3. března 2012

Pomalu se chystám...

... a doplňuji zásoby. Jak jinak než v přírodních barvičkách :-). 
Pin It

Až se zima zase zeptá...

... co jsem dělala na jaře, tak můžu říct, že místo toho abych teď byla na kurzu drátování a nebo dělala něco na zahrádce, tak ležím v posteli a prolívám se čajem. Chytla jsem bacil od dětí, tak že mi teče z nosu a očí a o tom jak vypadám radši ani nemluvím :-D. Aspoň zkouším háčkovat, ale mám pocit, že nedělám nic jiného než pářu. Prostě když se nedaří, tak se nedaří :-(. Ale na druhou stranu mám super kamarádku, která na mě myslí a ví, že o vánocích jsem toužila po vyšívaných ozdobách v oříšku, tak že nelenila a 2 sady mi vyšila. V modré i v červené barvičce a v různých velikostech, kdybych měla prý různé velikosti oříšků. Je to moje holka zlatá ♥♥♥. Tak že stačí jen vystřihnout, vylouskat ořechy, naplnit a nalepit :-). Evičko jehličko děkuji ♥♥♥. A kdyby jste někdo měl předlohy na takové pidi vánoční motivy, tak prosím pískněte :-). Evík bude mít oříškové vánoce :-)Pin It

2. března 2012

Povlečení v akci


Pin It

Obháčkované ramínko

Nudíte se? Nekupujte si medvídka mývala, ale obháčkujte si ramínko na šaty. Třeba jen jako dekoraci na předsíňovou stěnu :-). 

inspirace Karen M. Andersen
Pin It

Opáčko háčkování

Malou školu háčkování jsem už ukončila, ale dneska jsem narazila na pěkné stránky, tak že si můžete dát malé opakování toho co už umíte a nebo tam možná najdete i něco nového. 

inspirace internet
Pin It

1. března 2012

Já už se nemůžu dočkat....

inspirace Amazing Retreats book
Pin It

Staré šatičky

Včerejší nález však víte kde :-D. Prostě za pár korun, tak jsem je tam nemohla nechat. Bílá bavlna s háčkováním to je moje. Sice už nejsou pro Natali, ale budou mít čestné místo jako dekorace z boku skříně v ložnici.


Pin It

Březen


Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - vyženem kozy v háj. No kozy vyhánět nebudu :-) a doufám, že v březnu bude hezky a nebudeme muset za žádný kamna natož za nimi v dubnu ještě zůstávat. U mě spíš bude platit březen na zahradu vlezem a až do řijna tam budem :-D. Tedy doufám. Zatím mám doma lazaret, obě dítka kašlou a smrkají a už se to přenáší i na mě, ale doufám, že to ustojím, neb jsem se na sobotu přihlásila na kurz Jarní drátování s černým drátem. Prý se naučím vyrábět z černého žíhaného drátu v kombinaci s korálky půvabné jarní dekorace k zavěšení či jako zápichy do květináče.Tak jsem na sebe zvědavá :-). 


Pin It

29. února 2012

Háčkování z Atlasu

Dneska se mi podařilo vyaukrovat pořadač s foto návody a podrobnými popisy krok za krokem na háčkování. Sbírka není bohužel kompletní, má jen 75 stran, ale za 50 Kč je to super a hlavně si můžu do šanonu vkládat i svoje vyzkoušené věci a nebo to, co bych chtěla časem zkusit :-). Podařilo mi zjistit, že vydavatelem byl Editions Atlas, ale bohužel nemá už háčkování v nabídce, celá sbírka obsahovala 6 šanonů a vycházela se asi před 4 roky. Našla jsem ji jen na německých stránkách :-). Mám doma už podobnou sbírku karet v 5 šanonech z Imponline, která se jmenuje Tvoříme s fantazií a jsem s ní maximálně spokojená. Karty jsou formátu A4 (21x27,5cm), jsou lesklé s barevnými fotografiemi a návodem jak na to. Celkem má sbírka 744 karet. Karty jsou rozděleny do 8 kategorií + střihy. Kategorie 1 aranžování suchých rostlin - 72 karet, 2 aranžování čerstvých rostlin - 83 karet, 3 textilní dekorace - 171 karet, 4 restaurování nábytku - 62 karet, 5 tvorba z papíru a barev - karet, 6 jarní a letní nápady - 64 karet, 7 doba adventní a vánoční - 55 karet a 8 slavnostně prostřené tabule - 77 karet. 
Pin It

