chystala jsem se i na její úžasné vánoční stromky, ale loni to nějak nevyšlo :-). Tak že snad to vyjde letos. Ale určitě neodolám stromkům velikonočním. Budou se mi úžasně hodit mezi naše dvojitá okna.

inspirace smu Fler
Pin It

Papoušek

Už mi kvete :-). Nejedná se o ptáčka, ale o kytku jménem Netýkavka konžská, latinsky Impatiens Niamniamensis, lidově zvaná Papouščí strom, která pochází z rodu netýkavek a její domov je v tropické východní Africe. Při dobré péči může rostlina vytvořit keřík o výšce až jeden metr. Pokud ji chceme rozvětvit, musíme zaštipovat vrcholky. Těmi pak můžeme rostlinu množit. Je to nenáročná květina na pěstování. Jediné co potřebuje je často zalévat (ale jen vlhká ne mokrá půda), nikdy by neměla vyschnout, rychle totiž vadne a hodně světla - pak nádherně kvete, ovšem pozor na přímé slunce.


Pin It

3. ledna 2012

Zahradní domeček

Prostě už jsem naladěna jarně a mimo kytek se ohlížím i po zahradním domku pro děti. Sice máme celkem manuálně šikovného tatínka, ale mám obavu, že s jeho rychlostí by se děti dočkaly domku možná k 18 narozeninám :-). Tak že jsme pátrala  a pátrala, až jsem toho našeho favorita vypátrala. Teď jen našetřit a objednat. Takto vypadá v surovém stavu...

inspirace kombi truhlarstvi

...a takto natřený, nalakovaný a se střešní krytinou. 

inspirace kombi-truhlarstvi

No a já asi zvolím svoje oblíbené barvy, tedy hlavně aby v zahradě ladil :-D. Tak že šedá střešní krytina, modrý domek a bílé okenice :-). Už se na to moc těším...

inspirace car-moebel
Pin It

2. ledna 2012

První kytičková objednávka

Letos jsem si pospíšila a už mám (tedy zatím u Krulichů) splněno a do mé zahrádky přibude na jaře 25 nových kytek :-). 

inspirace internet
Pin It

Andělky už jsou doma...

... a visí :-). Hani moc děkuji ♥♥♥.


Pin It

1. ledna 2012

Razítka

Ten kdo mě zná, ví, že jsem schopna se začít připravovat zároveň na jaro a i na další vánoce :-D. Jako dnes. Prostě objevila jsem úžasný adventní kalendář, který si chci zkusit vyrobit. Tedy potřebuji rovnou dva. Jeden pro Natali a jeden pro Honzíka. Lišit se budou barvou razítek. Natali bude mít červená a Honzík modrá. A jelikož čas šíleně letí, tak už jsem si na ně dnes objednala pytlíčky. A rozhodla jsem se, že vánoční razítka si  zkusím vyrobit, protože když jsem viděla ty ceny za ně a já jich potřebuji 24 kusů, tak mě přešla chuť je kupovat. Tak že teď pídím po informacích jak na to a co je potřeba. Času na to mám fůru a když mi to nepůjde, tak holt razítka budu postupně kupovat, koukala jsem, že i ty gelová nejsou špatná a nebo už jsem dostala od kamarádky nabídku na půjčení pár kousků. Tak že dočkejte času a třeba se vám i pochlubím :-D. Jen by to chtělo tady u nás sehnat gumovou hmotu na výrobu razítek. Sice pro mě není problém si ji objednat v USA, ale to poštovný je děsný a platit DPH se mi taky nechce :-D. 


inspirace internet
Pin It

Pranostiky leden

V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda.
Leden jasný, roček krásný.
V lednu málo vody - mnoho vína, mnoho vody - málo vína
Když v lednu hrom se ozve, hojnost vína je v očekávání.
Co leden sněhem popráší, to únor s vichrem odnáší.
Hojný sníh v lednu, málo vody v dubnu.
Leden studený, duben zelený.
Mnoho sněhu v lednu, mnoho hřibů v srpnu.
Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí.
Teplý leden, k nouzi krok jen jeden.
Jestliže země v lednu měsíci otevřena jest a obzvláště když poslední větrové přitom bouří, tehdy panují rozličné nemoce.
Když roste tráva v lednu, roste špatně v červnu.
Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodněší.
Lednový déšť z pecnu odkrajuje.
Lednová zima i na peci je znát.
Lenivého tahá mráz za nos, před pilným smeká.
Holomrazy - úrody vrazi.
Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.
Jak vysoko v lednu leží sníh, tak vysoko tráva poroste.
Suchý leden, mokrý červen.
Když je leden bílý, je sedlákovi milý
Je-li teplo v lednu, sahá bída ke dnu.
Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu. 
Než v lednu sedláka, to radši vlka na poli viděti
V lednu moc sněhu, v červnu moc sena. 

Pin It

Háčkované podšálky

Něco nového do připravované kuchyně. Zakoukala jsem se do nich u Atheny na Fleru. 


inspirace Athenaslab Fler
Pin It

Pánu bohu do oken


Pin It

Nový rok

Na Nový rok se vstávalo brzy, abychom po celý rok byli čerství. Když se šlo z kostela, chvátalo se domů, aby po celý rok práce šla rychle od ruky a lidé nebyli leniví. Nejznámější motto pro tento den zní: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Tradičně se na Nový rok podává čočka nebo hrách, které mají zajistit rozmnožení peněz. Nevaří se drůbež, aby neuletělo štěstí. Klasikou je určitě čočka nakyselo, na kterou jsem dnes pro vás našla recept. Je ze staré kuchařky, která vyšla kolem roku 1915.

inspirace www.prozeny.cz
Pin It