28. ledna 2012

Obloučky

Pin It

27. ledna 2012

Drátěné srdíčko na vzkazy

V mém případě slouží jako dekorace na staré pohlednice :-).


Pin It

Píchání do prvního a posledního očka

Pin It

26. ledna 2012

Poklady české kuchyně

Kuchařka má podtitul Aneb jak to ta babička tenkrát vařila. A protože babička tehdy neměla čas na komplikované vyvařování, je i tato kuchařka plná jednoduchých a velmi srozumitelných návodů na nejtypičtější česká jídla. Doporučuji :-). 

Pin It

25. ledna 2012

Relaxačně čtecí koutek

Od kamarádky jsem dostala kód na 20% slevu do mého oblíbeného obchodu Bella Rose, tak že jsem neodolala a zakoupila kovový pořadač na časopisy a závěsné srdce na vzkazy tedy v mém případě na pohlednice Marie Kvěchové vše v mé oblíbené krémové barvě. A relaxační (relaxuji zde při internetu) neboli čtecí koutek je hotov :-). Srdíčko nafotím v akci až mu najdu místo...Pin It

Jarní dekorace z drátu a plechu

inspirace Krasilnikoff
Pin It

Reliéfní dlouhé sloupky píchané zepředu a zezadu

Pin It

24. ledna 2012

Zahrada hlásí příchod jara

Nezapomeňte, první sněženka patří jaru, ta druhá
mamince, říkávaly naše babičky. 

Této naší první na jaře kvetoucí rostlině se lidově říká biserka, kozí drist, nebo koukoříček. Líbí se mi i název podsněžník a nebo i krásně zní v němčině ... Schneeglöckchen. Ta moje první se chystá na rozkvetení.

Na jaře se hlína budí,
sněženka ji nožkou studí.
Našlapuje lehce
nachladit ji nechce.A také jasmín nahokvětý už má svoje poupátka nachystána na vykvetení. Jasně, že fotka rozkvetlého jasmínu je jen ilustrativní :-). Doufám, že jednou nafotím podobnou...


Pin It

23. ledna 2012

Sháčkování dlouhých sloupků

Pin It

22. ledna 2012

Beautiul blog


Dneska jsem dostala krásné ocenění od Vicky, Zuzky a Kateřiny. Moc jim za ně děkuji je totiž jedinečné v tom, že je to vlastní ocenění Vicky a nevážou se k němu žádná pravidla. Normálně dávám ocenění všem a kašlu na pravidla :-), ale tady udělám výjimku. Vybrala jsem tři blogy, kterým ho uděluji. Tak že jedná se o blog Staré časy , NikAntik a o Chaloupku na vršku. Jsou blízké mému ♥.
Pin It

Čtení do nemocnice

Abych se tu neukousala nudou, tak jsem si mimo PC (internet chytám přímo tady v nemocnici, až tak se snaží nemocnice zavděčit pacientům) vzala i dvě knížky. A výběr se mi  docela povedl. Dvě spisovatelky, které mě ještě nikdy nezklamaly. 

Zdá se, že všichni toužíme po hoře lásky, ale jak čas běží, mnohdy zjišťujeme, že musíme vystačit s pouhými dvaceti deky. .

Dvacet deka lásky od Simony Monyové. Soubor povídek o lásce i jejím nedostatku. Nejvíc mě dostala povídka Abraca Dabra. Taky bych chtěla zpátky toho chlapa co jsem si našla před 12 lety :-(.

Brala jsem si pana Zamilovaného. Chci zpátky toho kluka, co mi dodával sebedůvěru, co mě chválil a povzbuzoval. Pana Kritika si někdo, prosím, vezměte zpět. A s ním i ty ostatní chlápky, ve které se mi proměnil můj milovaný muž. Na člověku, které ho jsem si brala bych dobrovolně neměnila ani vlas, to mi věřte. Ale toho, co se mnou žije toho budu muset nejspíš reklamovat (ukázka z povídky Abraca Dabra)

A autobiografický román Dvě dámy v tísni od Zdeny Frýbové mé velmi oblíbené spisovatelky. Humorně laděný příběh o cestě dvou žen napříč Francií a Švýcarskem. Vřele doporučuji. Paradoxem je, že už ani jedna spisovatelka není mezi námi :-(. 


Pin It

Dárky co potěší

Ani jsem se nestihla ještě pochlubit s dárky co jsem dostala, než jsem odjela do nemocnice. Tak že velkou radost mi udělala kamarádka Jarka krásnou háčkovanou chňapkou. Jsem vždycky moc potěšená, když mi někdo dá dáreček od ♥ a ještě si dá tu práci, že je i v mým oblíbených barvách ♥♥♥. No a moje další kamarádka Jutta,  tak ta ví vždycky, jak mi udělat radost. Časopisy se zahradní inspirací ty já miluji ♥♥♥. Ještě že vás holky mám :-) ♥♥♥. 


Pin It

Za okny zima...

... ale já stejně myslím pořád na jaro. Zdravím vás všechny ze 7. NP FN odd. chirurgie a omlouvám se,  že trochu flákám příspěvky na blogu, ale plánovaná laparoskopická operace mého krásného žlučníku jak řekl můj polský operatér, byla přednější a ze začátku mě tedy v nemocnici nic pozitivního, zajímavého a tvůrčího nenapadalo :-). Kamínky už do skleničky jako kdysi nedávají, ale prý když došly k číslu 30, tak je přestali počítat. To už by byla taková malá mini skalka :-D. Ale už je to dobrý, zítra snad pojedu k domovu. Tak že aspoň se flákám na netu a koukám z okna, jestli už někde v dálce neuvidím přicházet jaro :-). 


inspirace Wohnen und garten
Pin It