14. ledna 2012

Papírové růžičky

Máte doma staré zažloutlé knížky třeba s vypadanými listy? A je vám líto je vyhodit? Tak dneska jsem právě pro vás objevila na MMB u Lenky návod na moc pěkné růžičky právě z takových knížek. 

inspirace LENKA K. (LEILI) ID 190869
Pin It

Jak číst diagramy pro háčkování

Co je to diagram pro háčkování? Je to slovní popis nebo schéma, které je vlastně návodem na konkrétní výrobek. Krásně vysvětlené najdete na blogu Čepičkománie. Výhodou diagramů však je, že jsou zpravidla psány stejnými znaky bez ohledu na rodný jazyk autora. Zejména zahraniční modely je tak možné zhotovit bez znalosti cizího jazyka což určitě i pro mě bude do budoucna důležité, neb vlastním několik časopisů v němčině s krásnými háčkovanými návody :-). Zajímavý článek je i jak vybrat přízi pro háčkování. Tento blog opravdu doporučuji :-). 


Pin It

Zvířátka

Moje domácnost se rozrostla o slepičku, kohoutka a medvídka :-). Z medvídka mám obzvlášť radost, jelikož rozšířil moji medvědí rodinku.  ...slepička prosí nebo o rosičku a nebe se ustrne a sešle louce rosičku, ta dá trávu kravičce, kráva dá smetany mlynářce, mlynářka dala hrachu prasátku, prasátko štětiny ševci, švec dal střevíce švadleně, švadlena bílý šátek studánce, studánka dala vody slepičce. Slepička běží úprkem k milému kohoutkovi, pustí mu do krku kapku vody, kohoutek zatřepetá křídly, skořepinka vyskočí mu z krku a on vesele zakokrhá: kykyryhý!

Pin It

Pomalu, ale jistě...

... si začínám doma dělat jaro :-). Už se těším, až dorazí další porcelánové kytičky.

Pin It

Řetízkové oko

Pin It

13. ledna 2012

Úžasné háčkování

Tak kvůli této kráse se musím určitě naučit háčkovat :-).  Jen budu muset dokoupit obr háček...

inspirace Lilla Blanka 
Pin It

Polička do kuchyně

Konečně jsem se dnes dokopala k přidělání poličky. Mám z ní radost, jelikož přesně pasuje na místo, které jsem pro ni nachystala :-). Pin It

Nahození prvního okaa ještě pár vysvětlivek v obrázcích a textech :-) pro ty, kterým nestačí video
Pin It

Předsevzetí

Na letošek jsem si pro jistotu dala jen jedno :-), protože se znám a svoje předsevzetí ve většině případů neplním. Chci se konečně naučit háčkovat. Veškeré věci k učení už mám nachystané, jak už jsem vás informovala, tak že stačí jen začít. Zjistila jsem totiž už v září, že nutně potřebuji háčkovaný obal na krabičku s papírovými kapesníky. Proto jsem se také rozhodla, že si tady na blogu udělám pro sebe, ale i pro ostatní malou školu háčkování a zkusím se podle ní naučit háčkovat. Snad mi to aspoň trochu půjde :-)...

inspirace gillianhamilton.blogspot.com

inspirace maggies crochet

... a třeba jednou zvládnu udělat i něco na Natali :-).

inspirace maggies crochet
Pin It

Next

Next je moje oblíbená značka co se týká dětského oblečení a v poslední době se mi líbí i jejich kuchyňské kolekce. Nevím, jestli odolám keramické bezdrátové konvičce se srdíčky :-). Ta moje už dosluhuje, tak že bych ani nemusela hledat důvod, proč kupovat novou :-D. inspirace Next


Pin It

12. ledna 2012

Marie Fischerová-Kvěchová

Marie Fischerová-Kvěchová byla česká malířka, ilustrátorka, návrhářka loutek. Mám její obrázky moc ráda, tak že jsem ráda, že se mi poštěstilo získat pár jejich pohlednic. 


Pin It

Jaro ve schránce

Semínka od Jikla ...


