15. června 2012

Všechno kvete...

Pin It

13. června 2012

Kvetou lípy..

... tedy aspoň u nás. Vůně je naprosto omamná a mě inspiruje ke snům..mít tak stoletou lípu na zahradě a pod ní lavičku...no nic, lavičku mám, ale lípu ne :-), tak aspoň med z květů bych mohla zkusit...

1/2 kg lipových květů, 4 kávové lžičky kyseliny citronové, 2,5 kg cukru, 4 litry vody

Přebrané květy i s květním lístkem namočíme do čtyř litrů vody s kyselinou citronovou, necháme 24 až 30 hodin louhovat, pak scedíme přes plátno a přivedeme k varu, do vařící směsi přidáváme cukr a za občasného promíchání vaříme do zhoustnutí. Objem směsi se vyvaří asi tak na polovinu. Tímto získáme zhruba 2 až 2,5 kg velmi dobrého medu.

inspirace internet

Pin It

Moje zvonečky


Pin It

12. června 2012

Návštěva u Krulichů a nové přírůstky

Škoda, že jsou z ruky a já můžu nakupovat jen po netu. Zase jsem neodolala, doufám, že léto bude dlouhé :-), abych si kytiček užila. Za zmínku z novinek stojí třeba rohoblizeň. Listy přechází od zelené, do fialové, po výrazně červenou barvu. Barevný efekt doplňují celý podzim modré květy.A nebo montbrécie, kterou pěstovaly již naše babičky a byla velmi oblíbenou zahradní trvalkou. A taky jsem neodolala žampionové bylince. Její čerstvé listy se přidávají pro výrazné houbové aroma do zeleninových salátů, na sendviče, jsou upravovány jako špenát nebo přidávány do polévek a pokrmů připravovaných na pánvi wok. Kromě zvláštní chuti obsahuje tato bylinka vetší množství vitamínu C, beta karotenu, vápníku a železa, při mimimálním obsahu kalorií. Proto je také v lidovém léčitelství doporučována na čistění krve a podporu krvetvorby.

inspirace Zahradnictví Krulichovi
Pin It

Modrá....

Dneska dorazily Ceanothusy, ale zatím kvete jen jeden :-).


Pin It

Delphinium neboli stračka

Moje oblíbená kytička. A víte, že když ji hned po odkvětu seříznete, tak že vám během léta ještě jednou vykvete?


inspirace Calendar Colors
Pin It

11. června 2012

Venkov a styl


Tip na speciál časopisu Marianne

Pin It

10. června 2012

Slipping Through My Fingers


Pin It

Vonící kvetoucí stěna


Pin It

Levandulovááááááááááá

inspirace internet

Pin It