30. března 2013

Kdo si hraje, nezlobí...

...a já čím jsem starší, tím si hraji radši :-). Nedávno jsem tu psala, že jsem sehnala i bydlení pro menší panenky než jsou Barbie (cca do 10 cm) a postupně ho renovuji. Zatím jsem tak v půlce, ale jestli mi to jde, tak to můžete posoudit už teď :-). 


Pin It

Jako na houpačce

Už jsem si myslela, že se konečně dočkám sluníčka a včera zase sníh...a ke všemu hlásí na víkend dost šílenou předpověď. Už mě to fakt nebaví.

Počasí je popleta!
Zapomnělo na jaro!
Příležitost zaspalo.
Kdopak z vás to asi ví,
kdy se jaro dostaví?


a toto bylo foceno loni 9.4. Takovou fotku letos nepořídím ani náhodou :-(. 


Pin It

28. března 2013

Život na venkově

více informací zde


Pin It

Dnešní pošta

Růže "Coral Dawn" - voňavá a popínavá. Velká, plnokvětá růže se světlounce růžovými květy šíří romantickou vůni. Odolná dešťům, s dlouhou dobou kvetení. Výška: 300 cm.

Růže "Elfe" - silně voňavá a popínavá. Velmi zvláštní, osobitá růže s plnými květy v nazelenalé slonovinové barvě. Příjemně sladce voní a bohatě kvete. Výška: asi 250 cm.

"Sněhový zlatý déšť" Abeliophyllum distichum. Tento méně známý keř připomíná zlatý déšť, ale kvete sněhově bílými květy, které silně voní po mandlích. Dobře snáší řez a hodí se stejně jako zlatý déšť do kvetoucího živého plotu. Výška: do 2 m.

"Réva pobřežní" Vitis riparia. Popínavá rostlina, která dosáhne i 10 m. Ideálně se hodí k ozelenění vysokých plotů nebo zdí. Dobře se šplhá i po vysokých stromech. Bílé květy doslova provoní celou zahradu. Jak už jméno napovídá, upřednostňuje trvale vlhkou půdu. Mrazuvzdorná. Rezistentní vůči chorobám. Výška: 10 m.

"Balkonová topolovka" 1 žlutá + 1 červená. Byla vyšlechtěna speciálně pro pěstování v květináči a na slunci kvete spolehlivě od července až do září. Velké květy jsou skutečně nepřehlédnutelné. Výška: asi 120 cm.


Plamének "Beautiful Bride". Plamének ověnčený medailemi. A jeho přednosti? Obří bílé květy o průměru až 28 cm, dlouhá doba kvetení, odolnost a absolutní nenáročnost! Krásně kvete i v polostínu. Výška: do 3 m.

inspirace Starkl
Pin It