31. března 2012

Trochu bílomodré ze zahrádky

Pin It

28. března 2012

Miska za korunu

Nikdo ji nechtěl chudinku starou otlučenou. Myslím si ale, že jako dekorace ještě parádu udělá. No nekupte to za korunu :-). 


Pin It

ŽenichPin It

Leze, leze po železe...


Pin It

Starý kameninový hrnec


Pin It

27. března 2012

Už kvetou....

Kdo? Co? No přece mandloně. Mandloně podle pověsti vyrostla z části dvoupohlavní frygické Agdistis, tady přesněji z jejího mužství. Toho ji zbavili bohové, nemohoucí se na tu hříčku matky Země dívat. Mandloň je také často zmiňována v bibli. Má symbolický význam pro různá náboženství. 

„...až suchá mandloň rozkvete,
zalita slzou dítěte,
pak přijde mnoho šťastných chvil
a klidný bude Canterville“ 
(Oscar Wilde -Cantervillské strašidlo)


Pin It

26. března 2012

Úžasné staré povlečení na dvě postele

Jako po babičce :-). jen bych potřebovala, aby mi k němu někdo daroval  tu vysněnou starou bílou ložnici...Pin It

Hydrangea macrophylla Forever&Ever ®

Asi si zakážu chodit na blogy :-D. Kvůli Zuzce mám zase brouka v hlavě. Přemýšlím, jak tuto krásu zakomponovat do své pidi zahrádky. Hrozně mě to láká, neboť tato hortenzie kvete jak na dvouletých tak i na nových výhonech, takže bych si nemusela dělat starosti, pokud bych někdy chtěla rostlinu stříhat, nebo mi částečně pomrzla.  O květy bych nikdy nepřišla. Jasně, že ve své hamižnosti by se mi líbilo vlastnit všechny barvy :-), ale to bych musela mít zahradu opravdu nafukovací. K dostání je totiž ve čtyřech odstínech Forever & Ever 'Pink, Forever & Ever 'Red' ®, Forever & Ever 'Papermint' ® aForever & Ever 'Blue' ®. Budu se muset zamyslet a našetřit :-) aspoň na 2 barvy. 

inspirace internet
Pin It

25. března 2012

Lathyrus vernus

Nebo také hrachor či lecha jarní. Časná jarní bylina, která se pomalu probouzí ze zimního spánku už i na mé zahrádce :-). 


Pin It

Začlo jarní venčení


Pin It

Medvědí česnek

Na zahrádce teprve vystrkuje růžky, ale ve vlhkých stinných lesích ho najdete už ke konzumaci. Medvědí česnek znali už staří Slované a dnes si opět nachází místo v naší kuchyni. Ozdravně působí na celou zažívací soustavu – žaludek ( při žaludečních potížích), zánětu tenkého střeva, ale i proti vysokému krevnímu tlaku, arterioskleroze, chřipce, střevním parazitům, na činnost jater a vyměšování žluče. Já mám nejradši drobně pokrájené listy jako posypku na chleba a nebo na brambory s máslem.


Víno z medvědího česneku na vysoký tlak
Vezmeme plnou hrst nadrobno nakrájenýcz listů česneku medvědího, krátce je povaříme ve čtvrt litru bílého stolního vína a podle chuti osladíme medem. Obden pomalu po doušcích upíjíme.

Míchaný zeleninový salát s medvědím česnekem
V míse promícháme jemně nakrájený ledový salát, medvědí česnek, jemně nastrouhanou mrkev a celer, jarní cibulku. Vše dobře  promícháme s trochou vegety a kapkou olivového oleje. 

Jarní očistný salát
Smícháme několik pokrájených listů česneku medvědího, pár lístků smetánky lékařské, salát hlávkový, ředkvičky, pórek, vysetou řeřichu a 1 rajské jablko. Přidáme mořskou sůl, šťávu z citrónu a 3 lžíce olivového oleje.
Pin It