5. října 2012

Další přírůstek

V našem domečku asi budou dvě kuchyně, jelikož tuto modrobéžovou jsem taky musela mít. Teď už jen vymýšlím, jakou dám do kuchyňky podlahovou krytinu :-). Vyhrávají parkety, ale bude to jen papír :-), který asi přelepím průhlednou lepící folii proti poškození, jak to dělají profíci u domečků pro panenky v cizině. 


Pin It

Podzim v zahradě


Pin It

Bylinková inspirace


inspirace www.homesteadinginmaine.com

Pin It

Dnešní pošta


Pin It

3. října 2012

Stará kuchyňka

Už se těším na renovaci :-). Šířka 51 cm, výška 30 cm, tak že akorát pro Barbie. A je i s nádobíčkem. 


Pin It

2. října 2012

Moje hormony štěstí

Zase jsem Ebay neodolala ...

¨

Pin It

1. října 2012

Dýňování

Letos došlo i na vyřezávané dýně, ale to jen zásluhou našeho tatínka. Já nevyřezávám, neb mi připadá, že vyřezané dýně nic nevydrží, hlavně v tomto teplém počasí. 


Pin It

30. září 2012

První vlaštovky do domečku

Začínám shromažďovat vybavení. Stará dřevěná skříň s vyklápěcí postelí výška 32,5 cm, šířka 37,5 cm a proutěný sedací nábytek. Škoda, že u toho nebyl stůl,  taky by se sešel :-(. Pin It

Domeček pro panenky

Udělala jsem závažné rozhodnutí. Domeček se nebude kupovat, ale bude se vyrábět. Respektivě pan truhlář vyrobí korpus z MDF (cca 1.900 Kč i s dopravou, což si myslím, že je slušná cena při těch rozměrech, co potřebuji) a já ho pak natřu, polepím a vybavím. Ten domeček, co se mi líbí, stojí totiž tolik, kolik je můj měsíční rodičovský příspěvek. Sice je krásný, ale ale holt cena je dost vysoká :-(. 


Tak že můj (nebo náš domeček) bude mít výšku 140 cm, šířku 100 cm a hloubku 40 cm. Prostě další kus nábytku :-). 


Bude mít z boku terasy a uvnitř schodištěm jako je na obrázku.... 


a střecha bude asi taková to...


... abych na ni mohla udělat střešní krytinu. Při hledání inspirace jsem narazila na super nápad - střecha z lékařských špachtlí. Tak že to asi zrealizuji, pokud to nevyhraje nějaká  jednodušší varianta jako třeba  potisk :-). 


Už jen zbývá vybrat podlahovou krytinu, tapety a taky doplňky na stěny, jak mají originální domečky. Asi to budu řešit pomocí  elementů z digi scrapbooku :-), které si vytisknu na samolepící papír a vystřihnu. 


Nakonec stejně největší pálka bude vybavení domečku, jelikož pokud to půjde, tak co nejvíc se budu zaměřovat na dřevo, ale tím, že to bude domek pro barbínky, tak to nebude tak jednoduchá záležitost. Ono sehnat dřevěný nábytek na její rozměry není jen tak. Naštěstí to jistí Aukro, Fler a možná i nějaký blešák. Asi budu muset do Prahy na Kolbenku :-). Na finále se časem stejně dopracuji k částce, za kterou se domeček, co se mi líbí, prodává :-). Ale zase to bude domeček podle mě. Fakt jsem sama zvědavá, jak to nakonec dopadne. 


Pin It