9. března 2012

Polštáře z koberečků Ikea

Loni jsem už o tomto super nápadu pár příspěvků napsala. A dneska jsem narazila na obdobný nápad přímo i s tutorialem krok za krokem :-). Tak že kdo loni nezkoušel, může zkusit letos. A komu se nechce šít, tak může vyzkoušet jiné nápady z tohoto super blogu. Třeba věnec z růžiček, které se vyrábějí z kávových filtrů :-).


inspirace JDC
Pin It

Jaro u sousedů


inspirace Wohnen und garten
Pin It

8. března 2012

Puntikatá sbírka

Pomalu, ale jistě se rozrůstá :-). Není nafoceno všechno, jelikož džbánek a miska s puntíky se mi na poličku nevlezou :-D. 


Pin It

Padá a padá...


Pin It

Mlýn klape svou...

...svou prastarou.
Klapy klapy, když jsou chlapy jak maj být;
klapy, klapy, tak se príma musí žít.

Tak koukej, nevzdychej, 
nefňukej, pojď se smát,
svět není zlej, jen právě akorát.
(Lucie Vondráčková)

Mlýn nemám, príma mlynáře taky ne a na svět mám trochu jiný názor, ale mám dva staré konopné pytle s modrým proužkem :-). Na polštářky nebo sedáky..ještě uvidím. 


Pin It

7. března 2012

Pro potěchu oka

inspirace internet
Pin It

Polévková mísa

Sice nemá pokličku, ale moc se mi líbila :-).


Pin It

6. března 2012

Africká květena

Už jen stačí ji zakomponovat do čtverečku :-D. Jen musím přijít na to, jak se naklonovat, abych to všechno stíhala. 


Pin It

Drátkování

Kdybych se o víkendu neflákala v posteli, tak jsem mohla dělat takové krásné zápichy :-). 

inspirace Dekor 2009
Pin It

5. března 2012

Polštářková mánie

Dneska jsem háčkovala polštářky. Během 8 minut jsem jich stihla 6 :-D a všechny jsou béžové. Nebojte nejsem stroj, jen jsem se zastavila však víte kde :-). Stejně takový háčkování mám nejradši. Hlavně se u toho nemusím rozčilovat, jako u toho klasického. 

Pin It

4. března 2012

Zdolávání africké květeny

Ne nezbláznila jsem se z toho ležení v posteli :-D. Jen celé dva dny se peru s háčkováním, respektivě zakoukala jsem se na MMB do kytičkových čtverečků. Jenže se mi pořád nedařilo, tak jsem poprosila svého miláčka Googla o pomoc. A jako vždy mě nezklamal. Zjistil, že správně se čtveček jmenuje African Flower, dokonce byl tak hodný, že mi k němu dodal diagram se 6 a 8 okvětními lístky, ale stejně pořád to nějak nebylo ono. Nakonec to se mnou vzdal a nabídl mi tutorial African Flower Hexagon. A já konečně vyplodila něco s čím jsem spokojená. Sice nějak nevím jestli hexagony k něčemu použiji, jelikož deku se zatím opravdu nechystám dělat, ale i za ten dobrý pocit to stálo :-) a možná z nich udělám podložky pod hrníčky. Po dvou dnech jsem zdolala Kilimanžáro. Tedy pardon  African Flower :-D. Za chvilku budu moci napsat o háčkování dizertační práci, jelikož teorie mi jde už naprosto skvěle. Jen bych ji potřebovala se stejným úspěchem přenést do praxe. Ta mi pořád nějak nejde jak bych si představovala a to cvičím a pářu denně :-D. Svůj výtvor ukážu, až se mi ho podaří nafotit za denního světla :-). 

inspirace Heidy Bears


inspirace Flickr Pertinitaco

inspirace Flickr Pertinitaco
Pin It