14. dubna 2012

Něco málo ze zahrádky


Pin It

Můj malíř

Vezmi žlutou tužku,
namaluj si hrušku
a pod hrušku talíř,
Honzo, ty jsi malíř!

fotky pí učitelky Kropáčové
Pin It

Krmení

Chlapská část naší domácnosti se jela nechat ostříhat a my s Natali jsme se vydaly nakrmit kozla :-). Kozel je raritou našeho místního zahradnictví, tak že všechna dítka se do zahradnictví vždycky těší. Maminky mají kytičky a děti kozla a kačenky :-). 
Pin It

Sluníčková

Žlutá barva je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů. Přineste někomu smutnému jasnou kytici plnou žlutých květů a uvidíte, jak těžké je ubránit se úsměvu. 


Pin It

13. dubna 2012

Jaké trvalky a bylinky do venkovské zahrádky?

Namíchejme trvalky, letničky, bylinky a zeleninu dohromady a ponechejme záhonům určitou vůli ve vývoji. Ale nebude to pořád ono, pokud se neobjeví alespoň některé z těchto báječných trvalek: řebříčky, topolovky, orlíčky, astry, zvonky, chrysanthémy, konvalinky, ostrožky, hvozdíky, srdcovky, náprstníky, kamzičníky, třapatkovky, nevěstin závoj, zápleváky, janeby, denivky, kosatce, kopretiny, lilie, vlčí boby, kohoutky, smolničky, pivoňky, máky, vysoké floxy, petrklíče, rudbékie, rozrazily, fialky.... nebo také večernice vonná! Z jednoletých květin vysejte měsíčky, fazol, pupalky, lebedy, krásenky, nevadlec, slaměnky, slunečnice, tabáky,....... či skočec! Z dřevin zahrádce prospějí mahonie, nepravý jasmín - pustoryl, šeřík, kalina, jeřáb, zimostráz, bez, růže keltská či stolistá a po babičce klokočí :-) (čerpáno z internetu Trvalková školka a trvalkové zahradnictví Florianus).

inspirace internet
Pin It

Papírová výzdoba

Velikonoční výzdoba už je v krabicích a tak jsem přemýšlela co za dekoraci do oken. A vyhrálo sluníčko a kočičky od Vránů. Tak že pilně stříhám, čtyři sluníčka a 4 kočičky dají zabrat :-).

inspirace Vránovi
Pin It

12. dubna 2012

Po velikonocích

Dneska jsem uklidila velikonoční výzdobu a nastává doba, kdy se budu věnovat kytičkám. Na zahradě a i doma.  Pin It

11. dubna 2012

Dubnová Rozmarýna

Najdete v ní například návod, jak vyrobit originální ruční papír ze starého papíru nebo přímo z rostlin; fotopostupy výroby zajíčků z obálky – dekorace do zahrady, či závěsného čápa. Seznámíte se s technikou scrapbooking a můžete si ji hned vyzkoušet na připojeném návodu na výrobu jarního přáníčka. Pokud vás trápí špatné spaní  tak si můžete zkusit podle návodu udělat indiánský lapač snů. Dozvíte se, kam se vypravit na nákupu starých materiálů a dekorací na chalupu i do bytu, co všechno se dá zavěsit nebo vystavit na dekorativní trámy. Můžete si přečíst článek o starobylém kovářském řemesle, které stále neztrácí na svém magickém kouzlu, a podívat se k jednomu kováři na chalupu. V Rozmarýně najdete také rady a tipy, jak založit nový trávník nebo jak si vypěstovat trávník plný jedlých bylin. A pokud rádi zkoušíte staré osvědčené postupy, vyzkoušejte si návod, jak vyrobit domácí jogurt a tvaroh (citováno z profilu Rozmarýny na FB).Pin It

10. dubna 2012

Poklad

Jistý muž žil ve městě. Na venkově měl domek, který zdědil po rodičích. Jednou se rozhodl, že ho prodá. Setkal se s přítelem básníkem a požádal ho, aby mu pomohl napsat inzerát, který by uveřejnil v novinách a na internetu. "Chci prodat tu boudu, co mám na venkově. Vždyť víš, kterou. Napíšeš mi inzerát?" Básník napsal: "Prodám krásnou usedlost, obklopenou zeleným lesem, kde při východu slunce zpívají ptáci. Domek je zalitý slunečním jasem a veranda nabízí osvěžující stín. Letní večery tam zpříjemňují zpívající cvrčci a hvězdy. "Po čase se básník setkal s přítelem a ptal se: "Tak co, prodal si ten domek? "Ne," odpověděl muž. "Změnil jsem názor. Když jsem si přečetl tvůj inzerát, pochopil jsem, že vlastním poklad. " (Jan Zimmer, FB)

inspirace internet
Pin It

Krmítko

A co do krmítka? Tak jako každý člověk dává přednost nějakému jinému jídlu, i každý zpěvný pták si pochutná více na něčem jiném. Proto pokud jste vypozorovali, jaké druhy ptáčků navštěvují vaše krmítko nejčastěji, můžete je pohostit tím, co jim nejvíce chutná. Třeba sýkorku slunečnicovými semeny a ořechy. Sice se blíží léto, tak že naše nové krmítko bude spíše na okrasu, neboť sypat ptáčkům do krmítek se má jen v případě, pokud je opravdu velká zima. Na plné krmítko si totiž brzo zvyknou a nenutí je to hledat si potravu a snižuje se tím jejich schopnost přežít ve volné přírodě. Příští zimu ho ale určitě využijeme. 
Pin It

Zelená se zelená...

...už se těším, až zase zarosteme. Ale stejně nejhezčí je to na podzim :-). Jen kdyby to neopadalo. 


Pin It

9. dubna 2012

Dnešní zahrádka


Pin It

8. dubna 2012

Chumelí se chumelí....


Provázky máme po zahradě kvůli dětem :-). Uprostřed je nově navezená hlína a čekáme, až vyroste něco jako trávník :-D. Tak že mají vytyčené cestičky kam můžou a kam ne :-).
Pin It

Motýlková inspirace

Kroucená vrba a papírový motýlci a hned máte krásnou dekoraci na mezidobí mezi jarem a létem. 

inspirace ellinée
Pin It

Letní truhlíková inspirace

Velikonoce už budou pomalu za námi a já pomalu přemýšlím, co nasadit na léto do truhlíků

inspirace internet
Pin It

Náramky z provázků


inspirace Happy hour projects
Pin It

Lustr recykláček

Dneska mě uchvátil lustr recykláček. Stačí vám jen drát, skleničky od dětské výživy, obruče od sudu, řetěz, čajové svíčky a chuť tvořit :-). A taky možná pomoc drahé polovičky, pokud neovládáte používat vrtačku a brusku. 

inspirace Susan Wasinger
Pin It