Kočičky

Ach mourku, kocourku já viděl kočičku
byla jak ze stříbra v hedvábném kožíšku.

Kde je ta kočička? - v lese!
potkáš - li zajíčka ptej se!

Zajíčku, kmotříčku kdes viděl kočičku? 
Ach mourku, kocourku schovej se v komůrce.

Kočičky z lesa ty nemňoukají 
z jívové větvičky vykvétají.


Pin It

Háčkuji, háčkuješ, ...

Včera jsem se vrhla na podložku pod hrníček, kterou jsem viděla u Lenky Včelky. No řeknu vám, asi nejsem typ na háčkování podle diagramu :-D. Zatím potřebuji polopatistický návod slovo od slova, jinak z toho vyjde něco, co podložku jen vzdáleně připomíná. Prosím proto zkušené a protřelé osoby, které umí perfektně háčkovat, aby zavřely obě oči :-). Příště to snad bude lepší a nebudu pořád párat jako včera :-D. 


Pin It

28. února 2012

Tip na léto

Pin It

Puntikatý přírůstek


Pin It

Růžičky do oken

 inspirace internet
Pin It

27. února 2012

Trochu zahradní inspirace

 

inspirace Wohnen und garten
Pin It

Mlýn

Úlovek ke kořenkám a věšáčku na verandě :-). 

inspirace internet
Pin It

Jarní obrázky do oken

inspirace internet
Pin It

26. února 2012

Přivolávám jaro...

... a hledám inspiraci :-). 
všechny fotky inspirace z Wohnen und garten
Pin It

Háčkovací značky

Dostala jsem od kamarádky...určitě se budou hodit, zatím nákresy nějak nezvládám, potřebuji slovní popis krok za krokem :-D. Pin It

Poklop na potraviny

K tomuto bych se chtěla za pár let dopracovat :-D. Kostru už na to mám. 


inspirace internet
Pin It

Líbí, mě se líbí...

... tento háčkovaný čtvereček, který jsem našla na internetu. 

inspirace internet

A zjistila jsem, že návod na něj je v jedné německé knížce od vydavatelství TOPP (někdy mi uniká, proč ty úžasné TOPPky na které narážím v Rakousku nebo na netu nejsou koupit i u nás. Asi holt nikomu nestojí za to je překládat), která je plná krásných babiččiných čtverečků a kterou asi budu muset kvůli své čtverečkové mánii zakoupit :-D.  


inspirace internet

A spadeno mám i na jeden háčkovací časopis :-). Prostě nápadů není nikdy dost.

inspirace internet
Pin It

Háčkovaná čepička na marmeládu

Super návody na háčkování a pletení najdete na stránkách DROPS Design. Do oblíbených jsem si uložila návod na háčkované víčko :-). A najdete tu i slovníček, pokud se rozhodnete háčkovat třeba podle návodu v němčině jako se chystám já.

inspirace DROPS Design
Pin It

Vyfukovátko na vajíčka

Rozhodla jsem se, že se vrhnu na oblečky pro vajíčka a tak jsem vyštrachala svoje úžasné vyfukovátko. Nedám na něj dopustit, tímto udělátkem vyfouknete vajíčko jedním otvorem velikosti cca 2,5 mm kdekoli na vajíčku. Mám ho už několik let a fakt je super :-). Můžu doporučit. K dostání je Monči a nebo na Fleru.


Pin It