... a katalog od Starkla...sice každý rok si říkám, že nic neobjednám, ale stejně sem tam nějaké novince neodolám :-).


Jako letos dvoubarevné hortensii Noblesse a pestrolisté popínavé hortenzie. Prostě hortenzie miluji ♥♥♥. 


No a dále se na objednávkovém listu objevil voňavý hvězdičkovitý plamének a oleandrový strom ´Summer Bells. 


inspirace Starkl
Pin It

Sen

Máte sny? Já ano. Ale nemyslím, takové ty sny, co se vám zdají ve spánku. Spíš myslím představy toho, co by jste si třeba pořídili kdyby jste vyhráli :-). Prostě sem tam si vsadím třeba sportku a představuji si, co všechno bych si pořídila, co změnila a koho obdarovala kdybych vyhrála. Ale jelikož většinou stojím oběma nohama na zemi a jsem soudná, tak vím, že zázraky se moc nedějí :-). Jo jsem šáhlá :-D, ale mám ty svoje "vzdušné zámky" ráda. Teď bych si třeba pořídila béžovo bleděmodrou kuchyň ...

...ti, kteří nemají sny je nemůžou ani uskutečnit...

inspirace internet
Pin It

11. ledna 2012

Venkovský pytlíček s háčkovanou krajkou

...jako za starých časů. Venkovský styl, který nás vždy osloví svým klidem, pohodou, jednoduchostí, harmonií s přírodou a čistotou...

Tomu prostě nešlo neodolat, jelikož se bude krásně hodit do mé kuchyně. Soňa je velká šikulka a mám hrozně ráda i její blog.

inspirace Soňa Fler
Pin It

Clayre & Eef

V poslední době moje velmi oblíbená značka. Tedy hlavně proto, že do její kolekce patří celá sada bleděmodrých medvídků a dalších zvířátek, kterými postupně plním svůj domov :-) a taky krásné kolotoče.


inspirace internet

Taky mají v nabídce krásné nostalgické vánoční ozdoby.

inspirace internet

A v poslední  řadě jsem se zamilovala do přírodní textilní kolekce...pytel na mikrotenové sáčky, kloboučky na marmelády, utěrky, polštáře, sedáky, ubrusy, obal na papírové kapesníky...Všechno by se mi přesně hodilo do kuchyně :-), tak že zase mám o čem přemýšlet.  

inspirace internet
Pin It

10. ledna 2012

Hrábě

Máte doma umělohmotné hrábě a klubíčko bambulkové příze? Tak neváhejte a udělejte si šálu :-D. Šála je vyráběna z příze Maxi Teddy (nopky 3 cm), z 1 klubka 200g je široká 18 cm a dlouhá cca 150 cm.


Pin It

9. ledna 2012

Háčkované úlovky

Jemně smetanový lem (možná na záclonu do kuchyně, ještě uvidím co s ním provedu) 225 cm x 5,5 cm a smetanová háčkovaná taštička 30 cm široká a 31 cm vysoká měřeno bez oušek :-). Sice ještě netuším, na co bude, ale prostě líbila se mi :-D.


Pin It

Velikonoční deko

Vím, že je ještě brzo, ale to mi nebrání koukat se kolem sebe a jarně se inspirovat buď u sebe na blogu z loňských příspěvků nebo i jinde na netu, popřípadě shánět už hotové jarní dekorace. Letos už vím, kde budu nakupovat :-). Kde jinde než na Fleru u Petry. Petra má úžasnou babičku, která krásně obháčkovává vajíčka a Petra umí vajíčka krásně naaranžovat s přírodninami. Není to žádná novinka, nakupovala jsem tam už loni :-). Prostě jako vždycky neodolám...

inspirace Petra Černínová Fler
Pin It

8. ledna 2012

Konev

Zjistila jsem , že nutně potřebuji starou velkou konev  na mléko :-). Dneska jsem se zhlídla v jarní dekoraci z Lesního ateliéru Kuba v Kersku. Moc se mi ta kombinace konve a větví líbí. 

Lesní ateliér Kersko
Pin It