2. června 2012

Truhlík roku

Rok se s rokem sešel a já se opět zapojila do soutěže Truhlík roku. Tak že komu se líbí moje okno s Vránovic vystřihovánky a truhlíky i když nejsou ještě nakvetlé, tak mi může poslat hlas. Moc děkuji. Hlasovat se dá denně po dobu měsíce června. 


Pin It

1. června 2012

Zahrada červen 2011

Tak tu máme červen a já jsem tu opět s fotkami loňské zahrady. Musím smutně konstatovat, že oproti letošku to byl ráj. Letos je sucho a tím pádem kytky jsou poloviční, málo kvetou a asi je to i vinou té děsné zimy. No co nadělám, můžu jen doufat, že se to nebude opakovat. Až při pohledu na fotky zjiťuji, kolik kytek mi vlastně oproti loňsku ani nevyrostlo :-(. 


Pin It

Všechno kvete...


Pin It

29. května 2012

Už je doma...


Pin It

28. května 2012

Zpododěr (latnatec)

Loni jsem z něj měla ohromnou radost. Sehnala dva druhy, jeden šel do země a druhý do květináče. Bohužel  jsem se z nich neradovala dlouho. V zimě jsem o oba přišla. Ten venku zmrzl a ten uvnitř jsem nechala zmrznout já, protože kdyby blbost nadnášela tak bych lítala. Dala jsem ho pozdě na verandu. Ale jelikož jsem nepoučitelná, tak že letos jsem opět neodolala a objednala tři druhy :-). Liší se barvou květu, tvarem, výškou a všechny už budu pěstovat jen v květináči a opatrovat jako oko v hlavě :-D. 

Ceanothus thyrsiflorus var.repens
(květ blankytně modrý)
Ceanothus x "BLUE SAPPHIRE"
(květ inkoustově modrý)
Ceanothus thyrsiflorus "VICTORIA"
(květ blankytně modrý)

inspirace internet
Pin It

Česnekovo bylinková veka

Tento recept mě zaujal v nové Rozmarýně :-). Rozpékací bagety s bylinkovým máslem patří mezi mé oblíbené, tak že recept určitě brzo vyzkouším. A časopis za sebe vřele doporučuji.

inspirace Rozmarýna 05/2012
Pin It

Nové květinové přírůstky

Prostě mi to nedá :-). Jak vidím nějakou kytičku, kterou ještě nemám, tak holt neodolám. Řebříček Bertrám jsem měla objednaný, ale bohužel dodavatel vyprodal. Tak že když jsem ho objevila na Aukru, tak jsem zajásala a aby se vyplatilo poštovné vzala ještě orlíčky a kyprej. Sice tu už na zahrádce mám, ale v tmavší verzi Lythrum Salicaria ´Robert´, tak že Lythrum Salicaria ´Blush´ ji bude dělat společnost. Je to moje oblíbená kytička. jelikož dobře vypadá a hrozně dlouho kvete :-).

inspirace internet
Pin It

Nádoba na limonádu

Tak už jsem se konečně dočkala :-). Loni jsem psala, že se chystám k její koupi, ale stále mě odrazovalo to, že je skleněná a tím pádem reklamce v cizině by byla složitější. Ale letos díky jedné dobré víle, která mi dala typ ji budu mít. A dokonce byla v akci jen za 399 Kč a je ke koupi u nás. Už se těším na mátovo-meduňkovou limonádu, tedy pokud mi doroste to co letos vymrzlo.Nádoba je skleněná a objem je 6,5 l, což mi bohatě stačí.


Pin It

Prší krásně

Prší krásně,
nebe změnilo se v konev plnou vláhy,
všechny trable vedra pozbývají váhy,
každá kapka je jak jedno slůvko básně.
(Petr Rezek)

... a dokonce došlo i na kroupy :-). Pin It

27. května 2012

Neděle v zahradě

Pin It

Nedělní idylka


Pin It

Oxalis regnelli


Pin It